printlogo


کد خبر: 166466تاریخ: 1397/6/22 00:00
نبرد رکورددارها
آمار و ارقام پرسپولیس را بازنده نمی‌دانند

رکوردهای پرسپولیس و الدحیل شاید خیلی متفاوت باشند اما ردی از ناامیدی در آنها نیست. حتی اگر حریف قطری، شکست در لیگ قهرمانان را تجربه نکرده باشد. 6 سال پیش بود که اولسان هیوندای رکورد 9 پیروزی متوالی در لیگ قهرمانان آسیا را به ثبت رساند و در پایان همان فصل، جام قهرمانی را با خود به کره‌جنوبی برد.
آن 9 پیروزی متوالی را حالا در کارنامه الدحیل می‌بینیم که قرار است یک هفته دیگر دوباره با پرسپولیس بازی کند و برای رکورددار شدن، به تنها یک پیروزی دیگر نیاز دارد. این تیم در مرحله گروهی ذوب‌آهن را 3 بر یک و یک بر صفر (دو بازی رفت و برگشت)، لکوموتیو را 3 بر 2 و 2 بر یک (دو بازی رفت و برگشت) و الوحده امارات را یک بر صفر و 3 بر 2 (دو بازی رفت و برگشت) شکست داد و با 18 امتیاز به یک‌هشتم رسید که در این مرحله هم در مجموع دو دیدار رفت و برگشت 8 بر 3 العین امارات را از پیش‌رو برداشت.
بازی رفت مرحله یک‌چهارم را هم الدحیل یک بر صفر از پرسپولیس برد و حالا خود را برای دیداری دوباره با تیم برانکو آماده می‌کند. تیمی که شاید رکوردهایش به اندازه رکوردهای حریف قطری چشمگیر نباشد اما در این فصل از لیگ قهرمانان، در خانه به هیچ تیمی نباخته و به میهمان‌هایش یک امتیاز هم نداده است.
قرمزها در مرحله گروهی نسف‌قارشی، الوصل و السد را در ورزشگاه آزادی شکست دادند و در بازی برگشت مرحله یک‌هشتم هم الجزیره امارات را با شکست بدرقه کردند. این رکورد اما وقتی جذاب‌تر به نظر می‌رسد که پرسپولیس تیم شکست‌ناپذیر الدحیل را هم بدون امتیاز به قطر بفرستد و خودش برود به نیمه‌نهایی.


میثاق هم حکمش علیه پرسپولیس را به ای‌اف‌سی فرستاد:
حقم را می‌خواهم


دلخوری میثاق معمارزاده این بود که چرا پرسپولیس او را از قلم انداخته و برای همین به ای‌اف‌سی شکایت کرده است. شکایتی که این‌طور توجیهش می‌کند: «دوره اول که در پرسپولیس بودم، گفتند برای گرفتن تسویه‌ حساب باید از این باشگاه شکایت کنم اما در دوره دوم حضورم شکایت نکردم. البته این را بگویم که بحث شکایت به کنفدراسیون فوتبال آسیا مطرح نیست بلکه این کنفدراسیون خواهان روشن شدن طلب بازیکنان بوده و ما هم که از کمیته انضباطی فدراسیون حکم داشتیم و به آن رسیدگی نشده بود، این احکام را به ای‌اف‌سی فرستادیم تا در جریان طلب‌ها قرار بگیرند. چند بازیکن این کار را انجام داده بودند و من هم برای اینکه ای‌اف‌سی در جریان طلبم قرار بگیرد، حکم کمیته انضباطی را برایش ارسال کردم. البته من می‌خواستم دوستانه مشکل را حل کنیم و با شناختی که از آقای گرشاسبی داشتم، فکر می‌کردم این اتفاق می‌افتد. ما صحبت کردیم و قرار شد دو روز بعد با من تماس بگیرند اما ۲۰ روز گذشته و هیچ تماسی نگرفتند.»
میثاق سپس از تندخویی هواداران پرسپولیس می‌گوید: «در فضای مجازی خیلی به من حمله و فحاشی شد در حالی که من فقط حقم را می‌خواهم و پول زور نخواسته‌ام. درست نیست که آقایان با استفاده از اهرم زور و با کمک گرفتن از وزارت ورزش به فدراسیون فوتبال فشار بیاورند که مجوز حرفه‌ای آنها را بدون تسویه حساب با طلبکاران صادر کنند.»

 


Page Generated in 0.0054 sec