printlogo


کد خبر: 166434تاریخ: 1397/6/22 00:00
مصاحبه

مارتینس: می‌خواهم لوکاکو گل بزند


روبرتو مارتینس مطمئن است که دارد بهترین عملکرد را از روملو لوکاکو، مهاجم تیم ملی بلژیک می‌گیرد. این بازیکن منچستریونایتد در نخستین بازی بلژیک در لیگ ملت‌های اروپا در سه‌شنبه دو گل زد و باعث شد بلژیک در خانه ایسلند سه بر صفر پیروز شود.
لوکاکو حالا 43 گل ملی در کارنامه دارد. او زیر نظر مارتینس گل‌های بسیاری به ثمر رسانده است. این مربی سابق اورتون خوشحال است که این بازیکن 25‌ساله دارد خوش می‌درخشد: «لوکاکو را مدت‌هاست که می‌شناسم و او را درک می‌کنم. زمانی که مربی اورتون بودم هم نقش او در تیم ملی بلژیک را می‌دانستم. من تنها می‌خواهم که او گل بزند.
من به میچی باتشوایی نگاه می‌کنم که چگونه دارد با لوکاکو رقابت می‌کند و به او فشار می‌آورد. لوکاکو باید عملکرد خوبی داشته باشد چون باتشوایی هم بازیکن قدرتمندی است.»
بلژیک مقابل ایسلند در بهترین شرایط خود نبود ولی در هر حال پیروز شد. مارتینس می‌گوید گل اول ادن آزار نقشی کلیدی در پیروزی این تیم داشت: «ایسلند بازی را بهتر آغاز کرد. می‌شد دید که کار ما دشوار بود اما ما تاب‌آوری بالایی نشان دادیم و توانستیم به اوج برگردیم، گل بزنیم و تیم بهتر میدان باشیم. اگر گل اول را بزنید، کنترل بازی در دستان شماست. ایسلند تیم بهتری بود اما ما گل اول را زدیم.»
آزار هم گفت که ایسلند رقیب سختی است: «عملکرد بدی نداشتیم اما البته در برخی زمینه‌ها می‌توانیم بهتر عمل کنیم اما در کل این نمایش تیمی خوبی بود. بردن در خانه ایسلند کار آسانی نیست.»
 

 


ساوت‌گیت: این گل‌ها پاداش رشفورد است


گرث ساوت‌گیت، مربی انگلیس گفته گل‌های مارکوس رشفورد برای این تیم پاداش ذهنیت عالی اوست. این مهاجم انگلیس تنها گل دیدار با سوییس را به ثمر رساند. این بازیکن 20ساله همچنین مقابل اسپانیا گل زده بود که آن بازی با باخت دو بر یک انگلیس همراه بود.
ساوت‌گیت می‌گوید که برای رشفورد خوشحال است و او بازیکنی است که می‌تواند موقعیت‌ها را به‌خوبی به گل تبدیل کند: «من واقعا برای او خوشحالم. ما می‌دانیم که او چه بازیکن جذابی است. ما می‌دانیم که او قرار است بازیکن بزرگی شود. او ذهنیتی بالا و درخشان دارد. او دو گل در این هفته زد. هر دو ضربه او قدرت تمام‌کنندگی بالایش را به نمایش گذاشت. این گل‌ها برای او واقعا مهم بود.»
در این مسابقه، سوییس در نیمه اول کنترل بازی را در دست داشت اما ساوت‌گیت توانست بازی را در نیمه دوم برگرداند.
او گفت که چگونه این اتفاق روی داد: «ما در نیمه اول محور بازی را در دست نداشتیم. به همین دلیل ژاکا همه ‌جا حاضر بود. شکیری هم به فضاهای موجود می‌رفت و آنها میانه زمین را پر کرده بودند. ما در نیمه دوم شکل تیم را تغییر دادیم و این به سود ما شد چرا که دفاع ما توانست کمی بالاتر بازی کند. ما توپ را بهتر از نیمه اول نگه داشتیم.»
ساوت‌گیت زمانی که بین دو نیمه به رختکن رفت، دریافت که بازیکنانش دارند بر سر عملکرد ضعیف‌‌شان در نیمه اول بحث می‌کنند. او می‌گوید: «پیش از آنکه به رختکن بروم، بازیکنان داشتند تلاش می‌کردند اوضاع را درست کنند. ما انتظار چنین کاری را هم از آنها داشتیم و چنین رفتاری را تشویق هم می‌کنیم. مهم است که آنها دید خود را دارند. آنها فوتبالیست‌های باهوشی هستند و باید نظر خود را درباره آنچه که روی می‌دهد داشته باشند. به این ترتیب است که می‌توانیم معیارهای خود را بالاتر ببریم.»
انگلیس ماه آینده دوباره در لیگ ملت‌های اروپا بازی خواهد کرد. اسپانیا در گروه آنها با دو برد صدرنشین است.


 


Page Generated in 0.0060 sec