printlogo


کد خبر: 166604تاریخ: 1397/6/24 00:00
یک تجربه شیرین و جذاب در انتظارم خواهد بود
انصاری‌فرد: رویای همه فوتبالیست‌ها حضور در لیگ انگلیس است
کریم انصاری‌فرد درباره حضور تیم‌ ملی در جام ملت‌های آسیا گفت: «فکر کنم در جام ملت‌های آسیا مسوولیت خیلی سنگینی داریم چرا که الان 4، 5 سال است تیم اول آسیا هستیم و همه از ما انتظار دارند که در این مسابقات بهترین نتایج را رقم بزنیم و جام قهرمانی آسیا را به خانه بیاوریم. از طرفی انتظارات مردم به خاطر نتایج چند سال اخیر و به‌ویژه جام جهانی از ما خیلی بیشتر شده است. بعد از صعود راحتی که تیم ملی به جام جهانی داشت و برای همه خیلی خوب بود، همه انتظارات بالا رفته و طبیعتا با حضور کی‌روش این امر دور از دسترس نیست و خیلی راحت‌تر خواهد بود. همه بر این باورند و همه هم قسم شده‌اند که این اتفاق بیفتد ولی فعلا آن شرایط و امکانات لازم برای این مسابقات بزرگ مهیا نشده و فکر کنم همه در تلاشند که این شرایط مهیا شود. البته مطمئن باشید در جام ملت‌های امارات کار به این راحتی نیست و ما از پیش برنده و یا قهرمان نیستیم و برویم آنجا و جام را به ما بدهند.»
مهاجم تیم ملی درباره شرایط حضورش در باشگاه جدیدش هم گفت: «برای من خیلی مهم است حالا که از المپیاکوس جدا شدم، در فوتبال انگلستان چطور خودم را نشان دهم و طبیعتا خیلی سخت است و بازی‌ها بسیار فشرده‌‌تر هست. می‌دانم کار سختی دارم و باشگاه ناتینگهام فارست هم یکی از باشگاه‌های بزرگ انگلیس است و همه تقریبا این باشگاه را می‌شناسند. مربی خیلی خوب و طبیعتا بازیکنان خیلی خوبی دارد و امیدوارم بتوانم تمام تلاشم را به کار بگیرم تا به شرایط آرمانی برسم و هم به خودم و هم به تیمم کمک کنم. قطعا کار آنجا دشوار و یک تجربه شیرین و جذاب برای من خواهد بود. ‌رویای همه فوتبالیست‌ها حضور در این لیگ است و امیدوارم بتوانم آنجا موفق باشم.»
 فدراسیون و باشگاه‌ها باید در سامانه نیما ثبت نام کنند
مشکل بزرگ برای پرداخت بدهی  700 هزار دلاری به کی‌روش


نوسانات بازار ارز و افزایش قیمت واحد پول آمریکا در بازار ایران بهای استخدام این مربیان را به اعدادی غیر قابل باور رسانده و این تازه در شرایطی است که هیچ‌کس از آینده خبر ندارد. آینده‌ای که ممکن است شرایط را بدتر از این هم بکند.
در شرایط فعلی تلاش فدراسیون فوتبال و باشگاه‌های استقلال و پرسپولیس برای دریافت ارز دولتی به سرانجام نرسیده و به آنها اعلام شده که باید برای دریافت ارز دولتی در سامانه نیما ثبت‌نام کرده و در نوبت بمانند. این در حالی است که احتیاجات دلاری فدراسیون و باشگاه‌های پرسپولیس و استقلال با توجه به سفرهای خارجی عاجل است و نمی‌شود آن را با دریافت ارز دولتی برای تاجران و واردات مقایسه کرد. در این شرایط بدهی مربیان خارجی فوتبال ایران در باشگاه‌ها انباشته شده و با توجه به اینکه هیچ خبری از کاهش قیمت دلار نیست، شرایط اقتصادی، فدراسیون فوتبال و دو باشگاه پرسپولیس و استقلال را به خطر انداخته است. بنا بر شنیده‌ها کارلوس کی‌روش که با فدراسیون به توافق رسیده مبلغی در حدود 700 هزار دلار بابت قرارداد قبلی از فدراسیون طلبکار است و مدیران فوتبال راهی برای پرداخت این پول پیدا نمی‌کنند. مشکل فدراسیون فوتبال هم انتقال پول به حساب کی‌روش و هم بحث ریال لازم برای تعیین اعتبار این بدهی بسیار سنگین است. بی‌تردید با ادامه روند کنونی شاید شاهد رسیدن فوتبال و برخی ورزش‌های دیگر به یک بن‌بست مالی باشیم که می‌تواند ضربات سنگینی به ورزش و به ویژه فوتبال کشور بزند.
 


Page Generated in 0.0055 sec