printlogo


کد خبر: 166607تاریخ: 1397/6/24 00:00
مصاحبهبازی مقابل کاسیاس برایم الهام بخش است
عابدزاده: می‌توانم به آرزوهایم برسم


امیر عابدزاده سه‌شنبه شب در ترکیب تیم ملی مقابل ازبکستان در ترکیب اصلی به میدان رفت و از این آزمون بزرگ سربلند بیرون آمد. با نمایش گلر ایرانی ماریتیمو در تاشکند حالا بیرانوند رقیب تازه‌ای پیدا کرده و باید احساس خطر کند. عابدزاده که در شروع این فصل لیگ پرتغال هم دروازه‌بان اصلی تیمش بوده و در آن مسابقات هم خوب کار کرده در گفت و‌گو با سایت فدراسیون فوتبال گفت: «خدا را شکر می‌کنم که در یک اردوی دیگر در خدمت تیم ملی بودم. شروعی جدید که برای رقابتی جدید است و این بار در آسیا. قطعاً در جام جهانی اتفاقات خیلی خوبی افتاد و تجربه خیلی خوبی برای همه بازیکنان بود. ما توانستیم کیفیت خوبی ارائه دهیم و مردم ایران را خوشحال کنیم و اگر هم در پایان آن ناراحتی بود به این خاطر بود که می‌توانستیم بالاتر از آنچه فکر می‌کردیم می‌رفتیم و به آنچه که می‌خواستیم برسیم و این اتفاق نیفتاد. قبل از جام جهانی همه بازیکنان پرتغالی باشگاهم به من می‌گفتند که راحت بالای سه چهار گل می‌خورید و ایران هیچ امتیازی نخواهد گرفت اما وقتی برگشتیم همه ما نتیجه زحمات و تلاش‌های‌مان را گرفته بودیم چرا که همه به ما احترام می‌گذاشتند و همه باشگاه‌هایی که با آنها بازی می‌کردم می‌گفتند ایران واقعاً یکی از بهترین تیم‌ها بود و همه تیم‌ها و حتی اسپانیا و پرتغال هم از ما ترسیده بودند و می‌گفتند احتمال زیادی وجود داشت که پرتغال به ایران ببازد.»
عابدزاده گفت: «این خیلی خوب است و ما می‌توانیم با همین روحیه یک شروع جدید داشته باشیم و برویم و در رقابت‌های جام ملت‌ها موفق شویم. البته لزوم آن این است که با امکانات خوب و با طرز تفکر متفاوتی به این مسابقات برویم و با تمام تفکرات خوبی که کادر فنی‌مان دارد برای بازی‌های آسیایی هماهنگ شویم و همه یکدل و هماهنگ مثل جام جهانی مردم‌مان را خوشحال کنیم.»
وی در مورد اینکه در لیگ پرتغال بازیکن برتر میدان شده بود گفت: «شکر خدا این فصل را خیلی خوب در ماریتیمو شروع کردم و توانستم از چهار مسابقه در دو مسابقه بهترین باشم و اسم من در تیم هفته بود. احساس می‌کنم که این اتفاق تنها برای حال حاضر نیست و به خاطر تلاش‌های زیاد و باوری است که داشتم و با صبر و همه حمایت‌ها و تلاش‌هایی که همه مربیانم برای من در این راه داشتند به دست آمده است.»
عابدزاده گفت: «قبل از جام جهانی می‌توانستم بیش از 15 بازی باشگاهی انجام دهم ولی این دفعه قصه چیز دیگری بود چرا که مربی ما عوض شد و طرز تفکر دیگری در باشگاه وجود داشت. ضمن اینکه هر سال لیگ بهتر و رقابت بیشتر می‌شود و مربی جدید ما هم همه دوره‌های مربیگری‌اش را در لیگ هلند گذرانده بود و این یک چالش هم برای او و هم برای همه بازیکنان بود. خوشحالم که به من اعتماد شد و من هم توانستم تا جایی که می‌توانم تلاشم را انجام دهم.»
او افزود: «خوشحالی من بیشتر از آن است که در کشوری هستم که سرمربی کشورم هم از همانجا است و می‌تواند سطح آن را به خوبی مقایسه کند و من هم با تمام وجود سعی کردم نماینده خوبی برای کشورم باشم. همیشه سعی می‌کنم تا این روند خودم را حفظ کنم.»
امیر در پاسخ به سوالی در مورد بازی مقابل کاسیاس در لیگ پرتغال گفت: «این اتفاق واقعاً انگیزه زیادی به من می‌دهد. کاسیاسی که از بچگی بازی‌هایش را می‌دیدم و دنبال می‌کردم و الان روبرویش بازی می‌کنم و احساس می‌کنم برای من بسیار الهام بخش است چرا که همه جوان‌ها باید بدانند هر چیزی امکان دارد و هر چیزی که برایش تلاش کنند به آن می‌رسند.»
عابدزاده در پایان گفت: «من آرزوهای بزرگتری دارم و وقتی می‌بینم روبروی اسطوره رئال مادرید بازی می‌کنم، می‌گویم که می‌توانم به آرزوهایم برسم و به ویژه در لیگی مثل پرتغال که سطح بسیار بالایی دارد و تیم‌های بزرگی مثل بنفیکا، پورتو و اسپورتینگ لیسبون و تمام بازیکنان خوب مانند پاتریسیو که دروازه‌بان تیم ملی پرتغال است در اسپورتینگ لیسبون بازی می‌کند. من در مقابل این بازیکن دو بار بازی کردم و این به من انگیزه می‌دهد تا تلاشم را بیشتر کنم تا در زمینه ملی و باشگاهی پیشرفت کرده و مردم ایران را خوشحال کنم.» 


Page Generated in 0.0072 sec