printlogo


کد خبر: 166497تاریخ: 1397/6/24 00:00
گواردیولا: دوست دارم در سطح ملی مربیگری کنم
می‌خواهم جایی کارم را تمام کنم که از آنجا شروع کرده‌ام، یعنی تیم جوانان. امیدوارم آن تیم، بارسلونا باشد

پپ گواردیولا، مربی منچسترسیتی گفته که دوست دارد در سطح ملی مربیگری کند. او گفته که همیشه به این فکر کرده که هدایت یک تیم ملی را به عهده داشته باشد: «اگر فرصتش پیش بیاید دوست دارم مربی یک تیم ملی شوم. اگر این اتفاق بیفتد دوست دارم انجامش دهم.»
او به کشور خاصی اشاره نکرده اما گفته که از زندگی در خارج از اسپانیا لذت می‌برد: «شما زبان‌های جدید می‌آموزید، با فرهنگ‌های جدید آشنا می‌شوید، سفر می‌کنید و جاهای دیگر را می‌بینید که این عالی است، هم برای شما و هم برای خانواده.»
برخی می‌گویند گواردیولا مربی آرژانتین و لیونل مسی خواهد شد اما او می‌گوید: «نه، آنجا قطعا نه. فشار کار در این کشور بالاست.» گزارش شده بود که پس از اخراج خورخه سامپائولی از تیم ملی آرژانتین، نام گواردیولا در میان نامزدهای هدایت این تیم قرار داشته است.
او همچنین گفت که دوست دارد دوران مربیگری‌اش را در جایی به پایان برساند که از آنجا آغاز کرده، یعنی تیم ذخیره‌های بارسلونا: «من می‌خواهم جایی کارم را تمام کنم که کارم را از آنجا شروع کرده‌ام، یعنی تیم جوانان. امیدوارم آن تیم، بارسلونا باشد.»
رئال مادرید در پنج فصل گذشته لیگ قهرمانان چهار بار قهرمان شده است اما پپ گواردیولا می‌گوید که تیم اواخر دهه 1980 و اوایل دهه 1990 رئال بهترین تیم تاریخ آنها بوده است. آن تیم فاتح جام باشگاه‌های اروپا نشد اما گواردیولا سبک بازی آنها را دوست داشت: «با تمام احترامی که برای تیم‌های مختلف رئال قایلم، آن تیم بهترین تیمی است که دیده‌ام.»
او که با خورخه والدانو صحبت می‌کرد، به فصلی اشاره کرد که خودش بازیکن بود و یوهان کرویف مربی بارسلونا بود. در آن فصل، رئال مادرید در آخرین دیدارش مقابل تنریف به رهبری والدانو شکست خورد و بارسلونا به این ترتیب توانست قهرمان شود. گواردیولا گفت: «کرویف همیشه به ما می‌گفت که ما تیم بهتری هستیم و پیش از بازی با تنریف هم گفت که مطمئن است رئال مادرید می‌بازد.
کرویف حضور پررنگی داشت، با آن عینک ری‌بن‌اش. من همیشه به این فکر می‌کردم که او حرف‌های زیادی به زبان می‌آورد که خودش آنها را باور ندارد اما او کاری می‌کرد که شما هم به همان ترتیب فکر کنید. او روشی برای آماده‌سازی تیم نداشت و به دستیارانش در زمینه تمرین دادن بازیکنان اعتماد می‌کرد اما البته سبک بازی خودش را داشت. او به سراغ نقشه دوم نمی‌رفت و همیشه تلاش می‌کرد نقشه اول را قوی‌تر کند. خودش هم روی فرم بود و برای شما توضیح نمی‌داد که چه کار کنید، بلکه برایتان در عمل بازی می‌کرد. کرویف من را متقاعد نکرد، بلکه من را عاشق کرد.»
او درباره روبرتو باجو هم صحبت کرد: «روبرتو باجو یکی از حیرت‌انگیزترین بازیکنانی است که کنارش بازی کرده‌ام. او دو عمل جراحی روی زانوانش انجام داده بود و پایش مشکل داشت اما همیشه جایی بود که باید می‌بود. من نمی‌توانم تصور کنم که اگر او کاملا آماده و دور و برش پر از بازیکنان خوب بود، چه اتفاقی می‌افتاد.»
گواردیولا و باجو در اوایل قرن بیست و یکم در برشا همبازی بودند. اکنون گواردیولا در لیگ برتر انگلیس روی نیمکت منچسترسیتی می‌درخشد. او درباره این لیگ هم صحبت کرده است: «لیگ برتر از آن‌ چیزی که هست بهتر به نظر می‌رسد چون برایش اینگونه تبلیغ می‌کنند و مسابقاتش را پخش می‌کنند.»
رسانه‌های انگلیس سختگیر هستند اما گواردیولا می‌گوید: «پس از اینکه تجربه حضور در بارسلونا را پیدا کرده‌ام، همه چیز برایم قابل تحمل‌تر شده است! آن بدی و بی‌رحمی که در رسانه‌های اسپانیا می‌بینید در انگلیس و آلمان وجود ندارد.»
 


Page Generated in 0.0054 sec