printlogo


کد خبر: 166449تاریخ: 1397/6/22 00:00
گزارش

نوسان ارزی دامن تکواندو را هم گرفت
حضور در گرنداسلم چین با هزینه شخصی
نوسان ارزی و مشکلات مالی برای تکواندوکاران هم مشکل‌ساز شد و اعزام‌های این رشته را با چالش جدی روبه‌رو کرد.
با افزایش قیمت ارز و همچنین اختصاص ندادن ارز دولتی به ورزش باعث شده تا فدراسیون‌های ورزشی‌ با مشکلات زیادی روبه‌رو شوند. مشکلاتی که حالا مانند ویروس در حال انتقال به فدراسیون‌ها است و از رشته‌ای به رشته‌ای دیگر منتقل می‌شود.
با وجود مشکلات مالی و ارزی که حالا بیش از گذشته در ورزش خودش را نشان می‌دهد، طی ماه اخیر بسیاری از اعزام تیم‌های ورزشی بخصوص در کشتی لغو شده اما الان دیگر فقط کشتی نیست که سفرهایش لغو می‌شود. تیم ملی کاراته ایران نیز در حالی بامداد دیروز راهی لیگ جهانی آلمان شد که کاراته‌کاها بخشی از هزینه‌های این سفر را شخصا متقبل شده‌اند. اکنون این مشکلات دامن ورزش تکواندو را نیز گرفته و مسوولان این فدراسیون المپیکی اعلام کرده‌اند که برای مسابقات مرحله دوم گرنداسلم که از 18 آبان‌ماه در شهر «وو شی» چین برگزار می‌شود، هیچ ورزشکاری را اعزام نمی‌کنند. به این ترتیب تکواندوکارانی که علاقمند به حضور در این مسابقات باشند باید با هزینه شخصی راهی چین شوند و هر چه زودتر نیز می‌بایست آمادگی خود را در این خصوص به فدراسیون اعلام کنند.
همچنین حضور تیم ملی ایران در مرحله چهارم گرندپری که از 27 مهر ماه در شهر منچستر انگلیس آغاز می‌شود نیز در هاله‌ای از ابهام قرار دارد.
این مسابقات دارای امتیاز رده‌بندی فدراسیون جهانی به منظور کسب سهمیه المپیک 2020 است و حاضر نشدن در این رویدادها تاثیر منفی برای اخذ مجوز حضور هوگوپوشان کشورمان در بازی‌های المپیک دارد. با این اوصاف تکواندوکاران ایران باید در مسابقات قهرمانی جهان، جام جهانی و قهرمانی آسیا به بهترین نتایج دست یابند تا با رسیدن به امتیازات لازم، حضور در المپیک را به راحتی از دست ندهند.
 


اخبار تازه از نقل و انتقالات والیبال
زرینی در سایپا
 کشاورز در ورامین
در ادامه نقل و انتقالات لیگ برتر والیبال دو بازیکن سابق و ملی‌پوش راهی تیم‌های سایپا و شهرداری ورامین شدند. در یکی از این انتقال‌ها، حمزه زرینی دریافت کننده قدرتی فصل گذشته شهرداری تبریز به مدت یک سال راهی سایپا تهران شد. همچنین آرش کشاورزی که فصل ناموفقی را با شهرداری ارومیه سپری کرده بود با مسوولان شهرداری ورامین به توافق رسید.


Page Generated in 0.0053 sec