printlogo


کد خبر: 166521تاریخ: 1397/6/24 00:00
سوژهعلی مرادی: کیانوش انصراف داد
 مرور حرف‌های چهار سال قبل رییس
 علی مرادی رییس فدراسیون وزنه‌برداری با نقض صحبت‌های قبلی خود، تاکید می‌کند که کیانوش رستمی خودش نخواسته در رقابت‌های جهانی 2018 ترکمنستان شرکت کند.
رییس فدراسیون وزنه‌برداری با انداختن توپ به زمین شورای فنی می‌گوید: «دعوت نشدن کیانوش به اردوی تیم ملی برای رقابت‌های جهانی بحث شورای عالی فنی بود و ما هم بر اساس اینکه باید تایید نهایی را اعلام کنیم، این کار را انجام دادیم.»
مرادی البته خیلی سریعتر از آنچه که پیش بینی می‌شد موضعش را نسبت به شرایط ویژه کیانوش رستمی برای شرکت نکردن در مسابقات جهانی ترکمنستان تغییر می‌دهد‌: «البته کیانوش رستمی خودش هم تمایل نداشت در اردوی جهانی 2018 حضور داشته باشد و نمی‌خواست در رقابت‌های جهانی امسال شرکت کند. به همین دلیل ما هم با خواسته او موافقت کردیم. قطعا این دلیلی نیست که از شایستگی‌های او چیزی کم شده باشد چون بعد از رقابت‌های جهانی ما امیدواریم رستمی برای برنامه‌های المپیک کنارمان باشد.»
مرادی ادامه می‌دهد: «زمانی که کیانوش قهرمان المپیک شد، منتقدان می‌‌گفتند چون او تنها تمرین کرده، موفق بوده ولی الان که ناکام بود عکس آن صحبت را مطرح می‌کنند!»
صحبت‌های مرادی در خصوص تنها تمرین کردن رستمی تقریبا ثابت می‌کند او خیلی اشرافی به انتقادات تندی که همیشه روی تنهایی تمرین کردن کیانوش رستمی قبل و بعد از المپیک مطرح می‌شد ندارد چون منتقدان تقریبا همگی متفق القول به این موضوع اعتقاد داشته و دارند که اگر رستمی درست مدیریت می‌شد قطعا درگیر ناکامی و حواشی خودساخته نمی‌شد.
بنابراین در المپیک هم نوک پیکان انتقادات نسبت به موضوع کیانوش رستمی مربوط بود به خود رییس فدراسیون و شورای فنی که توانایی کنترل و مدیریت درست این قهرمان و وزنه‌بردار افتخارآفرین را نداشتند. علی مرادی درباره نتایج وزنه‌برداران ایرانی در جاکارتا و حذف نیمی از آنان در این دوره از بازی‌ها مثل گذشته به جای قبول و پذیرش نقاط ضعف موجود و تلاش برای برطرف کردن آن، به سرعت سراغ مقایسه می‌رود و نتایج این دوره را با دوره قبلی بازی‌های آسیایی در اینچئون مثال می‌زند: «چهار سال پیش هم سه نفر اوتی در تیم ملی وزنه‌برداری داشتیم. حتی نواب نصیر شلال که نایب قهرمان المپیک شده بود در اینچئون حذف شد! معتقدم آنچه متاسفانه بیشتر دیده شده، بحث حذفی‌های وزنه‌برداری بود اما رکوردشکنی سهراب مرادی به چشم نیامد و این در حالی است که یکی از چهار رکورد کل رشته‌های بازی‌های آسیایی همین مورد بود.»
مرادی درحالی مدعی است که رسانه‌ها بیشتر از موفقیت مدال آوران در جاکارتا حذفی‌های وزنه‌برداری را دیدند که خود او دقیقا چهار سال پیش وقتی تیم وزنه‌برداری 3 اوتی در بازی‌های آسیایی داشت، این ناکامی را اینگونه بزرگ جلوه داد: «تصورم این بود که در بازی‌های آسیایی 2014 اینچئون، حداقل 3 مدال طلا می‌گیریم چون این اتفاق قابل دسترس بود اما به دلایل حاشیه‌ای زیادی این مهم انجام نشد. بچه‌ها انگیزه نداشتند.
 احساس کردم وزنه‌برداران کشورمان انگیزه لازم را نداشتند. زیرا وقتی سال قبل تیمی از ایران در بازی‌های کشورهای اسلامی در اندونزی شرکت نکرد و یا قبل از بازی‌های اینچئون بچه‌ها یک سال و اندی از اردو دور بودند، طبیعی است در مسابقات اینچئون انگیزه لازم را نداشته باشند و یا با استرس وزنه بزنند. بهادر مولایی در مسابقات جهانی سال گذشته 2013 لهستان مدال گرفت اما قبل از بازی‌های آسیایی، وزنه 261 کیلویی را برای او قرار دادند که به خاطر آن، فشار زیادی به وی وارد شد. این اتفاق در مورد نواب نصیر شلال و کیانوش رستمی نیز رخ داد.»


 


Page Generated in 0.0055 sec