printlogo


کد خبر: 166617تاریخ: 1397/6/24 00:00
خبر

اول و دوم مقابل هم
روز سخت تفضلی در آباکس

حساس‌ترین بازی لیگ یک انگلیس، شاید در فصل جاری را پتربورو یونایتد مقابل پورتسموث برگزار می‌کند. یک بازی ویژه برای تیم‌های اول و دوم جدول رده‌بندی لیگ یک انگلیس. این بازی را دو تیم در ورزشگاه آباکس و به میزبانی پتربورو یونایتد برگزار می‌کنند.
پتربورو یونایتد که رایان تفضلی، مدافع ایرانی- انگلیسی را در ترکیب خود دارد، در 7 بازی 6 بار پیروز شده و یک تساوی نیز به‌دست آورده تا با امتیاز 19، یکه و تنها در صدر جدول قرار بگیرد. تیم دوم و نزدیک‌ترین تعقیب‌کننده پتربورو، همین پورتموث است که شنبه مقابل تفضلی و هم تیمی‌هایش قرار می‌گیرد. پورتسموث از 7 بازی 17 امتیاز به‌دست آورده و با فاصله دو امتیازی نسبت به پتربورو در جایگاه دوم ایستاده. این بازی برای هر دو تیم از اهمیت ویژه‌ای برخوردار است. پتربورو اگر بتواند پورتسموث را شکست بدهد با اختلاف 5 امتیاز نسبت به سایر تیم‌ها صدرنشینی‌اش را ادامه می‌دهد. پورتسموث هم در صورت پیروزی می‌تواند جای پتربورو یونایتد را در رده نخست بگیرد و نام خود را به‌عنوان جدی‌ترین مدعی صعود به چمپیونشیپ مطرح کند.
هر دو تیم انگیزه فراوانی دارند تا در این بازی حساس، 3 امتیاز را به‌دست بیاورند. البته شانس پتربورو با توجه به میزبانی‌اش بیشتر است اما پورتسموث هم نشان داده با بازیکنان بزرگی که در اختیار دارد، حریف دست و پا بسته‌ای نیست. بنابراین رایان تفضلی به‌عنوان یکی از بازیکنان کلیدی پتربورو روز سختی مقابل مهاجمان پورتسموث خواهد داشت. مدافعی که در تمام بازی‌های پتربورو حضور داشته و مورد توجه ویژه پل ایوانز قرار دارد.
تلخ و تکان دهنده: مجید غلام‌نژاد درگذشت

مجید غلام نژاد را اهالی فوتبال خوب به یاد دارند. همان بازیکن راست پایی که روزگاری در تیم ملی شاگرد علی دایی بود. غلام نژاد زمان مربیگری امیر قلعه‌نویی نیم فصل هم در استقلال بازی کرد اما او عمر زیادی در این باشگاه نداشت. درست مانند زندگی کوتاه خودش که در ۳۴ سالگی بر اثر ایست قلبی جان به جان آفرین تسلیم کرد. غلام نژاد در فوتبال ایران نام کوچکی نبود. او با سایپا هم سابقه قهرمانی در لیگ برتر را داشت و شاید اگر در مسیر بهتری قرار می‌گرفت سال‌های بیشتری می‌توانست در سطح اول فوتبال ایران بازی کند. به هرحال خبر درگذشت او عمیقا تلخ و جانکاه بود. برای بازماندگانش آرزوی صبر داریم. روحش شاد.
مهر تایید تاج به ضرر 330 هزار دلاری استقلال

وقتی مدیران کنونی باشگاه استقلال می‌گفتند که پروپژیچ با دریافت 30 هزار دلار حاضر به فسخ قرار داد بود شاید تصور می‌شد فتحی می‌خواهد مدیریت افتخاری و همکارانش را زیر سوال ببرد که چنین ادعایی را مطرح می‌کند اما حالا مهدی تاج، رییس فدراسیون فوتبال هم این موضوع را تایید می‌کند تا پرده از یک خطای بزرگ مدیریتی در باشگاه استقلال برداشته شود. تاج وقتی با این سوال مواجه شده که آیا از جانب خارجی ها، سرخابی ها همچنان تهدید می‌شوند، گفته: «اگر بگویم هیچ تهدیدی شاید درست نباشد ولی مطمئنا در پرونده خارجی‌ها خیالمان راحت شده است. آخرین هم مربوط به پروپژیچ در استقلال بوده که راضی شده بود 30 هزار دلار بگیرد ولی این رقم به او پرداخت نشده و در نهایت باشگاه استقلال 360 هزار دلار به او پرداخت کرده است. یعنی بازیکنی که با ۳۰ هزار دلار راضی بود رضایت بدهد نهایتا 360 هزار دلار گرفت. در واقع اینگونه خسارت‌ها را هم داده‌ایم. هر دو باشگاه هم باید بدانند اگر بازیکنی را جذب می‌کنند باید حتما بدهی او را پرداخت کنند.» رییس فدراسیون فوتبال هم تاکید کرده که پروپژیچ با دریافت 30 هزار دلار راضی به فسخ قرارداد بود اما اهمال در فسخ قرارداد با این بازیکن موجب شده در نهایت باشگاه استقلال 360 هزار دلار به این بازیکن پرداخت کند. درواقع باشگاه استقلال به دلیل بی توجهی به درخواست پروپژیچ 330 هزار دلار اضافه پرداخت کرده که با محاسبات ارزی امروز رقم بسیار قابل توجهی است. باعث و بانی این ضرر بزرگ مالی مدیران سابق باشگاه استقلال هستند و شگفتا که هیچ مرجعی از آنها توضیحی در این باره نمی‌خواهد و آنها نیز خود را موظف به پاسخگویی نمی‌دانند. چه طور ماجرای پروپژیچ این قدر برای آقایان مدیر بی اهمیت و ساده است که هیچ واکنشی به آن نشان نمی‌دهند؟ آیا 330 هزار دلار رقم کمی است که درباره‌اش حرفی به زبان نمی‌آورند؟


Page Generated in 0.0060 sec