printlogo


کد خبر: 166595تاریخ: 1397/6/24 00:00
خبر

علیپور افتخاری دیگر را ثبت کرد
خلجی، قهرمان سنگ‌نوردی جهان شد


رقابت‌های سنگ‌نوردی قهرمانی جهان به میزبانی شهر«اینسبروک اتریش» برگزار شد و رضا علیپور با قهرمانی در این رویداد، افتخاری دیگر را ثبت کرد. در این مسابقات رضا علیپور در ماده سرعت به مصاف رقبای خود رفت. علیپور در مرحله مقدماتی این رقابت‌ها با رکورد 72/5 توانست به فینال صعود کند. در مرحله فینال علیپور توانست با ثبت رکورد 63/5 بر سکوی نخست قهرمانی جهان قرار بگیرد. در این ماده «باسا ماوم» از فرانسه دوم شد و «استانیس سالکوکورین» از روسیه بر سکوی سوم قرار گرفت. نماینده چین نیز چهارم شد.
رضا علیپور چندی پیش در بازی‌های آسیایی 2018 نیز توانست عنوان قهرمانی را از آن خود کند. او در رشته سنگ‌نوردی رکورددار دنیاست.
در بخش معلولان نیز بهنام خلجی عنوان قهرمانی جهان را از آن خود کرد. در رقابت‌های قهرمانی جهان در ماده بلدرینگ، برات‌زاده در گروه خود یازدهم و حسین فامیل روحانی چهل و ششم شد.


بسکتبال باشگاه های آسیا
حریفان پتروشیمی مشخص شدند


قرعه‌کشی رقابت‌های بسکتبال باشگاه‌های آسیا برگزار شد و پتروشیمی ایران حریفان خود در مرحله گروهی را شناخت. بیست و هفتمین دوره از رقابت‌های بسکتبال باشگاه‌های آسیا از پنجم تا دهم مهر در تایلند برگزار می‌شود که پتروشیمی نماینده ایران در این دوره است و سومین حضورش در مسابقات آسیایی را تجربه می‌کند. مراسم قرعه‌کشی مرحله گروهی این رقابت‌ها نیز برگزار شد که جنوبی‌های بسکتبال ایران در گروه A با نماینده‌های چین، چین تایپه و کره‌جنوبی قرار گرفت. پتروشیمی که امسال با هدایت مهران حاتمی در این مسابقات شرکت می‌کند، در مرحله مقدماتی با تیم‌های پائونیان چین تایپه، لیااونینگ چین و اس کا نایتز کره‌جنوبی رقابت می‌کند. الریاضی لبنان، آلاوارک ژاپن، مارالکو فیلیپین و ومپایر تایلند نیز در گروه B مسابقات حضور دارند. تیم پتروشیمی در دو دوره گذشته یک مقام سومی و یک مقام چهارمی کسب کرده ‌است. الریاضی لبنان نیز مدافع عنوان قهرمانی است.


هفته سوم لیگ برتر هندبال زنان
پیروزی تاسیسات و لارستان


در هفته سوم لیگ برتر هندبال زنان تیم‌های تاسیسات، لارستان، گچساران و پترو آموت پیروز شدند. هفته سوم لیگ برتر هندبال زنان با چهار دیدار پیگیری شد که در جریان یکی از این دیدارها، تیم تاسیسات دریایی توانست با نتیجه ۲۶ بر ۲۵ ذوب‌آهن اصفهان را مغلوب کند.
شهید چمران لارستان نیز با حساب ۳۴ بر ۱۳ اشتادسازه طرقبه شاندیز را شکست داد. نفت و گاز گچساران نیز با نتیجه ۲۶ بر ۱۹ مقابل فولاد مبارکه اصفهان پیروز شد. هیات هندبال البرز هم با نتیجه ۲۱ بر ۲۴ مقابل پترو اموت پویا بوشهر مغلوب شد.
 


نتایج هفته سوم لیگ برتر هندبال زنان:


ذوب آهن اصفهان ۲۵      تاسیسات دریایی ۲۶
اشتادسازه طرقبه شاندیز ۱۳      چمران لارستان ۳۴
هیات هندبال البرز ۲۱      پتروآموت پویا بوشهر ۲۴
 نفت‌و‌گاز‌ گچساران ۲۶      فولاد مبارکه سپاهان ۱۹
 
رده ‌بندی لیگ برتر هندبال زنان تا پایان هفته سوم:
شهید چمران لارستان      ۶ امتیاز
تاسیسات دریایی      ۶ امتیاز
نفت و گاز گچساران      ۴ امتیاز
فولاد مبارکه سپاهان      ۲ امتیاز
اشتاد‌سازه شاندیز طرقبه      ۲ امتیاز
پتروآموت پویا بوشهر      ۲ امتیاز
ذوب آهن اصفهان      صفر امتیاز
هیات هندبال البرز      صفر امتیاز

 


Page Generated in 0.0057 sec