printlogo


کد خبر: 166516تاریخ: 1397/6/24 00:00
بارسلونا و رئال به دنبال چهارمین پیروزی
باسک در کمین غول‌ها

رئال مادرید و بارسلونا در این فصل لالیگا شروعی توفانی داشته‌اند اما هر دو امشب در باسک به میدان می‌روند و آزمون سختی در انتظارشان است. رئال در زمین اتلتیک بیلبائو بازی می‌کند و بارسلونا میهمان رئال سوسیداد است در دیدارهایی که از سخت‌ترین سفرهای دو غول فوتبال اسپانیا در یک دهه اخیر بوده. رئال فصل قبل در جو پرشور ورزشگاه سن‌مامس بدون گل مساوی کرد و از سال 2013 که این استادیوم ساخته شده در پنج بازی تنها دو برد داشته. حالا که بعد از پیروزی برابر ختافه، خیرونا و لگانس به دنبال چهارمین برد و حفظ رکورد صددرصدی خود است، مثل همیشه با جوی خصمانه مواجه خواهد شد.
بارسا، مدافع عنوان قهرمانی هم اگرچه در سه پیروزی ابتدای فصل خود 12 گل زده اما از هشت بازی اخیرش در لیگ در ورزشگاه آنوئتا تنها یک برد به دست آورده و ژانویه دو گل خورده را جبران کرد و به پیروزی 4 بر 2 رسید تا بعد از 5 باخت و 2 شکست، طعم پیروزی در این استادیوم را بچشد. شرایط برای تیم ارنستو والورده سخت‌تر هم شده چون سوسیداد برای نخستین بار بعد از برداشتن پیست دو و میدانی و نزدیک‌تر شدن جایگاه تماشاگران به زمین، میزبان بارسلونا است. خوکین آپریبای رییس رئال سوسیداد گفت: «خیلی خوشحالیم چون بالاخره در یک استادیوم بدون پیست دو و میدانی بازی می‌کنیم، این بازی می‌تواند خیلی خاص باشد.»
چمن آنوئتا هم نو شده و هر دو تیم امیدوارند بتوانند بازی خود را در آن بهتر انجام دهند، بارسلونا در آخرین بازی خارج از خانه خود به سختی برابر رئال وایادولید به پیروزی رسید و انتقاداتی که از زمین خراب این بازی شد، انجام تحقیقات از سوی لالیگا را در پی داشت.
بارسا غالبا در نخستین بازی بعد از تعطیلات مسابقات ملی با مشکل مواجه می‌شود اما این بار می‌تواند سود ببرد از استراحتی که فوق‌ستاره‌اش، لیونل مسی کرد و در بازی‌های دوستانه تیم ملی آرژانتین حضور نداشت و همچنین جرارد پیکه که از تیم ملی اسپانیا خداحافظی کرده است. والورده در تمرین پنج‌شنبه تمام ملی‌پوشان خود، سرخیو بوسکتس، سرخی روبرتو، ایوان راکیتیچ، آرتورو ویدال و توماس فرمالن را در اختیار داشت اما دو بازیکن برزیلی تیم، آرتور ملو و فیلیپ کوتینیو که بامداد چهارشنبه با السالوادور بازی کردند، حاضر نبودند.
اما رئالی‌ها در برد شگفت‌انگیز 6 بر صفر اسپانیا برابر کرواسی درخشیدند و بازی چشمنواز دبی سبایوس، هافبک اسپانیا شاید باعث حضور او در ترکیب اصلی تیم خولن لوپتگی در بیلبائو شود. مارکو آسنسیو مهاجم رئال هم خودباوری فوق‌العاده‌ای به دست آورده بعد از آنکه در پنج گل تیم ملی کشورش نقش داشته ضمن اینکه گرت بیل بعد از زدن یک گل استثنایی در برد 4 بر یک ولز مقابل جمهوری ایرلند امیدوار است گلزنی در بازی‌های متوالی لیگ را به شش مسابقه برساند.
منبع: رویترز

 


Page Generated in 0.0059 sec