printlogo


کد خبر: 166519تاریخ: 1397/6/24 00:00
مصاحبه

یک مربی برای آزادکاران در المپیک نوجوانان
توکلیان: بیشتر از رقبا نگران قرعه نحس هستیم


تیم‌های ملی کشتی آزاد و فرنگی جوانان از 24 شهریور راهی اسلواکی می‌شوند تا در رقابت‌های جهانی به میدان بروند. امیر توکلیان مدیر فنی تیم‌های پایه کشتی آزاد که در این مسابقات تیم جوانان را همراهی می‌کند درباره حضور در این مسابقات گفت: «9 کشتی‌گیر برای نخستین بار در مسابقات جهانی جوانان کشتی می‌گیرند اما مزیت این تیم این است که بیشتر کشتی‌گیران سال بعد هم می‌توانند در رده جوانان کشتی بگیرند. تنها دغدغه ما حضور 3 کشتی‌گیر رژیم صهیونیستی در مسابقات است که بیشتر از مسائل فنی ما را نگران کرده است تا مبادا به قرعه نحس بخوریم اما در هر شرایطی  امیدوارم از کیان کشتی ایران دفاع کنیم.»
توکلیان درباره وضعیت رقبای ایران هم ادامه داد: «روسیه، آذربایجان، آمریکا و گرجستان حریفان سرسختی برای ما هستند. خوشبختانه تورنمنت‌های خوبی را پشت سر گذاشتیم و نسبت به سال گذشته آمادگی و شرایط بسیار بهتری داشته و شناخت خوبی از بچه‌ها داریم. زمان بیشتری برای آمادگی داشتیم و امیدواریم بتوانیم هم طلا بگیریم و هم روی سکوی تیمی باشیم اما همانطور که گفتم نگرانی اصلی ما بیشتر از مسائل فنی قرعه است.»
او همچنین درباره اینکه تیم نوجوانان هم باید راهی المپیک نوجوانان شود، گفت: «باتوجه به اینکه تمام کاروان با هم اعزام می‌شوند مشکل ما تنها اعزام یک مربی همراه تیم است. در حالی که طبق قانون اتحادیه جهانی هر کشتی‌گیر باید یک کوچ داشته باشد اما چاره‌ای نداریم و باید این مشکل را حل کنیم. با توجه به حضور تیم ملی کشتی فرنگی طوری برنامه‌ریزی می‌کنیم که بتوانیم یکدیگر را همپوشانی کنیم.»
مدیر تیم‌های ملی کشتی آزاد پایه ادامه داد: «در المپیک قبل کشتی آزاد موفق به کسب سهمیه نشده بود اما خوشبختانه برای این دوره 3 سهمیه داشتیم که از بین آنها دو کشتی‌گیر را انتخاب کردیم. هر 3 نفر خوب بودند اما با توجه به اصرار اتحادیه جهانی کشتی بر اعلام اسامی مجبور شدیم اسامی را زودتر اعلام کنیم؛ در حالی که دوست داشتیم با توجه به شرایط بچه‌ها تصمیم‌گیری کنیم اما کشتی‌گیران اعزامی مدال جهانی و آسیایی دارند.»
 


Page Generated in 0.0055 sec