printlogo


کد خبر: 166446تاریخ: 1397/6/22 00:00
خبر و مصاحبهاستارت دختران بسکتبال سه نفره برای جهانی
اردوی آماده سازی تیم بسکتبال 3 نفره بانوان از روز شنبه 31 شهریور ماه آغاز می‌شود و تا چهارم مهرماه در سالن بسکتبال مجموعه ورزشی آزادی ادامه دارد. کیمیا طهرانی، شیدا شجاعی، زهرا عدالت‌کار، سمیه ثابت‌زاده و زهرا چهارمحالی از تهران، انیس گریوانی از خراسان شمالی، ‌کیمیا شعبانی از کرمانشاه، محدثه قسمی و ناهیده اسدی از آذربایجان شرقی، آنائیس خداوردیان و مائده پورحیدر از اصفهان به همراه شراره ملکی از خراسان رضوی، ورزشکارانی هستند که به این اردو دعوت شده‌اند.علی پیروز‌خواه: ملی‌پوشان واترپلو رها نشوند
چیریچ دیکتاتور نیست
کاپیتان تیم ملی واترپلو که بعد از کسب مدال برنز از دنیای قهرمانی خداحافظی کرد، دلیل این تصمیمش را شروع زندگی متاهلی اعلام می‌کند.
علی پیروز‌خواه می‌گوید: «مدت زیادی بود که در خدمت تیم ملی بودم و با توجه اینکه به تازگی متاهل شده بودم دوست داشتم با ایجاد یک اتفاق خارق‌العاده از تیم ملی خداحافظی کنم و هیچ اتفاقی باارزش‌تر و بهتر از کسب مدال بازی‌های آسیایی نبود.» کاپیتان سابق تیم ملی واترپلو درباره اینکه آیا امکان حضور تیم ملی در المپیک وجود دارد یا خیر؟ ادامه می‌دهد: «قطعا می‌توان به المپیک رفت اما این اتفاق نیاز به حمایت ویژه همه مسوولان از تیم ملی دارد. هم‌اکنون تیم ملی چین به لیگ اسپانیا رفته تا خود را برای مسابقات انتخابی المپیک آماده کند. ما هم باید همین‌گونه حرکت کنیم. باید از بازیکنان حمایت شود. ملی‌پوشان واترپلو نباید رها شوند تا افتخارات تکرار شوند.» او ادامه می‌دهد: «میانگین سنی واترپلوئیست‌ها حدود ۲۲ سال است و تیم ملی بسیار جوان و باانگیزه‌ای داریم که می‌توانند این موفقیت‌ها را حتما در آینده تکرار کنند.» پیروزخواه در مورد چیریچ نیز توضیحات جالبی می‌دهد: «این فرد دیکتاتور نیست. شاید برخورد او با واترپلوئیست‌ها خاص باشد اما مطمئن هستم که از سر دلسوزی است و حتی زمانی که داد می‌زند برای گفتن نکات فنی است. از نظر فنی چیریچ دیکشنری واترپلو است و بسیار فرد کاملی است.» کاپیتان سابق تیم ملی واترپلو می‌گوید: «یکی از افرادی که برای اعزام تیم ملی به بازی‌های آسیایی بسیار زجر کشید، من بودم. من در ۲ دوره گذشته در تیم ملی واترپلو بودم اما به بازی‌های آسیایی اعزام نمی‌شدیم و این برای‌مان بسیار سخت بود. در ۲ سال گذشته هم سرباز بودم و در لیگ برتر واترپلو حضور نداشتم و بسیاری از واترپلوئیست‌ها به من نگاه سنگینی داشتند و این نگاه من را اذیت می‌کرد اما از تلاش دست برنداشتم و با تمرین‌های فردی همراه با چیریچ به آمادگی رسیدم و در نهایت با افتخار از تیم ملی خداحافظی کردم.»

مسابقات اسکیت قهرمانی آسیا
طلا بر گردن صالحی
ملی‌پوش اسکیت ایران نخستین طلای کشورمان در مسابقات قهرمانی آسیا را به نام خود ثبت کرد. در ادامه رقابت‌های اسکیت قهرمانی آسیا در کره جنوبی محمد صالحی در ماده 100 متر با شکست حریفی از کشور میزبان به مقام قهرمانی رسید و نخستین طلای ایران در این مسابقات را به ارمغان آورد. در این ماده محمدرضا عابدی در دیدار رده ‌بندی شکست خورد و در رده چهارم قرار گرفت.

تساوی تیم ملی اینلاین هاکی مردان و شکست دختران
دیدار دو تیم اینلاین هاکی مردان ایران و چین تایپه در مسابقات قهرمانی آسیا با تساوی به پایان رسید.  در ادامه رقابت‎های اینلاین هاکی قهرمانی آسیا که در ناموان کره‎جنوبی در حال پیگیری است، تیم ملی مردان ایران در سومین بازی خود به مصاف چین تایپه رفت که این دیدار با نتیجه تساوی 5 بر 5 به اتمام رسید.  این دیدار حساس در حالی با تساوی به اتمام رسید که تیم ملی اینلاین هاکی چین تایپه از بازیکنان حرفه‎ای خود در ترکیب بهره می‎برد. چین تایپه قدرت نخست اینلاین هاکی آسیا و پر افتخارترین کشور در این رشته است. همچنین در بخش دختران نیز تیم ملی اینلاین هاکی بانوان ایران مقابل ژاپن بازی را واگذار کرد. ژاپن که در این دیدار از بازیکنان حرفه‌ای خود بهره می‌برد، موفق شد با نتیجه2 بر صفر مقابل تیم ملی کشورمان به برتری دست پیدا کند. پیش از این دیدار، دختران اینلاین هاکی ایران توانسته بودند به ترتیب مقابل چین، هند و کره جنوبی میزبان، به سه برد متوالی دست پیدا کنند و مدال برنز خود را نیز قطعی کنند.


 


Page Generated in 0.0058 sec