printlogo


کد خبر: 166527تاریخ: 1397/6/24 00:00
فتیله پیچ

پایان رقابت ۱۲۶۵ کشتی‌گیر آزاد و فرنگی با معرفی نفرات برتر
نیمی از پیش‌بینی فدراسیون محقق شد


رقابت‌های عمومی کشتی آزاد و فرنگی بزرگسالان کشور با مشخص شدن نفرات برتر در اوزان دهگانه به پایان رسید.
رقابت‌های عمومی کشتی آزاد و فرنگی بزرگسالان کشور، امسال با طرحی جدید و به صورت وزن به وزن برگزار شد. این مسابقات از روز ۱۰ مرداد ماه آغاز و بعد از 40 روز رقابت روز پنج‌شنبه ۲۲ شهریورماه در هفته هفتم به ایستگاه پایانی خود رسید.
نکته جالب توجه در این مسابقات حضور ۱۲۶۵ کشتی‌گیر بود که در کشتی آزاد ۸۱۰ و در کشتی فرنگی ۴۵۵ نفر شرکت کردند و در مجموع به رقم ۱۲۶۵ کشتی‌گیر می‌رسد که در این دوره از رقابت‌های عمومی (اوپن) سال ۹۷ حضور داشتند. فدراسیون کشتی پیش‌بینی کرده بود که در این مسابقات نزدیک به 3 هزار کشتی‌گیر حضور داشته باشند که تعداد کشتی گیران حاضر در این رقابت‌ها حتی به نصف رقم پیش‌بینی مسوولان فدراسیون هم نرسید.
نکته مهم دیگر تعداد نفراتی بود که در آزاد و فرنگی به میدان رفتند. کشتی‌گیران حاضر در آزاد تقریبا دو برابر کشتی‌گیران فرنگی‌کار حاضر در این مسابقات بودند که نکته مهمی است و نشان می‌دهد که کشتی فرنگی با وجود موفقیت‌های زیادی که در چند سال گذشته داشته اما هنوز علاقه‌مندان زیادی را نتوانسته به سمت خود بکشاند.
فدراسیون کشتی این مسابقات را با هدف شناسایی استعدادها و پشتوانه‌ها در کشتی کشور برگزار کرد و امسال قانون جدیدی را برای این مسابقات در نظر گرفت و رقابت‌ها را در رده سنی ۱۸ تا ۲۵ سال و با اهدای جوایز نقدی ۵، ۳ و ۲ میلیون تومانی به نفرات برتر هر وزن (در مجموع ۲۰۰ میلیون تومان در ۲۰ وزن) برگزار کرد. نفرات برتر و مستعد این مسابقات به کارگاه‌های فنی تیم‌های ملی کشتی آزاد و فرنگی دعوت می‌شوند تا بتوانند در سال‌های آینده در تیم‌های ملی بدرخشند. حال باید منتظر ماند و دید که آیا این مسابقات توانسته نظر رسول خادم را جلب کند یا نه؟جدال علی‌اکبری و واخائف برای کمربند قهرمانی
امیر: هنوز مشخص نیست


سازمان ACB با رونمایی از پوستر مبارزه علی‌اکبری و واخائف از قطعی شدن این مبارزه که 19 آبان ماه برگزار می‌شود خبر داد. جدال امیر علی‌اکبری مبارز ایرانی با مهمت واخائف دارنده کمربند قهرمانی سنگین وزن از روسیه برای ۱۹ آبان ماه قطعی شده است و علاقه‌مندان می‌توانند بلیت این مبارزه را که به مبارزه اصلی (Main Event) معروف است و در شهر مسکو برگزار می‌شود، خریداری کنند.
علی‌اکبری با برتری هفته گذشته خود برابر اومیلانژوک لهستانی به صدر جدول رده‌بندی سنگین وزن‌های سازمان ACB رسید و اکنون تنها یک قدم تا رسیدن به کمربند قهرمانی فاصله دارد و آن هم شکست دادن واخائف روس است. این مبارز روسی در جدال هفته گذشته خود کری‌های زیادی برای علی‌اکبری خواند و حتی بعد از بازی علی‌اکبری با حریف لهستانی، کمربند قهرمانی خود را به رخ علی‌اکبری کشید و شیطنت‌هایی را در فضای مجازی داشت.
سازمان ACB در حالی از قطعی شدن این دیدار خبر داده که امیرعلی‌اکبری هنوز وضعیت نامشخصی دارد.
علی‌اکبری در مسابقه قبلی خود به شدت از ناحیه پا آسیب دیده است، او به دنبال درمان پای آسیب دیده خود است و هنوز مشخص نیست تا این تاریخ بتواند پای خود را معالجه کند.
علی‌اکبری که بعد از مسابقه قبلی خود اعلام کرده بود مشخص نیست این مسابقه برگزار شود، هنوز هم با وجود اعلام سازمان ACB می‌گوید هنوز مشخص نیست این مسابقه را برگزار کند.
امیر علی‌اکبری قهرمان سابق کشتی فرنگی بعد از حضور در رشته رزمی MMA تاکنون ۱۰ مسابقه داشته که در ۹ دیدار به برتری رسیده و رکورد خوبی از خود به جا گذاشته است.


Page Generated in 0.0052 sec