printlogo


کد خبر: 166587تاریخ: 1397/6/24 00:00
دفاعیه ربیع‌خواه: من کمبود وزن دارم، نه اضافه وزنمحسن ربیع‌خواه هنوز برنگشته، انتقاد از او را آغاز کرده‌اند. از کیلوهای اضافه‌ای گفته بودند که حضور دوباره او در ترکیب اصلی را به تاخیر خواهد انداخت و خود ربیع‌خواه درباره‌اش گفته: «عکس من در حالت شنا را دیده‌اند و گفته‌اند ربیع‌خواه شکم دارد اما اینطور نیست. من نه تنها اضافه وزن ندارم، بلکه به خاطر تمریناتی که انجام می‌دهم نسبت به قبل از مصدومیتم یکی دو کیلوگرم هم کم کرده‌ام اما خب باید حواسم باشد که اضافه وزن نیاورم.» او وضعیتش را هم این‌طور توضیح داده: «تمرین با توپ را شروع کرده‌ام و اگر خدا بخواهد، بعد از بازی با الدحیل به تمرینات تیمی اضافه می‌شوم.» ربیع‌خواه بازی با الدحیل را هم از قلم نینداخته: «هواداران نیازی به دعوت ندارند. خودشان می‌دانند چه بازی مهمی داریم. آنها یار دوازدهم ما هستند. وقتی ورزشگاه پر است هم ما انرژی می‌گیریم و هم ترس به جان حریف می‌افتد. امیدوارم هواداران دوشنبه هم بیایند و حمایت جانانه‌ای از پرسپولیس داشته باشند.»


پرسپولیس، محرومی با بازی‌های دو امتیازی


پرسپولیس با شکست دادن نساجی در پایان هفته ششم 12 امتیازی شد و به میانگین 2 امتیاز در هر بازی رسید. قرمزها مقابل پدیده، فولاد و نساجی پیروز شدند و از سه بازی برابر نفت مسجدسلیمان، استقلال خوزستان و صنعت‌نفت آبادان سه امتیاز گرفتند تا بالاتر از سپاهان و سایپا و البته پشت سر پدیده در رده دوم قرار بگیرند. آنها آغاز بسیار خوبی در لیگ داشتند و با وجود محرومیت از نقل و انتقالات و کمبود بازیکن، میانگین «قهرمانی» خود را حفظ کرده‌اند.
در فوتبال جهان اینگونه است که یک تیم با میانگین 2 امتیاز در هر بازی به مقام قهرمانی برسد و حالا تیم برانکو در فصلی که ناکامی را برایش پیش‌بینی کرده بودند، در پایان هفته ششم به این رکورد دست یافته‌ است. پرسپولیس برای حفظ میانگین 2 امتیاز، باید حداقل 6 بازی از 10 بازی باقی‌مانده‌اش را ببرد. یا اینکه 5 تیم را شکست دهد و از 3 بازی هم دست‌کم سه امتیاز بگیرد. پرسپولیس در ادامه لیگ و تا نیم‌فصل به ترتیب با ماشین‌سازی، سپیدرود، سایپا، پیکان، استقلال، ذوب‌آهن، پارس‌جنوبی، سپاهان و تراکتورسازی بازی می‌کند.
 


Page Generated in 0.0057 sec