printlogo


کد خبر: 166443تاریخ: 1397/6/22 00:00
پارالمپیک
پایان مسابقات پاراوزنه‎برداری قهرمانی آسیا و اقیانوسیه
درخشش سیامند در ژاپن
مسابقات وزنه‎برداری معلولان قهرمانی آسیا و اقیانوسیه در دسته سنگین وزن با عنوان قهرمانی و نایب قهرمانی سیامند رحمان و منصور پورمیرزایی همراه بود.
در روز پایانی مسابقات وزنه‌برداری معلولان قهرمانی آسیا و در دسته سنگین وزن سیامند رحمان و منصور پور میرزایی نماینده ایران بودند که به رقابت با رقبای خود پرداختند که طبق پیش بینی‌هایی که از قبل وجود داشت، سیامند رحمان توانست به مدال طلا دست پیدا کند.
در این بخش از مسابقات و در دسته ۱۰۷+ کیلوگرم، سیامند رحمان با مهار وزنه ۲۸۰ کیلویی، به مدال طلا دست یافت.
 همچنین منصور پورمیرزایی نیز با ثبت رکورد ۲۴۵ کیلوگرم و کسب عنوان نایب قهرمانی به کار خود در این مسابقات پایان داد.
این مدال طلا به حکومت چندین ساله سیامند رحمان در مسابقات پارا وزنه‌برداری قهرمانی آسیا تحکیم بخشید.
این دو مدال آخرین مدال‌های ایران در این مسابقات بود که به دست آمد. نمایندگان کشورمان مجموعا به ۱۰ مدال (۲طلا، ۵ نقره و ۲ برنز) در رده بزرگسالان و یک طلای جوانان در بخش آسیا و اقیانوسیه دست یافتند.
در بخش آزاد نیز همین تعداد مدال به نمایندگان ایران اهدا شد و مجموعا در دو بخش آزاد و آسیا - اقیانوسیه، ۲۰ مدال حاصل تلاش کاروان وزنه‌برداری کشورمان از رقابت‌های ژاپن بود.


یک نقره و برنز دیگر برای ایران
همچنین در ادامه رقابت‌های وزنه‌برداری آزاد قهرمانی آسیا و اقیانوسیه که در ژاپن در حال برگزاری است، نمایندگان کشورمان در دسته 107 کیلوگرم به مدال‌های نقره و برنز دست یافتند.
علی‌اکبر غریب‌شی با مهار وزنه‌های ۲۲۲، ۲۳۰ و ۲۳۸ کیلویی به‌عنوان نایب قهرمانی این رقابت‌ها دست یافت. همچنین سامان رضی، دیگر نماینده‌ کشورمان در این دسته با ثبت رکورد ۲۲۲ کیلوگرم نشان برنز این مسابقات را بر گردن آویخت.
پیش از این سیدحامد صلحی‌پور طلا گرفته بود و سیدیوسف یوسفی، روح‌ا... رستمی و نادر مرادی موفق به کسب 3 مدال نقره برای ایران شده بودند. ایزدی نیز برنز بزرگسالان و طلای جوانان را کسب کرده بود. امیر جعفری در دسته 65 کیلوگرم چهارم شده و صمد عباسی نیز اوت کرده بود.رقابت‌های وزنه‌برداری قهرمانی معلولان در دو بخش آزاد و آسیا - اقیانوسیه به‌عنوان یکی از مراحل گزینشی حضور در پارالمپیک 2020، از 17 تا 21 شهریور در شهر کیتاکیوشو برگزار می‌شود.

 


Page Generated in 0.0055 sec