printlogo


کد خبر: 166520تاریخ: 1397/6/24 00:00
کمیته فنی بوکس یکشنبه جلسه دارد
سرمربی گوشه رینگ

محسن وظیفه

اعضای کمیته فنی بوکس روز یکشنبه تشکیل جلسه می‌دهند تا درباره نتایج تیم ملی در بازی‌های آسیایی تصمیم بگیرند. بعد از معرفی اعضای جدید کمیته فنی فدراسیون بوکس حالا اعضای این کمیته روز یکشنبه دور هم جمع می‌شوند تا درباره نتایج تیم ملی در جاکارتا بحث و تبادل نظر کنند. نتیجه‌ای که یکی از بدترین‌ها در تاریخ بود. در این نشست علاوه بر عملکرد تیم ملی بزرگسالان قرار است که درباره تیم ملی جوانان هم بحث شود. این تیم همزمان با بزرگسالان راهی بوداپست شد تا در مسابقات جهانی به روی رینگ برود اما عملکرد ضعیف و دور از انتظار باعث شد تا این تیم هم نتواند سهمیه حضور در المپیک جوانان را به دست بیاورد. حالا این دو نتیجه ضعیف بحث اصلی این نشست است.
اعضای کمیته فنی بوکس روز یکشنبه تشکیل جلسه می‌دهند تا درباره نتایج تیم ملی در بازی‌های آسیایی تصمیم بگیرند. بعد از معرفی اعضای جدید کمیته فنی فدراسیون بوکس حالا اعضای این کمیته روز یکشنبه دور هم جمع می‌شوند تا درباره نتایج تیم ملی در جاکارتا بحث و تبادل نظر کنند. نتیجه‌ای که یکی از بدترین‌ها در تاریخ بود.
در این نشست علاوه بر عملکرد تیم ملی بزرگسالان قرار است که درباره تیم ملی جوانان هم بحث شود. این تیم همزمان با بزرگسالان راهی بوداپست شد تا در مسابقات جهانی به روی رینگ برود اما عملکرد ضعیف و دور از انتظار باعث شد تا این تیم هم نتواند سهمیه حضور در المپیک جوانان را به دست بیاورد. حالا این دو نتیجه ضعیف بحث اصلی این نشست است.
تیم ملی بوکس در بازی‌های آسیایی جاکارتا بدون مدال ماند که همین باعث شد موجی از انتقادها برای عملکرد این تیم راه بیفتد. این برای نخستین بار بعد از بازی‌های آسیایی 2002 بوسان بود که بوکس ایران نتوانست به مدال دست پیدا کند.
نتیجه‌ای عجیب و دور از انتظار که نشان می‌داد بوکس ایران بدون برنامه راهی این بازی‌ها شده و نتوانسته نتایج مورد نظر را کسب کند.
اکبر احدی سرمربی این تیم که زیر تیغ انتقادات قرار گرفته، مدعی است که شش ماه زمان داشته و در این مدت بهترین مربیان دنیا هم نمی‌توانستند در این بازی‌ها مدال به دست بیاورند. این در حالی است که احدی در دوره سرپرستی افشین داوری به‌عنوان سرمربی تیم ملی بوکس انتخاب شد.
در واقع او 13 آبان به‌عنوان سرمربی تیم ملی حکم گرفت و بعد این حکم توسط ثوری رییس فدراسیون بوکس هم تمدید شد که با یک حساب سرانگشتی او 10 ماه زمان برای آماده سازی تیم ملی داشته اما نتوانسته تیم را به مدال برساند و با وجود مسابقات تدارکاتی خوبی که برای این تیم در نظر گرفته شده بود، به موفقیت خوبی برساند.
البته این سوال هم وجود دارد که اگر بهترین مربیان دنیا هم نمی‌توانستند در شش ماه به مدال بازی‌های آسیایی دست پیدا کند، چرا اکبر احدی حاضر شد به‌عنوان سرمربی تیم ملی جای سرمربی کوبایی را بگیرد؟ این سوال‌ها و ابهام‌ها موضوعات مهمی هستند که باید در نشست روز یکشنبه کمیته فنی حتما مدنظر قرار بگیرد که اگر چنین باشد شاید سرمربی تیم ملی به لبه تیغ برسد و حضورش در راس کادر فنی تیم ملی به مویی بند باشد.
البته کمیته فنی هم در نوع خود چینش عجیبی دارد و اکبراحدی و همکارانش در تیم ملی بوکس که به‌عنوان کادر فنی تیم ملی فعالیت می‌کردند، عضو کمیته فنی هم هستند که این هم از نکات عجیب تشکیل این کمیته فنی است. چطور افرادی‌که خودشان باعث و بانی نتایج جاکارتا بودند، می‌‌خواهند این نتایج را بررسی کنند و چطور می‌توانند نظری را درباره نتیجه‌ای که خودشان کسب کرده‌اند داشته باشند؟ اکبر احدی هم سرمربی تیم ملی است، هم مدیر فنی تیم ملی و هم عضو شورای فنی، آیا او می‌تواند خودش را در نشست روز یکشنبه نقد کند؟ در واقع او خودش گزارش عملکرد ارائه می‌‌دهد و بعد این گزارش را در قالب عضو شورای فنی بررسی می‌کند و بعد هم درباره آن به‌عنوان مدیر فنی تیم ملی تصمیم گیری می‌کند! معمولا مدیر فنی‌ها و اعضای شورای فنی، درباره تغییر کادر فنی تصمیم گیری می‌کنند، آیا او و همکارانش خودشان را برکنار می‌کنند و گزینه جدیدی را برای سرمربیگری تیم ملی انتخاب می‌کنند؟
کار برای بوکس ایران در این سال‌ها خیلی سخت شده و الان نیز به اوج رسیده است. چشم به هم زدنی المپیک 2020 هم از راه می‌رسد، آیا امیدی برای موفقیت در المپیک وجود دارد؟ اصلا فدراسیون بوکس چه راهکار و برنامه‌ای برای رسیدن به موفقیت در المپیک 2020 دارد؟ این هم از موضوعات مهمی است که باید کمیته فنی به آن توجه داشته باشد و با آگاهی کامل درباره تیم ملی تصمیم بگیرد؛ تصمیمی که به درد 2020 بخورد. علاوه بر تیم ملی بزرگسالان، تیم ملی جوانان هم باید نتایجش از سوی این کمیته مورد بررسی قرار بگیرد. این تیم در مسابقات جهانی نتوانست نتیجه خوبی را از خود بجا بگذارد و در نهایت برای حضور در بازی‌های المپیک جوانان این تیم یک سهمیه از راه وایلد کارت به دست آورد.
کادر فنی این تیم زیر تیغ انتقادات قرار دارد و باید درباره این تیم و تنها عضو تیم ملی در المپیک جوانان در این نشست تصمیم گیری شود.
 


Page Generated in 0.0052 sec