printlogo


کد خبر: 166605تاریخ: 1397/6/24 00:00
شانس خوب سامان برای بازی مقابل لیل
قدوس، چهره بین‌المللی امی‌ین

تعطیلات بازی‌های ملی فرصتی برای سایت رسمی لیگ فرانسه بود که به بررسی نقل و انتقالات تابستانی و چهره‌های جدیدی که به این لیگ پیوسته‌اند بپردازد.
این گزارش با عنوان «بازیکنان جام جهانی لیگ فرانسه را اشغال می‌کنند» نگاه ویژه‌ای به چهره‌هایی دارد که پس از بازی در جام جهانی روسیه به لیگ فرانسه اضافه شده‌اند.
یکی از این چهره‌ها سامان قدوس، مهاجم تیم ملی است که راهی امی‌ین شده و در همین زمان کوتاه توانسته یک گل هم برای تیم جدیدش بزند.
در بخشی از این گزارش آمده: «بعد از رافا کورزاوا، گوش 25 ساله لهستانی، تیم منطقه پیکاردی سامان قدوس، ملی‌پوش ایرانی را هم به تیمش اضافه کرد. او در هر سه بازی تیمش در روسیه به‌عنوان بازیکن تعویضی به زمین رفت و تابستان امسال مشتریان زیادی داشت. او در نخستین بازی‌اش در لیگ فرانسه موفق به گلزنی شد. امیل کرافت، مدافع راست 24 ساله سوئدی که در یک چهارم نهایی جام جهانی مقابل انگلیس به میدان رفت، دیگر خرید جدید امی‌ین است.»
سامان که از اردوی تیم ملی به فرانسه برگشته، امیدوار است شنبه شب در هفته پنجم مقابل لیل به میدان برود. قدوس در نخستین بازی‌اش با امی‌ین مقابل رنس در ترکیب اصلی بود که موفق شد یک گل هم بزند. در هفته چهارم او در تساوی خارج از خانه مقابل سنت‌اتین در نیم ساعت پایانی به زمین رفت.
سه هافبک امی‌ین در این بازی غایبند تا احتمال بازی قدوس بیشتر شود. استیون مندوزا، هافبک کلمبیایی به دلیل مصدومیت عضلانی چهار هفته غایب است، بونگانی زونگو هافبک اهل آفریقای جنوبی به دلیل پارگی رباط صلیبی شش هفته غایب خواهد بود و توما مون ‌کندویی هم در این بازی محروم است.
 ستاره برزیلی، همبازی سامان
چهره ویژه امی‌ین در این بازی گانسوی برزیلی است که می‌تواند برای نخستین بار به زمین برود. ملی‌پوش سابق برزیل که پس از نیمکت‌نشینی در سویا به دنبال اوج‌گیری دوباره است در امی‌ین پیراهن شماره هشت را می‌پوشد.
همبازی سابق نیمار در سانتوس درباره دلایل انتخاب امی‌ین گفت: «نخستین دلیل این انتخاب این بود که بتوانم در یک لیگ قوی با آرامش بازی کنم. از نخستین روزی که اینجا آمدم خودم را در خانه حبس می‌کنم. فضای امی‌ین شبیه یک خانواده است. از مدیران باشگاه که مرا انتخاب کردند تشکر می‌کنم و به شدت تلاش می‌کنم که بالاترین کارآیی را داشته باشم.»
امی‌ین 20 اکتبر مقابل پاری‌سن‌ژرمن بازی می‌کند و گانسو مقابل مشهورترین برزیلی لیگ فرانسه قرار می‌گیرد. او درباره این بازی گفت: «بعد از امضای قرارداد با امی‌ین با نیمار حرف زدم و او برای من آرزوی موفقیت کرد.» در بازی با لیل قرار است جایگاه‌های ایستاده تماشاگران پس از سال‌ها در ورزشگاه امی‌ین برقرار شود. از سال 1992 که در ورزشگاه فوریانی حادثه تلخی رخ داد، این سکوها در ورزشگاه‌های فرانسه ممنوع شد. ورزشگاه امی‌ین یکی از چهار ورزشگاهی است که در دسته اول و دوم لیگ فرانسه به طور آزمایشی جایگاه‌های ایستاده برقرار می‌شود. البته نیروهای امنیتی هم در این سکوها مستقر خواهند بود.
سال گذشته در بازی امی‌ین مقابل لیل نرده مقابل هواداران میهمان مقاومت نکرد و 29 نفر از هواداران به دلیل سقوط آسیب دیدند. امی‌ین برای این بخش نرده‌های جدیدی در نظر گرفته تا از سقوط دوباره جلوگیری کند.
 
ماموریت بقا
امی‌ین از چهار بازی قبلی چهار امتیاز دارد در حالی که لیل با هفت امتیاز یکی از تیم‌های بالای جدول است. این دومین فصل حضور امی‌ین در لیگ فرانسه است و باشگاه امیدوار است با خریدهای جدید از جمله گانسو و قدوس بتواند در جمع بزرگان باقی بماند.
ژروم برنار، هوادار قدیمی امی‌ین که در یکی از تمرین‌های هفته گذشته حاضر بود به روزنامه محلی «کوریه پیکار» گفت: «انتظار آمدن گانسو را نداشتم و امیدوارم این یک اتفاق خوب برای تیم باشد. باید به او زمان بدهیم. با آمدن چند ملی‌پوش امسال تیم کامل‌تری داریم. به تیم اطمینان دارم، هرچند جای خالی زونگو احساس خواهد شد.»
او اضافه کرد: «تیم از نظر کمیت و کیفیت شرایط بهتری دارد. عملکرد باشگاه در نقل و انتقالات خوب بوده و به نظر می‌رسد ماموریت بقا شدنی باشد. پلیسیه باید بماند. او تیم را به دسته اول رسانده و نباید او را تغییر داد. تیم نیاز به ثبات دارد.»

 


Page Generated in 0.0070 sec