printlogo


کد خبر: 166431تاریخ: 1397/6/22 00:00
سرشاخ بی‌ثمر بزرگان آمریکای لاتین

دژان کالینیچ

تیم ملی آرژانتین روند شکست ناپذیری طولانی مدتش برابر کلمبیا را با تساوی بدون گلش مقابل این تیم در دیداری دوستانه در نیوجرسی آمریکا حفظ کرد. با وجود نمایشی هیجان‌انگیز و تماشایی از دو تیم در نیمه نخست بازی در ورزشگاه مت‌لایف، دو تیم فاصله گرفته از روزهای اوج منطقه آمریکای جنوبی نتوانستند راهی برای باز کردن دروازه یکدیگر پیدا کنند. آرژانتین بدون لیونل مسی، شاید در بخش بیشتر بازی تیم برتر میدان بود اما کلمبیا هم در این بازی موقعیت‌های خودش را داشت. با این حال زیر نظر سرمربیان موقت تیم، لیونل اسکالونی و آرتورو ریس، دو تیم به تساوی بدون گل رضایت دادند و به این ترتیب ناکامی کلمبیا برای شکست دادن آرژانتین که از سال 2007 آغاز شده است ادامه پیدا کرد.
آرژانتین در دقایق ابتدایی خطرناک‌تر به نظر می‌رسید و اسکل پالاسیوس هم یکی از بهترین موقعیت‌های این تیم را در دقیقه 7 رقم زد که توسط داوید اوسپینا، دروازه‌بان حریف مهار شد. تیم تحت هدایت اسکالونی به تلاش خود برای زدن گل اول بازی ادامه داد و مائورو ایکاردی دومین بازیکن این تیم بود که موقعیت گلزنی‌اش توسط اوسپینا مهار شد.
ندانستن قدر موقعیت‌های گلزنی داشت کار دست آلبی‌سلسته می‌داد زمانی که در دقیقه 30 بازی شوت زمینی رادامل فالکائو دروازه این تیم را تهدید کرد اما فرانکو آرمانی آن را دفع کرد. در نهایت بازی که کلی تعویض داشت، بدون گل خاتمه پیدا کرد.
 
آرژانتین در مسیر بازسازی
حتی بدون مسی، هنوز هم آنقدر نکات مثبت درباره آرژانتین وجود دارد که بتوان به آینده این تیم بعد از حذف زودهنگامش در مرحله یک هشتم نهایی جام جهانی 2018 خوشبین بود. جووانی لوسلسو عملکرد خوبی ارائه کرد و پالاسیوس 19 ساله که دومین بازی ملی‌اش را تجربه می‌کرد هم در سطح ملی بسیار قابل قبولی بازی می‌کرد.
 
مسوولیت‌پذیری لوسلسوی سرزنده
در غیاب مسی، لوسلسو، در بهترین لحظات بازی هجومی آرژانتین نقشی پررنگ ایفا کرد. این هافبک که به صورت قرضی برای رئال بتیس بازی می‌کند و در اصل به پاری‌سن‌ژرمن تعلق دارد، توانایی‌هایش در پاسکاری را با ساختن بهترین موقعیت گلزنی تیمش به اثبات رساند.

شانس بیشتر دیبالا به لطف
غیبت مسی
در حالی که لوسلسو نشانه‌های خوبی در بازی‌اش ارائه کرد، پائولو دیبالا در مجموع دو بازی دوستانه اخیر آرژانتین تنها 35 دقیقه زمان داشت. در غیاب مسی، آرژانتین این فرصت را داشت تا ببیند ستاره یوونتوس به‌عنوان مهره اصلی تیم چه در چنته دارد اما اسکالونی ترجیح داد این فرصت را در اختیار سایر بازیکنانش قرار دهد.
 
بعد از این چه؟
ماه آینده کلمبیا دو بازی دوستانه برابر آمریکا و کاستاریکا دارد و در همان ماه آرژانتین که مشتاق بازگشت لیونل مسی است، برزیل را در یک بازی دوستانه در عربستان پیش روی خود خواهد دید.
منبع: گل

 


Page Generated in 0.0054 sec