printlogo


کد خبر: 166474تاریخ: 1397/6/22 00:00
زاویه دید

دومین گل سه امتیازی بال سایپا در تاشکند
ترابی، گربه سیاه ازبکستان


مهدی ترابی حدود 4 سال است که در تیم ملی بازی می‌کند و البته هیچ ‌وقت به طور مداوم در ترکیب ثابت کی‌روش حضور نداشته. ترابی در این مدت، 18 بار برای تیم ملی بازی کرده و 5 گل به ثمر رسانده. گل‌هایی که سه تا از آنها حساس و سرنوشت‌ساز بوده‌اند. ترابی نخستین گل ملی خود را در ورزشگاه ملی تاشکند و در حضور 9 هزار تماشاگر ازبک به ثمر رساند. گلی که در دقیقه 4+90 و با نفوذ ترابی از سمت چپ و ضربه زمینی او وارد دروازه میزبان شد تا ایران بازی را با پیروزی یک بر صفر به پایان برساند.
دومین گل مهم ترابی، مقابل ژاپن به ثمر رسید. دیداری تدارکاتی که در تهران برگزار شد و با نتیجه یک بر یک به پایان رسید. ترابی این گل را در برگشت ضربه ایستگاهی وارد دروازه ژاپن کرد تا ابتدا ایران از حریف پیش بیفتد و سپس گل تساوی را با اشتباه علیرضا حقیقی دریافت کند.
سومین گل سرنوشت‌سازی که ترابی به ثمر رساند، باز هم وارد دروازه ازبکستان شد. دوباره در تاشکند و مقابل ازبکستان. این گل را ترابی روی پاس سعید عزت‌اللهی به ثمر رساند. این بار هم تیم ملی با ضربه ترابی توانست به پیروزی یک بر صفر برسد.
بال تکنیکی سایپا، دو گل دیگر هم برای تیم ملی زده. گل‌هایی که البته چندان در نتیجه بازی تأثیر نداشتند. یکی مقابل قرقیزستان در روز برد 6 بر صفر تیم ملی و دیگری در برد ایران مقابل گوام با همین نتیجه. ترابی در این چند سال اخیر، هر وقت به زمین آمده موثر بازی کرده و نشان داده که می‌تواند بازیکن مهمی برای تیم ملی باشد. هر چند ایران در پست او، بازیکنان مطرحی چون مهدی طارمی و علیرضا جهانبخش را در اختیار دارد و بعید است فرصت حضور در ترکیب ثابت کی‌روش به این بازیکن برسد.

تمدید قرارداد خدیرا با یوونتوس
سامی خدیرا، هافبک آلمانی یوونتوس، قراردادش را تا سال 2021 تمدید کرد. هافبک آلمانی که سال 2014 از رئال مادرید به یوونتوس پیوست، بر اساس قرارداد جدید تا سال 2021 در این تیم باقی می‌ماند. در این قرارداد بند تمدید یکساله هم وجود دارد.
او از زمان پیوستن به یووه، سه قهرمانی سری آ کسب کرد و در فصل گذشته 9 گل به ثمر رساند. او همچنین نخستین هت‌تریک دوران فوتبالش را فصل گذشته به ثبت رساند. این هت‌تریک به پیروزی 3  بر 2 تیمش مقابل کیه‌وو باز می‌گردد. او همچنین در جریان پیروزی مقابل لاتزیو و پارما نیز گل‌های مهمی به ثمر رساند. خدیرا از سال 2015، 113 بازی برای تیمش انجام داده و یکی از پرافتخارترین بازیکنان اروپا به حساب می‌آید. هافبک 31 ساله در آلمان، اسپانیا و ایتالیا موفق به کسب قهرمانی لیگ شده و همچنین جام جهانی را در سال 2014 کسب کرده است. به علاوه او همراه رئال مادرید یک قهرمانی لیگ قهرمانان نیز به دست آورده است.

 


Page Generated in 0.0057 sec