printlogo


کد خبر: 166585تاریخ: 1397/6/24 00:00
پرسپولیس مبتلا به ویروس فیفا
بازی با الدحیل، شاید بدون بشار رسن

به خاطر یک بی‌توجهی، پرسپولیس ستاره‌اش را از دست داده. البته می‌تواند از فدراسیون فوتبال عراق شکایت کند اما آیا این کار مشکلی را از سر راه برانکو و تیمش برمی‌دارد یا بشار رسن را به مهم‌ترین بازی پرسپولیس می‌رساند؟ مرد کروات هم نگران همین است. اینکه آیا در بازی سرنوشت‌ساز برابر الدحیل، می‌تواند روی هافبک عراقی حساب کند یا باید تیمش را بدون او به نبرد با حریف شکست‌ناپذیر قطری بفرستد. البته پزشکان با خوشبینی از بازگشت رسن گفته‌اند اما این دلیل نمی‌شود که اشتباه عراقی‌ها را نادیده بگیریم چرا که این بازیکن بعد از دو هفته دوری از پرسپولیس، تمرین‌های مهم پیش از بازی با الدحیل را هم از دست داده و اگر خیلی خوش‌شانس باشد، تا پیش از این بازی می‌تواند یک جلسه با هم‌تیمی‌هایش تمرین کند

به همان اندازه که بازگشت کریم بوضیاف سرمربی الدحیل را خوشحال کرده، برانکو نگران است که مبادا بشار رسن به بازی دوشنبه شب نرسد.
مشکل، همان مصدومیتی است که در بازی دوستانه عراق و کویت گریبان این بازیکن را گرفت اما بدتر از آن، بی‌توجهی کاتانچ بود. در دقیقه ۱۸ بازی عراق و کویت، رسن در زمین حریف یک بازیکن کویتی را دریبل زد و در حال گذر از بازیکن بعدی، با خطا متوقف شد.
همین برخورد باعث آسیب‌دیدگی مچ پای او شد اما بشار رسن که تا چند دقیقه بعد از خطا نمی‌توانست از زمین بلند شود، به بازی ادامه داد.
البته تا دقیقه 33 که دیگر دوام نیاورد و از سرمربی اسلوونیایی عراق خواست تعویضش کند. حالا پرسش این است که چرا کاتانچ در همان لحظه مصدومیت رسن را تعویض نکرد و چه اصراری بود که این بازیکن در چنین دیدار دوستانه و نه چندان مهمی با مصدومیت بازی کند؟
بدتر از بی‌توجهی سرمربی تیم‌ ملی عراق اما رفتار پزشکان این تیم بود که به نظر می‌رسد کار خاصی برای بهبودی بشار رسن انجام نداده‌اند چرا که او با پایی متورم و درد بسیار به تهران برگشت و بازی با نساجی را هم به همین دلیل از دست داد. این چیزی است که فیزیوتراپ پرسپولیس هم تایید و پزشکان تیم‌ ملی عراق را مقصران تشدید آسیب‌دیدگی رسن اعلام کرده است.میثم علیپور گفته که آنها حتی کارهای اولیه درمان را هم برای بشار رسن انجام نداده‌اند: «بشار در بازی با کویت دچار پیچ‌خوردگی مچ پا شده بود و با این حال تعویضش نکردند. او بعد از دقیقه ۳۰ هم که از زمین بیرون رفت، به درخواست خودش بود چون دیگر نمی‌توانست بازی کند. البته با درمان به موقع می‌شد جلوی تشدید این مصدومیت را گرفت اما مشکل این است که حتی درمان اولیه هم روی پای رسن انجام نشده بود چون مچش خیلی ورم داشت و وقتی برگشت، ما تازه کارهای اولیه درمان را انجام دادیم.»
به خاطر یک بی‌توجهی، پرسپولیس فعلا یکی از ستاره‌هایش را از دست داده و حتی می‌گویند به این دلیل می‌تواند از فدراسیون فوتبال عراق شکایت کند اما آیا این کار مشکلی را از سر راه برانکو و تیمش برمی‌دارد یا بشار رسن را به مهم‌ترین بازی سال پرسپولیس می‌رساند؟ نگرانی مرد کروات هم دقیقا همین است. اینکه آیا در بازی سرنوشت‌ساز برابر الدحیل، می‌تواند روی هافبک عراقی حساب کند یا باید تیمش را بدون او به نبرد با حریف شکست‌ناپذیر قطری بفرستد.
بشار رسن وقتی برگشت، یکراست به اردوی پرسپولیس رفت تا کادر فنی را از آسیب‌دیدگی‌اش آگاه کند که درمان مچ آسیب‌دیده او را همان روز آغاز کردند. این بازیکن اما نه فقط بازی با نساجی، بلکه تمرین جمعه را هم از دست داد و همچنان اجازه تمرین ندارد که پرسپولیسی‌ها را از حضورش در بازی با الدحیل مطمئن کند.
در این میان برانکو با نگرانی از کادر پزشکی پرسپولیس خواسته دست‌کم روزی دو نوبت فیزیوتراپی برای بشار رسن در نظر بگیرند و وضعیتش را مدام به او گزارش دهند که اتفاقا گزارش آخرشان امیدوارکننده بود.
صبح دیروز و بعد از چند جلسه فیزیوتراپی وقتی پزشکان پرسپولیس پای مصدوم رسن را معاینه کردند، متوجه شدند که ورم مچ پای او تا حد زیادی از بین رفته و خود این بازیکن هم با خوشحالی می‌گفت که دردش به کمترین حد رسیده است.
این یعنی ایوانکوویچ می‌تواند به حضور هافبک عراقی در بازی دوشنبه شب امیدوار باشد اما این هم دلیل نمی‌شود که اشتباه عراقی‌ها در مورد بشار رسن را نادیده بگیریم چرا که این بازیکن بعد از دو هفته دوری از پرسپولیس به خاطر حضور در اردوی تیم‌ ملی عراق، تمرین‌های مهم پیش از بازی با الدحیل را هم از دست داده و اگر خیلی خوش‌شانس باشد، تا پیش از این بازی می‌تواند نهایتا یک جلسه با هم‌تیمی‌هایش تمرین کند.
حال آنکه او طراح اصلی و در واقع کارگردان حملات پرسپولیس است و بدون او برانکو نمی‌تواند تاکتیک‌های مد نظرش را به درستی محک بزند.
با این حال به حضور بشار رسن در بازی دوشنبه امید بسته و البته پزشکان پرسپولیس هم ناامیدش نکرده‌اند: «همه نگرانی‌مان این است که به چه شکل رسن را به بازی با الدحیل برسانیم. ما تمام سعی‌مان را می‌کنیم ولی بدن هم باید به درمان پاسخ بدهد چون همه انتظار دارند این بازیکن دوشنبه بازی کند و ما می‌خواهیم در یک سوم زمان یا نصف زمانی که بقیه مصدومان می‌رسند، او را برسانیم. برای همین بشار رسن خیلی شرایط ویژه‌ای دارد و برای درمانش باید دقت بیشتری داشته باشیم. او چند روز است که روزی دو یا سه بار فیزیوتراپی می‌کند و برای کاهش تورم پایش باید از جدیدترین روش‌ها استفاده کنیم. مشکل اصلی این بود که در تیم‌ ملی عراق هیچ درمانی روی پای مصدوم بشار رسن انجام نداده بودند اما با توجه به اینکه کشیدگی تاندون‌های او کشیدگی درجه دو بود، خوشبین هستیم که به بازی با الدحیل برسد.»

 


Page Generated in 0.0057 sec