printlogo


کد خبر: 166510تاریخ: 1397/6/24 00:00
تاتنهام- لیورپول، مصاف کین و صلاح
نبرد ستاره‌های خاموش


هری کین و محمد صلاح امروز عصر در ترکیب تاتنهام و لیورپول در ورزشگاه ویمبلی به مصاف هم می‌روند و این بهترین فرصت برای پایان دادن به افت غیرمنتظره‌شان در آغاز این فصل است. همین چهارماه پیش این دو نفر از جمله ترسناک‌ترین مهاجمان اروپا محسوب می‌شدند که هر هفته خطوط دفاعی رقبای لیگ برتری را ناکام می‌کردند اما در حالی این فصل را شروع کرده‌اند که به نظر می‌رسد دچار ویروس جام جهانی شده‌اند.
مهاجم تیم ملی مصر با 32 گل کفش طلای لیگ برتر را به دست آورد با آنکه مهاجم تیم ملی انگلیس برای نخستین بار در یک فصل 30 گل زد. صلاح با 44 گلی که در نخستین سال حضور در لیورپول در رقابت‌های مختلف به ثمر رساند جایزه بهترین بازیکن لیگ برتر از سوی اتحادیه فوتبالیست‌ها و همچنین فوتبال‌نویسان را از آن خود کرد. فصل او اما پایان تلخی داشت چون در فینال لیگ قهرمانان مقابل رئال مادرید با خطای عمدی سرخیو راموس از ناحیه شانه مصدوم شد و علاوه بر آنکه نتوانست مانع شکست 3 بر یک تیمش شود، ناکامی را به جام جهانی برد و با سه شکست از روسیه رفت.
این مهاجم 26 ساله فصل جدید را با یک گل در پیروزی پرگل تیمش مقابل وستهم شروع کرد و اگرچه در چهار بازی تیم یورگن کلوپ دو گل زده اما آن عنصر تاثیرگذار فصل قبل نبوده. تکرار درخشش فصل قبل هیچ گاه برای صلاح آسان تصور نمی‌شد و جالب اینکه در اردیبهشت کین نسبت به این موضوع هشدار داده بود: «مهم این است که هر سال بتوانی موفق باشی. همه می‌خواهند در موفقیت ثبات داشته باشند و این چیزی است که یک بازیکن خوب را از یک بازیکن عالی متمایز می‌کند.»
کین و صلاح رابطه محترمانه‌ای دارند اما رقابت بینشان سخت شد وقتی صلاح تصمیم لیگ برتر برای ثبت کردن گل دوم تاتنهام به استوک به نام کین را زیر سوال برد در حالی که گل ابتدا به نام کریستین اریکسن ثبت شده بود.
کین شاید رنجیده باشد از اینکه تصور می‌شود با حمایت به جوایز فردی می‌رسد اما او بهترین گلزن جام جهانی با شش گل بود اگرچه خودش اعتراف کرده در روسیه بهترین شرایط را نداشته با وجود رسیدن انگلیس به نیمه‌نهایی و اینکه افت او به فصل جدید هم سرایت کرده است. این بازیکن 25 ساله در شش بازی فصل جدید برای تیم باشگاهی و ملی تنها 2 گل زده اما با دقت در آمار، نگرانی از فرم او بیشتر می‌شود. آمار اسکای اسپورت نشان می‌دهد کین در مرداد سال گذشته به طور متوسط در هر 90 دقیقه 7/6 ضربه به سمت دروازه حریفان زده بود در حالی که مرداد امسال آمار او به 6/2 ضربه کاهش پیدا کرده است.
این ترس وجود دارد که کین دچار خستگی مفرط شده باشد و شاید به همین دلیل بود که گرت ساوت‌گیت در برد دوستانه یک بر صفر سه‌شنبه مقابل سوییس از او به‌عنوان بازیکن جانشین استفاده کرد. مصدومیت قوزک پا در اواسط فروردین، خستگی ناشی از تعطیلات بسیار کوتاه و مراقبت بیشتر رقبا نسبت به او همه به‌عنوان دلایل افت کین ذکر شده‌اند.
گری نویل کمک مربی سابق تیم ملی انگلیس هفته قبل به اسکای گفت: «من نگران هری کین هستم. او از سال 2015، در 175 بازی شرکت کرده. جنبه فیزیکی‌اش را فراموش کنید، او به یک استراحت ذهنی هم نیاز دارد چون واقعا به تقلا افتاده.»
افت صلاح مانع از صعود تیم لیورپول به صدر جدول نشده به خاطر کسب چهار پیروزی از چهار بازی در حالی که تیم موریسیو پوچتینو سه امتیاز کمتر گرفته در عین حال مربی‌های آلمانی و آرژانتینی دو تیم نفس راحتی می‌کشند اگر ستاره‌های‌شان دوباره به اوج برگردند.
منبع: AFP

 


Page Generated in 0.0056 sec