printlogo


کد خبر: 166455تاریخ: 1397/6/22 00:00
مصاحبه

برای امضای قرارداد منتظر جواب مسوولان فدراسیون هستم
هشدار کی‌روش: درباره اتحاد تیم ملی بی‌تفاوت نباشید


کارلوس کی‌روش بعد از بازی با ازبکستان همان مسائلی که در برنامه نود اعلام کرده بود را در قالب یک هشدار جدی مطرح کرد: «می‌دانم که به ‌صورت رسمی سرمربی تیم ملی ایران نیستم اما به ‌عنوان یک مربی وظیفه خود می‌دانم که توجه رییس فدراسیون فوتبال، اعضای هیات رییسه فدراسیون و مسوولان ورزش را به این مساله جلب کنم که ما می‌بایست بر حملاتی که به‌ صورت سیستماتیک به ‌سمت تیم ملی انجام می‌شود، نقطه پایانی بگذاریم.» او ادامه داد: «می‌بایست جلوی اینگونه حملات سیستماتیک هم ‌اکنون گرفته شود و من یک بار دیگر از ریاست و اعضای فدراسیون درخواست می‌کنم که از اینگونه حملات و صحبت‌ها که در تلاش هستند میان نسل جوان ما به‌ صورت سیستماتیک تفرقه بیندازند، جلوگیری کنند. همه مطلع هستیم که در شرایط دشواری نه ‌تنها در تیم ملی بلکه در کشور هستیم و ما نیازی به اینگونه صحبت‌های زشت و تمسخرآمیز نداریم و دقیقاً در لحظه‌ای که نیاز به اتحاد بیشتر و کنار هم بودن بیشتری داریم، نباید اینگونه صحبت‌ها و حرف‌ها مطرح بشود.» کی‌روش گفت: «مطرح کردن اینگونه صحبت‌ها به هیچ عنوان قابل پذیرش نیست و هدف آن بازیکنان تیم ملی و خود تیم ملی فوتبال است که به هیچ عنوان قابل قبول و دارای وجاهت نیست، چرا که اینگونه شرایط به این موضوع منتهی می‌شود که ما ریسک و احتمال اینکه بازیکنان بیشتری را از دست بدهیم و تیم ملی لطمه بخورد، بیشتر شده و شرایطی هم که برای بازیکنی مانند سردار آزمون به‌وجود آمده، باید حل شود.»
سرمربی تیم ملی گفت: «این یک مساله بسیار فوری، جدی و خطرناکی است، برای اینکه اگر بخواهیم روحیه و اتحاد تیم ملی را حفظ کنیم، نباید به اینگونه صحبت‌های تفرقه‌آمیز و صحبت‌هایی که تنها برای به ‌وجود آوردن دودستگی و لطمه زدن به تیم ملی مطرح می‌شود، بی‌تفاوت باشیم. زمان بی‌تفاوتی به پایان رسیده است.»
کی‌روش که ظاهرا منظورش توهین‌های قومی و مذهبی به سردار آزمون است، افزود: «می‌دانم شاید برخی افراد بگویند که من پایم را فراتر از حوزه مسوولیتم می‌گذارم، به‌دلیل اینکه در حال حاضر به‌ صورت رسمی سرمربی تیم ملی ایران نیستم اما وقتی با افرادی که قصد دارند به‌ صورت مستقیم به منافع تیم ملی ایران لطمه وارد کنند مواجه می‌شویم، این امری کاملاً غیر قابل قبول است.»
 کی‌روش بعد از بازی با ازبکستان در نشست خبری هم گفت: «بازی خوبی بود و در این مسابقه نتیجه برای ما اهمیت زیادی نداشت. همین که توانستیم در این مسابقه خوب تاکتیک‌های تیم و بازیکنان مختلف را در زمین مسابقه قرار داده و امتحان کنیم برای ما اهمیت بالایی دارد و این برای ما در مسیر آماده‌سازی مسیر جام ملت‌های آسیا مهم است.»
او ادامه داد: «همه تیم‌ها مثل کره جنوبی، ژاپن، استرالیا، قطر و همین ازبکستان در مسیر آماده‌سازی و در حال تلاش برای قهرمانی هستند و این شانس را دارند و در حال تلاش هستند. من یک توافق مردانه با فدراسیون فوتبال ایران دارم و سه ماه است منتظرم تا شرایط مورد نظر در مسیر آماده‌سازی برآورده شود. من منتظرم تا پاسخ مسوولان را در این راستا بشنوم اما در این کنفرانس نباید مزاحم دوستان‌مان در رسانه‌ها و فدراسیون فوتبال ازبکستان شویم و در مورد این موضوع داخلی که مربوط به خانه‌مان است، صحبت کنیم.» او در مورد ادامه فعالیتش در تیم ملی نیز گفت: «سوال سختی است. واقعیت این است که بعد از جام جهانی روسیه و با توجه به عملکرد فوق‌‌العاده تیم ملی در این مسابقات، توقعات از تیم ملی بالا رفته و حال سوال این است که آیا ما استحقاق قهرمانی در آسیا را داریم؟ همه مردم و جامعه از ما انتظار و توقعات بالایی دارند و سوال این است که آیا ما با این مسیر آماده‌سازی استحقاق قهرمانی داریم؟» سرمربی تیم ملی به شرایط تیمش اشاره کرد و گفت: «هدف اصلی من استفاده از بازیکنان جوان و جدید تیم ملی ایران بود و همانطور که دیدید از یک دروازه‌بان جوان و چند بازیکن جوان دیگر در قسمت میانی و مهاجم استفاده کردم. در این مسابقه حفظ توپ، حرکات نفوذی رو به جلو و بازی مستقیم در دستور کار ما بود. در جام ملت‌ها هم همین مسیر را ادامه و در دستور کار قرار می‌دهیم.»


Page Generated in 0.0056 sec