printlogo


کد خبر: 166437تاریخ: 1397/6/22 00:00
خبر


مشکلات مالی به ورزش‌های رزمی هم رسید
اعزام ستاره‌های کاراته به لیگ جهانی با هزینه شخصی


ششمین مرحله لیگ جهانی کاراته وان آلمان در حالی از 23 شهریور ماه آغاز می‌شود که گویا تعدادی از ستاره‌های کاراته ایران با هزینه شخصی راهی این رویداد شده‌اند.
ششمین مرحله از مسابقات لیگ جهانی کاراته وان در حالی قرار است از 23 شهریور ماه به میزبانی کشور آلمان برگزار شود که تعدادی از کاراته‌کاهای کشورمان با هزینه شخصی به این کشور سفر کردند. بهمن عسگری، سجاد گنج‌زاده، مهدی خدابخشی، ذبیح‌ا... پورشیب، امیر مهدی‌زاده، سعید احمدی، هامون درفشی‌پور و مجید حسنی‌نیا از جمله کاراته‌کا‌هایی هستند که برای حضور در این رویداد‌ها با هزینه شخصی راهی آلمان شده‌اند.
نخستین مرحله از این رقابت‌ها به میزبانی کشور فرانسه برگزار شد که کاراته‌کاهای ایرانی در این رقابت‌ها حضور پیدا کردند. در دومین مرحله از این رقابت که به میزبانی امارات برگزار شد کاراته ایران در آن غایب بود اما در سومین مرحله از این رقابت‌ها ملی‌پوشان کشورمان راهی لیگ جهانی هلند شدند. در چهارمین مرحله از این رقابت‌ها که به میزبانی مراکش برگزار شد باز هم کاراته ایران غایب بود. ملی‌پوشان کشورمان در پنجمین مرحله از این مسابقات که به میزبانی استانبول برگزار شد حضور داشتند و در ششمین مرحله آن که جزو مسابقات سهمیه المپیک 2020 توکیو است کاراته‌کاهای کشورمان به دلیل مشکلات مالی فدراسیون ناچار شدند با هزینه شخصی راهی این مسابقات شوند چون مسوولان فدراسیون در صحبت‌های خود اعلام کرده بودند که به دلیل مشکلات مالی فدراسیون کاراته قادر به اعزام این تیم به لیگ جهانی آلمان نیست و به همین دلیل، کاراته‌کاهای کشورمان برای اینکه جایگاه خود را در رده‌بندی جهانی از دست ندهند، ناچار شدند با هزینه شخصی راهی این رقابت‌ها شوند.
مشکلات مالی فدراسیون‌ها باعث شده این روزها خبرهای زیادی در مورد لغو سفرهای ملی‌پوشان در رشته‌های مختلف به مسابقات بین‌المللی به گوش برسد. البته لغو سفرهای بین‌المللی برای ورزشکاران تنها مختص به رشته‌های رزمی کاراته و تکواندو نیست، بلکه در رشته‌های دیگر همچون کشتی نیز شاهد هستیم که به دلیل مشکلات مالی فدراسیون مربوطه، سفر تیم‌های ملی به مسابقات بین‌المللی لغو شده است. مهمترین نکته این است که کاراته برای نخستین بار قرار است در المپیک حضور پیدا کند و برای رسیدن به این مسیر دشوار باید در لیگ‌های جهانی که امتیاز آنها جزو امتیازهای المپیکی محسوب می‌شود حضور پیدا کند اما با توجه به اینکه کاراته در تمام رویدادهای خود مدال‌آور بوده و سهم بزرگی در مدال‌آوری بخصوص در بازی‌های آسیایی داشته، حالا شاهدیم با مشکلات مالی روبه‌رو است و این فرصت‌های بزرگ نباید به همین راحتی از دست برود.

 


قضاوت سه داور المپیکی کشتی ایران
در جهانی بوداپست


اتحادیه جهانی کشتی داوران قضاوت کننده در مسابقات جهانی سال ۲۰۱۸ میلادی را به سه گروه دسته‌‌بندی کرد که گروه اول داوران (۴۷ نفر) تمامی رقابت‌های کشتی را قضاوت می‌کنند.
طبق تصمیم اتحادیه جهانی کشتی گروه اول داوران (۴۷ نفر) تمامی رقابت‌های جهانی را قضاوت می‌کنند. گروه دوم (۱۵ نفر) نیز نیمه نخست مسابقات (۲۸ مهر تا ۲ آبان) و گروه سوم (۱۵ نفر) هم نیمه دوم مسابقات (۳ تا ۶ آبان‌ماه) را قضاوت می‌کنند.
بر اساس فهرست اعلامی از سوی اتحادیه جهانی نام محمدابراهیم امامی و اردوان صاحب در گروه اول داوران و محمد مصلایی‌پور در گروه دوم داوران قرار دارد.
رقابت‌های جهانی کشتی روزهای ۲۸ مهر تا ۶ آبان ماه در شهر بوداپست مجارستان برگزار می‌شود.
 


Page Generated in 0.0054 sec