printlogo


کد خبر: 166581تاریخ: 1397/6/24 00:00
تقابل استقلال و پرسپولیس در یک هشتم نهایی جام حذفی
2 شهرآورد در نیم فصل


طبق برنامه‌ای که سازمان لیگ طراحی کرده استقلال و پرسپولیس در تاریخ پنجم مهر ماه سال جاری رخ در رخ هم قرار می‌گیرند.
دیداری که در هفته هشتم رقابت‌های لیگ برتر هجدهم برگزار می‌شود. در واقع بعد از بازی‌هایی که استقلال و پرسپولیس در هفته هفتم برگزار می‌کنند یعنی در تاریخ سی‌ویکم شهریور و یکم مهر ماه، به فاصله چند روز باید در بازی مهم شهرآورد مقابل هم بایستند.این بازی اما ممکن است به فاصله اندک زمانی دوباره در رقابت‌های جام حذفی تکرار شود. در برنامه‌ای که برای جام حذفی فصل جاری طراحی شده استقلال و پرسپولیس خیلی زود به هم می‌خورند. اگر استقلال را در مرحله یک شانزدهم این رقابت‌ها برنده بازی با نفت مسجد سلیمان بدانیم و پرسپولیس را پیروز بازی با نود ارومیه، در نتیجه سرخابی‌ها باید در مرحله یک هشتم نهایی با هم رقابت کنند. هر سال برنامه‌ریزان جام حذفی مسیر را طوری برای سرخابی‌ها طراحی می‌کردند که تا فینال یا لااقل پای فینال با هم دیداری نداشته باشند تا یکی از این دو تیم شانس رسیدن به بازی پایانی را از دست ندهند اما امسال ماجرا خیلی فرق می‌کند و دو تیم در دومین بازی خود در رقابت‌های جام حذفی به هم می‌خورند.سازمان لیگ البته هنوز هیچ تاریخی را برای برگزاری بازی دو تیم در مرحله یک شانزدهم نهایی اعلام نکرده و به همین دلیل برگزاری آن بازی در مرحله یک هشتم نهایی نیز منوط به برگزاری بازی‌های دو تیم در مرحله قبل است. طی روزهای اخیر تیم‌های حاضر در این رقابت‌ها بازی‌های خود را برگزار کرده‌اند اما استقلال و پرسپولیس به دلیل درگیری با رقابت‌های لیگ قهرمانان آسیا از حضور مقابل رقبای خود معاف شده‌اند.
بدون شک اگر رقابت‌های لیگ قهرمانان آسیا در میان نبود، سرخابی‌ها نیز در این روزها که رقابت‌های جام حذفی در حال برگزاری است، مقابل هم قرار می‌گرفتند اما در پیش بودن این بازی‌ها که دوشنبه آتی برگزار می‌شود، موجب شده بازی‌های دو تیم در مرحله یک شانزدهم جام حذفی برگزار نشود. بنابراین دیدار دو تیم در مرحله یک هشتم هم زمانی برنامه‌ریزی می‌شود که بازی‌های مرحله یک شانزدهم برگزار شده باشد. با این حال پیش بینی می‌شود که فاصله آنچنانی میان شهرآورد اول که در لیگ برگزار می‌شود و تاریخش هم اعلام شده با این بازی که در جام حذفی انجام خواهد شد، ایجاد نشود و دو تیم تا قبل از نیم فصل دو بار رخ در رخ هم قرار بگیرند. در پیش بودن جام ملت‌های آسیا نیز سازمان لیگ را مجاب می‌کند تا قبل از نیم فصل دیدار دو تیم در رقابت‌های جام حذفی را هم برنامه‌ریزی کنند تا این بازی به روزهای پر کار ماه‌های پایانی سال کشیده نشود.
در سازمان لیگ اکنون بحث است که این بازی در چه تاریخی برگزار شود. گرچه نباید فراموش کنیم که استقلال یک بازی عقب افتاده هم مقابل همین نفت مسجد سلیمانی دارد که در جام حذفی باید مقابلش قرار بگیرد.
 این بازی عقب‌افتاده کار تصمیم‌گیری برای برگزاری بازی‌های آتی استقلال را نیز دشوار کرده است و از سویی سازمان لیگ باید جانب تیم ملی را هم داشته باشد.
تکمله: تقابل سرخابی‌ها در مرحله یک هشتم نهایی جام حذفی بیش از همه به سود تراکتورسازی و سپاهان است که خود را مدعی کسب جام در این رقابت‌ها می‌دانند.
 


Page Generated in 0.0055 sec