printlogo


کد خبر: 166486تاریخ: 1397/6/22 00:00
والیبال قهرمانی جهان
پیروزی مقابل پورتوریکو، قابل پیش‌بینی و آسان


تیم ملی والیبال ایران در نخستین بازی خود در مسابقات قهرمانی جهان 2018 به پیروزی آسان 3 بر صفر مقابل پورتوریکو رسید. ایگور کولاکوویچ، سرمربی تیم ملی والیبال ایران برای نخستین بازی تیمش در مسابقات قهرمانی جهان با توجه به مصدومیت مرتضی شریفی از سعید معروف، امیر غفور، محمد موسوی، علی شفیعی، فرهاد قائمی، میلاد عبادی‌پور و مهدی مرندی (لیبرو) استفاده کرد.
با توجه به سابقه دیدارهای دو تیم و اصولاً تفاوت کیفیت تیم‌های ایران و پورتوریکو، برتری محتمل شاگردان کولاکوویچ بر حریف آمریکای مرکزی پیش بینی می‌شد. سعید معروف، بازیساز تیم ملی والیبال ایران در ست نخست بیشتر با اسپک‌های قدرتی خود و در دو سر آنتن استفاده کرد، ضمن اینکه مدافعان وسط ایران نیز در مهار و کنترل حملات پورتوریکو، بسیار باهوش و قدرتمند عمل کردند. پلامن کنستانتینوف، سرمربی تیم ملی والیبال بلغارستان نیز که شاگردانش با ایران بازی دارند با حضور در سالن، شاهد بازی حریف آینده تیمش از نزدیک بود. امتیاز 25 ست نخست برای ایران توسط صابر کاظمی از منطقه 2 به دست آمد در حالی که بازیکنان پورتوریکو تنها 19 امتیاز کسب کردند.
ست دوم نیز با برتری تیم ملی ایران آغاز شد به طوری که سرمربی حریف پس از اینکه تیمش 3 بر صفر عقب افتاد، نخستین وقت استراحت را برای تیمش تقاضا کرد. آنالیزورهای تیم ملی والیبال پس از پایان ست نخست، معتقد بودند که تیم ملی ایران می‌تواند به راحتی این بازی را به سود خود تمام کند. نتیجه 13 بر 6 در ست دوم، دست کولاکوویچ را برای محک زدن بازیکنان دیگر باز گذاشت و جواد معنوی‌نژاد، لژیونر تیم ایران، جای فرهاد قائمی را گرفت. در امتیاز 21 بر 13 به سود ایران نیز صابر کاظمی به جای امیر غفور وارد زمین شد. محمد وادی نیز در امتیازات پایانی به خوبی جای سعید معروف را پر کرد. نتیجه 25 بر 14 ست دوم نیز نشان دهنده برتری مطلق تیم ملی ایران بود.
حدود 100 تماشاگر ایرانی حاضر در سالن فرهنگ و ورزش شهر وارنا در ست سوم نیز شاهد هنرنمایی بازیکنان ایران بودند که با نتیجه 25 بر 18 تمام شد. تیم ملی والیبال کشورمان در بازی بعدی خود از ساعت 22:10 پنج‌شنبه به مصاف بلغارستان، میزبان مسابقات خواهد رفت.

 


Page Generated in 0.0036 sec