printlogo


کد خبر: 166538تاریخ: 1397/6/24 00:00
گزارش دو

بالوتلی، ستاره‌ای با 100 کیلو وزن
گلوله چربی با پیراهن لاجوردی!

ایتالیا بعد از ناکامی با ونتورا در صعود به جام جهانی دوران گذار را سپری می‌کند. آنها با روبرتو مانچینی پروسه تغییر را آغاز کرده‌اند. سرمربی ایتالیا برای بازسازی آتزوری، دست روی ستاره‌هایی گذاشته که در سال‌های اخیر از تیم دور افتاده‌اند. ماریو بالوتلی مهاجم پرحاشیه و جنجالی فوتبال ایتالیا یکی از این ستاره‌های دورمانده است اما سوپر ماریو در بازگشت دوباره‌اش به تیم ملی هیچ نشانی از آن مهاجم بااستعداد و آماده گذشته ندارد و آشکارا از اضافه وزن رنج می‌برد.
در جریان دیدار تیم ملی ایتالیا و لهستان در قالب رقابت‌های لیگ ملتها که با نتیجه تساوی 1-1 به پایان رسید، بالوتلی از ابتدا به‌عنوان بازیکن ثابت به میدان رفت ولی بعد از یک نمایش بسیار ضعیف در دقیقه 62 بازی تعویض شد. سه روز بعد در جریان شکست 1-0 آتزوری در مقابل قهرمان اروپا، پرتغال، بالوتلی حتی روی نیمکت هم نبود بلکه بازی را از سکوها تماشا می‌کرد. شکی نیست که دلیل عمده نمایش ضعیف این ستاره ایتالیایی چیزی جز اضافه‌وزن عجیب او نیست. کار به جایی رسیده که در خط حمله ایتالیا بیشتر یک گلوله چربی دیده می‌شود که البته به رنگ سیاه متمایل است!
بالوتلی که پیش از تعطیلات تابستانی امسال با وزن 88 کیلوگرمی در تیم ملی ایتالیا و باشگاهش نیس فرانسه بازی می‌کرد، در بازگشت از تعطیلات تابستانه با ظاهری متفاوت و وزنی 100 کیلویی شگفتی‌ساز شد و در ایتالیا و فرانسه خبرساز شد. بالوتلی که پیش از این بعد از گل زدن برای نشان دادن عضلات خود دست از پا نمی‌شناخت و پیش از هر چیز پیراهن خود را درمی‌آورد تا به عضلات ساخته و پرداخته شده‌اش بنازد، حالا دیگر مسلما هیچ علاقه‌ای برای این کار نخواهد داشت. دوستداران فوتبال درخشش بالوتلی در جام ملتهای اروپای 2012 مقابل آلمان را فراموش نخواهند کرد. بالوتلی که به نماد قدرت بدنی و آمادگی جسمانی تبدیل شده بود و بدن آماده و ورزیده‌اش به مثالی از یک فوتبالیست ورزیده ولی چابک تبدیل شده بود. حالا اما اسطوره بالوتلی با مخابره شدن عکس‌هایی از او که به وضوح شکم برآمده‌اش در آنها پیدا است، دود شده و به هوا رفته است.
کار تا جایی بالا گرفته که حتی زبگنیو بونیک رییس فدراسیون فوتبال لهستان بعد از بازی تیم ملی کشورش با ایتالیا درباره بالوتلی صحبت کرده و گفت: من از بالوتلی خوشم می‌آید ولی یک فوتبالیست حرفه‌ای نباید در چنین شرایط بدنی باشد. من اگر بودم بازیکنی که 15 کیلو اضافه وزن دارد را به میدان نمی‌فرستادم. در جریان بازی چند بار مشخص بود که او به همین خاطر نتوانست کاری که باید را انجام دهد.
بعد از ناکامی ایتالیا در صعود به جام جهانی روسیه، در حالی‌که فدراسیون فوتبال ایتالیا برای بازسازی تیم ملی این کشور روبرتو مانچینی را به سرمربیگری آتزوری منصوب کرده و در این کشور امیدهای زیادی به بازگشت به روزهای اوج فوتبال ایتالیا مشاهده می‌شود، بسیاری انتظار داشتند ماریو بالوتلی یکی از ستون های اصلی در اختیار مانچینی برای بازسازی آتزوری باشد ولی حالا مشخص شده که او فعلا قادر به انجام چنین کاری نیست.
به نظر می‌رسد بالوتلی زمانی که روز هفدهم ژوئیه از تعطیلات تابستانی به باشگاه خود، نیس فرانسه، برمی‌گردد در کمال شگفتی همه وزنی 100 کیلوگرمی دارد. پاتریک ویرا سرمربی نیس از دیدن وضعیت ستاره تیمش بسیار عصبانی شده و با او برخورد کرده است. ویرا که در نیس جانشین لوسین فاوره سرمربی فعلی دورتموند شده، در این باره گفت: من می‌خواهم با بازیکنانی کار کنم که فکر و ذکرشان اینجا است و نه جای دیگر.
در حالی‌که بالوتلی همچنان برای رها شدن از اضافه وزن خود تلاش می‌کند به نظر می‌رسد تا کنون موفق نشده بیش از یکی دو کیلوگرم لاغر شود. اگر بالوتلی به وزن مناسب برگردد، پاتریک ویرا بیش از هر کس دیگری خوشحال خواهد شد چرا که او با از دست دادن آلاسانه پلیا مهاجم دیگر خود در نیس، بیش از هر زمان دیگری به درخشش بالوتلی نیاز دارد. کاربران شبکه‌های اجتماعی هم به موضوع اضافه وزن بالوتلی بی‌توجه نبوده‌اند و ترول‌های زیادی درباره اضافه وزن آقای تناسب اندام فوتبال ایتالیا در شبکه‌های اجتماعی منتشر شده است. باید دید آیا ستاره سابقاً قلدر و عضلانی آتزوری می‌تواند از شر کیلوهای اضافه خود رها شده و آنطور که مربیانش در تیم ملی ایتالیا و باشگاه نیس، بخصوص مانچینی می‌خواهند به عصای دست آنها در خط حمله تبدیل شود یا نه؟
 


Page Generated in 0.0054 sec