printlogo


کد خبر: 166593تاریخ: 1397/6/24 00:00
سوال و جواب

برای شکست دادن الدحیل روی کمک هواداران حساب کرده‌ایم
برانکو: بازیکنانم به عشق ایران بازی می‌کنند نه برای پاداش


حتی اگر یادآوری برانکو ایوانکوویچ نبود، می‌دانستیم که پرسپولیس در چه شرایط نابرابر و سختی باید با الدحیل بجنگد. آقای سرمربی اما آنقدر به انگیزه بازیکنانش دل بسته که این نابرابری هم نگرانش نکند و با اعتماد به نفس بگوید حتی بدون ستاره‌های مصدوم هم برای صعود تلاش خواهد کرد.
 
تا بازی برگشت با الدحیل زمان زیادی نمانده. برای این بازی آماده‌اید؟
 در حال حاضر وضعیت خیلی عجیب و روزهای سختی داریم. بشار رسن مصدوم شده و شرایط او برای حضور در این بازی مشخص نیست. سیدجلال هم بعد از بازی با نساجی درد داشت و تمرین نکرد. از طرفی سیامک نعمتی محروم است و باید اعتراف کنم که وضعیت ناجوری داریم. باید تا فردا صبر کنیم که مشخص شود وضعیت دقیق بازیکنان به چه شکل است و تکلیفمان مشخص خواهد شد.
 در عوض حریف‌تان با بازگشت کاپیتانش که بازی رفت را به خاطر مصدومیت از دست داده بود، شرایط بهتری پیدا کرده است.
 همینطور است. کاپیتان آنها در بازی رفت مقابل ما مصدوم بود و بازی نکرد اما برای مسابقه برگشت مشکلی ندارد. او حتی برای تیم ملی‌اش هم به میدان رفت و بسیار خوب کار کرد. الدحیل یک بازیکن دیگر هم دارد که پایش شکسته بود اما او به این بازی نمی‌رسد.
سیامک نعمتی محروم است و بشار رسن و حسین ماهینی هم به گفته خودتان وضعیت مشخصی ندارند. اگر آنها آماده این بازی نشوند، چه تصمیمی خواهید گرفت؟
 قطعا این مشکل بزرگی است اما چه کار می‌شود کرد؟ اگر نرسند، بدون آنها بازی می‌کنیم.
یعنی فکر می‌کنید نیمکت‌نشینان بی‌تجربه پرسپولیس از پس این بازی برمی‌آیند؟
 ما 20 بازیکن در تیم‌مان داریم که همه با انگیزه بالا تمرین می‌کنند. برای آن پست‌ها هم چند گزینه را مد نظر قرار داده‌ایم اما اول باید ببینیم وضعیت بازیکنان مصدوم تیم چه خواهد شد. البته برای آماده کردن آنها تا روز دوشنبه وقت داریم و خیلی امیدواریم که به بازی برسند.
حالا دیگر همه از مشکلات مالی باشگاه پرسپولیس و اینکه نتوانسته پولی به مربیان و بازیکنانش بدهد، باخبرند. نگران نیستید این موضوع در روحیه و عملکرد بازیکنان‌تان تاثیر منفی بگذارد به ویژه که الدحیل هم برای صعود، یک پاداش ویژه را به بازیکنانش وعده داده.
 طبیعی است که آنها ظرفیت مالی بیشتری نسبت به ما دارند و شرایطشان خیلی خوب است اما آقای گرشاسبی امروز که به تمرین آمد، به بازیکنان قول داد در صورت پیروزی مقابل الدحیل و عبور از این مرحله به آنها پاداش خواهد داد. البته در بحث مالی مدیران باشگاه تمام تلاش خودشان را کرده‌اند که مشکلات برطرف شود اما باید این را هم بگویم که بازیکنان پرسپولیس قبل از هر چیز برای غیرت و کسب افتخار بازی می‌کنند و هیچ ‌وقت هم سراغ پاداش را نگرفته‌اند. آنها می‌خواهند برای ایران و پرسپولیس افتخارآفرینی کنند و برای پاداش به میدان نمی‌روند. این را هم می‌دانند که بازی کردن در آسیا بسیار مهم است و افتخاری خواهد بود برای آنها، کشور و خانواده‌های‌شان.
کلا شانس صعود پرسپولیس را چقدر می‌دانید؟
- در پاسخ به این پرسش‌تان فقط می‌توانم بگویم که ما با هدف پیروزی و صعود به مرحله نیمه‌نهایی بازی می‌کنیم و به اندازه الدحیل شانس داریم. تا قبل از اتمام بازی برگشت هر دو تیم شانس صعود دارند اما کار هم برای ما و هم برای استقلال سخت است. با این حال تا زمانی که بازی به پایان نرسد، شانس صعود خواهیم داشت. این یک افتخار بزرگ برای فوتبال ایران خواهد بود که استقلال و پرسپولیس هر دو به نیمه‌نهایی صعود کنند.
در بازی با نساجی به نظر می‌رسید سکوهای خالی ورزشگاه ناامیدتان کرده. فکر می‌کنید روز دوشنبه هواداران ورزشگاه را پر می‌کنند؟
 من بعد از بازی رفت برابر الدحیل هم گفتم که در تهران به حمایت هواداران نیاز داریم و روی کمک آنها حساب زیادی باز کرده‌ایم. همه ما انتظار داریم روز دوشنبه ورزشگاه پر از تماشاگر شود و هواداران از ما حمایت کنند تا با کمک آنها بتوانیم عملکرد خوبی داشته باشیم..


Page Generated in 0.0055 sec