printlogo


کد خبر: 166462تاریخ: 1397/6/22 00:00
حمایت تعمدی و هوشمندانه کارلوس از آزمون
سه بازیکن برتر آسیا از نظر کی‌روش سـون، اودیـل، سـردارخبرنگاران ازبک علاقه زیادی داشتند تا سوال‌های متوالی درباره کیفیت فوتبال ملی‌شان و بازیکنان ازبک از کی‌روش بپرسند. آنها در کنفرانس قبل از بازی و البته مصاحبه اختصاصی با یکی از سایت‌های خبری این کشور چندین بار از کی‌روش درباره فوتبال ازبکستان پرسیدند. رسانه‌های ازبک که پیگیر ماجرای مذاکره کی‌روش با فدراسیون فوتبال ازبکستان هم بودند و البته هیچ پاسخی از مرد پرتغالی در این باره نگرفتند، بعد از باخت‌شان هم سوال‌هایی مشابه از مرد پرتغالی پرسیدند. کی‌روش هم گفت: «به شما اطمینان می‌دهم کوپر مربی خوبی است و می‌تواند برای این تیم موفقیت بیاورد و امیدوارم در جام ملت‌ها مقابل ما قرار نگیرد چون تیم سرسختی است. صادقانه بگویم به‌عنوان سرمربی تیم ملی ایران تمام تمرکزم روی بازیکنان خودم است اما تیم ملی ازبکستان تیم بسیار خوب و قوی است و باید بگویم سه نفر از بازیکنان خوب آسیا در این تیم بازی می‌کنند.»
اینکه کارلوس در این جمله آخر چقدر غلو کرده مهم نیست اما جمله جالب وقتی است که او به خبرنگران ازبک می‌گوید: «از نظر من سه بازیکن برتر آسیا سون هیونگ مین، اودیل احمدوف و سردار آزمون هستند.»
اینجا هم می‌توان نشانه‌هایی از اغراق را درباره کاپیتان با تجربه ازبک‌ها پیدا کرد اما مساله اصلی چیزی است که کی‌روش درباره سردار گفته است. بدون شک کارلوس این مساله را تعمدا مطرح کرده و در مقطع حساسی که نگاه‌ها به سوی سردار است و حتی او مورد انتقاد بسیاری از رسانه‌ها و اهالی فوتبال قرار گرفته، می‌خواهد به بازیکنش شأن و شخصیت تازه‌ای بدهد. کی‌روش قصد دارد سردار را دوباره بزرگ کند و البته آنقدر خجالت دهد که وقتی از او درخواست کرد برگردد، آزمون چاره‌ای جز گفتن چشم نداشته باشد.
 


نظر ازبک‌ها درباره بازی تیم ملی:
کار تیمی ایران سطح بالایی داشتبه نقل از سایت چمپیونات ازبکستان، سنجر تورسونوف درباره نخستین شکست تیم ملی فوتبال ازبکستان با هدایت هکتور کوپر، مقابل ایران گفت: «بازی سختی بود و فکر می‌کنم ایران کار تیمی در سطح بسیار بالایی داشت. ما باید در تمرین‌های گروهی بیشتر تقویت شویم. به شخصه از این بازی راضی نیستم. هر چند من یک مربی نیستم و کادر فنی باید اظهارنظر کنند. آنها باید بگویند که چطور باید باشیم.»
این بازیکن که از شروع نیمه دوم در ترکیب ازبک‌ها حضور یافت، ادامه داد: «فیلم نخستین بازی تدارکاتی برابر سوریه را تماشا و روی اشتباهات خود کار کردیم. می‌بایستی با تغییرات زیادی رو در روی ایران قرار می‌گرفتیم. در بازی با سوریه خوب بودیم اما همانطور که پیش از این هم گفته بودم هنوز به خوبی نمی‌توانیم حفظ توپ کنیم.»
اودیل احمدوف، کاپیتان باتجربه تیم ملی ازبکستان هم که کی‌روش او را یکی از سه بازیکن برتر آسیا نامیده است درباره شکست یک بر صفر مقابل ایران گفته است: «بازی سختی بود اما ایران در بسیاری از جهات بهتر و برتر از ما کار کرد. این بازی نشان داد که هنوز باید کار زیادی انجام دهیم زیرا مرتکب اشتباهات زیادی شدیم.» احمدوف که نود دقیقه در زمین بود اما کاری از پیش نبرد، می‌گوید: «هنوز با تاکتیک‌های مورد نظر سرمربی جدید تیم ملی فوتبال ازبکستان هماهنگ نشده‌ایم. با توجه به اینکه هکتور کوپر برای مدت‌زمان طولانی خواهد ماند، ایمان دارم که شرایط بهتر می‌شود.»
 


Page Generated in 0.0067 sec