printlogo


کد خبر: 166530تاریخ: 1397/6/24 00:00
گزارش یک

انصاری‌فرد و عزت‌اللهی مقابل هم بازی نمی‌کنند
جزیره بدون دوئل ایرانی

امیر اسدی

سعید عزت‌اللهی یکی دو هفته قبل و بعد از اصرار به جدایی از روستوف، پیراهن ردینگ در چمپیونشیپ را پوشید. تیمی قدیمی و ریشه دار در حوالی لندن. باشگاهی که مربیگری‌اش بر عهده پل کلمنت 46 ساله است. سرمربی سابق سوانسی و دربی کانتی و دستیار کارلو آنجلوتی. ردینگ در جدول 24 تیمی چمپیونشیپ در رده بیست و چهارم ایستاده و به همین دلیل و برای پوشش نقطه ضعف خود در پست هافبک دفاعی، سعید عزت‌اللهی را جذب کرده. بازیکنی 21 ساله با سابقه بازی در لیگ‌های ایران و روسیه و البته انجام 27 بازی برای تیم ملی.
عزت‌اللهی در شرایطی ردینگ را به‌عنوان تیم جدید خود انتخاب کرد که از باشگاه‌هایی نظیر استانداردلیژ و بروژ نیز پیشنهاد بازی دریافت کرد اما روستوف با این دو باشگاه به توافق نرسید. همین مساله در کنار بازی برای ردینگ در چمپیونشیپ، دلایل اصلی حضور عزت‌اللهی در انگلیس بودند. هافبکی که در جام جهانی، دو بازی کم نقص برای تیم ملی انجام داد و البته مقابل ازبکستان هم ثابت کرد می‌تواند تا سال‌ها در خط هافبک ایران به میدان برود.
بعد از عزت‌اللهی، کریم انصاری‌فرد دومین بازیکن تیم ملی ایران است که پیراهن باشگاهی در چمپیونشیپ را پوشیده. مهاجمی که فصل قبل با 17 گل زده، رده دوم جدول بهترین گلزن‌های سوپرلیگ یونان را به‌دست آورد و البته در ترکیب تیم ملی نیز مقابل پرتغال، گل تساوی را وارد دروازه روی پاتریسیو کرد. کریم که از المپیاکوس جدا شده بود و البته گالاتسرای را نیز خواهان خود می‌دید، با ناتینگهام‌فارست به توافق رسید تا حضور در سطح دوم فوتبال باشگاهی در انگلیس را تجربه کند.
مربیگری ناتینگهام‌فارست را آیتور کارانکای اسپانیایی بر عهده دارد. او فصل قبل هم مربی اشکان دژاگه در این تیم بود اما نتوانست موفقیتی به‌دست بیاورد. ناتینگهام‌فارست از 6 بازی ابتدایی خود در فصل 2019-2018، 7 امتیاز کسب کرده و در رده چهاردهم جدول ایستاده. عنوانی که برای قهرمان سابق اروپا، نه جذاب است و نه امیدوارکننده. همین مساله باعث شده تا مدیران و کادر فنی ناتینگهام‌فارست، کریم انصاری‌فرد را جذب کنند تا شاید بتوانند مشکل خط حمله خود را حل کنند.
حضور سعید عزت‌اللهی و کریم انصاری‌فرد در چمپیونشیپ، برای ما ایرانی‌ها یک نقطه اتصال دارد؛ بازی رو در روی این دو در ترکیب ردینگ و ناتینگهام‌فارست. دیداری که حداقل این فصل از تماشای آن محروم خواهیم بود. بازی رفت دو تیم برگزار شده، هفته دوم و در زمین فارست. این بازی را ناتینگهام‌فارست با گل دقیقه 68 السودانی و با نتیجه یک بر صفر به سود خود تمام کرد.
بازی برگشت اما در هفته بیست و هفتم انجام می‌شود. 12 ژانویه در ورزشگاه مودسکی و به میزبانی ردینگ. در این بازی نیز بازیکنان ایرانی غیبت خواهند داشت. جام‌ملتهای‌آسیا از 5 ژانویه در امارات آغاز می‌شود و تا اول فوریه نیز ادامه خواهد داشت. سعید عزت‌اللهی و کریم انصاری‌فرد هم دو بازیکن کلیدی تیم ملی ایران هستند که بعید است کی‌روش نام آنها را در فهرست نهایی خود قرار ندهد. به همین دلیل از حالا می‌توان پیش‌بینی کرد که ستاره‌های تیم ملی ایران، بازی ناتینگهام‌فارست مقابل ردینگ را از دست می‌دهند و در آن تاریخ حضور در اردوی تیم ملی و رقابت در جام‌ملتهای‌آسیا را تجربه خواهند کرد.
با توجه به اینکه فوتبال ایران نماینده‌ای در لیگ برتر ندارد تا مقابل علیرضا جهانبخش بازی کند، نباید انتظار تماشای شهرآورد ایرانی‌ها را در جزیره داشته باشیم. اتفاقی که اگر رخ می‌داد می‌توانست حداقل برای یک هفته، یک بازی جذاب و سراسر هیجان را به فوتبال‌دوستان ایرانی هدیه کند.
 


Page Generated in 0.0053 sec