printlogo


کد خبر: 166428تاریخ: 1397/6/22 00:00
پیروزی پرگل برزیل در روزی که انتظار 8 ساله نتو پایان یافت
رقصنده با گل

ساچا پیسانی


 در شبی که تیم ملی برزیل دومین بازی دوستانه یک هفته اخیرش را با برد 5 بر صفر مقابل السالوادور پشت سر گذاشت، نتو به انتظار طولانی مدتش برای بازی در ترکیب این تیم پایان داد و ریچارلیسون هم دو گل زد. در دیداری که در مریلند برگزار شد اتفاقی غیرمنتظره رخ نداد، جایی که کاپیتان نیمار دومین پنالتی‌اش در دومین بازی متوالی را گل کرد و در همان حال ریچارلیسون و فیلیپه کوتینیو هم در ورزشگاه فدکس گلزنی کردند. نیمار گل اول را روی پنالتی سختگیرانه‌ای که علیه السالوادور در دقیقه 2 بازی اعلام شد، زد. این پنالتی حاصل خطایی روی ریچارلیسون بود که خودش در نخستین بازی ملی‌اش دروازه حریف را در دقیقه 16 بازی کرد.
بعد از او کوتینیو سومین گل را زد. ریچارلیسون نخستین بازی ملی‌اش را با دو گله کردن خودش به یاد ماندنی‌تر کرد. مهاجم جدید اورتون این گل را 5 دقیقه پس از آغاز نیمه دوم زد و در نهایت مارکینیوس گل پنجم را زد. در این بازی اما تمام نگاه‌ها به دروازه‌بان تیم نتو بود. این بازیکن 29 ساله بعد از 8 سال و 25 بازی سرانجام توانست نخستین بازی ملی‌اش را برای برزیل انجام دهد.
هواداران هنوز روی صندلی‌هایشان مستقر نشده بودند که نیمار گل اول را زد و گل‌های ملی‌اش را به 59 رساند که سه تا کمتر از رونالدو نازاریو است و 18 تا کمتر از بهترین گلزن تاریخ تیم ملی برزیل، پله. پیروزی برزیلی که در بازی قبلی‌اش هم آمریکا را 2 بر صفر شکست داده بود قابل پیش‌بینی بود. نیمار در این بازی می‌توانست خودش را دو گله کند اما ضربه‌اش به تیر افقی خورد. السالوادور در نیمه دوم باانگیزه به بازی برگشت و سعی داشت هجومی بازی کند اما نقاط ضعفش در خط دفاعی کار دست این تیم داد.
 بردی برای دورتر شدن از ناکامی جام جهانی
تیته سرمربی برزیل هفته پیش از درد و تلخی شکست و حذف تیمش در جام جهانی 2018 توسط بلژیک در مرحله یک چهارم نهایی صحبت کرد. کسب دو برد متوالی در دو بازی دوستانه پس از جام جهانی چیزی نبود که قهرمان 5 دوره جام جهانی رویایش را داشته باشد اما این دو برد متوالی صرفنظر از رقبایی که مقابل برزیل به میدان رفتند، به مردان تیته برای بالا بردن اعتماد به نفس‌ از دست رفته در جام جهانی کمک می‌کند.
 
ریچارلیسون و نمایش پتانسیل
مهاجم برزیلی فصل جدید لیگ برتر را مانند خانه‌ای در آتش شروع کرده است. سه گل در همین تعداد بازی برای اورتون برای او دعوت شدن به تیم ملی را به ارمغان آورد و دو گلی که بامداد چهارشنبه برای تیم ملی برزیل زد هم نشان داد که او می‌تواند این کار را در رده ملی هم انجام دهد.
 
اشتباه داور؟
همیشه مشخص بود که السالوادور کار سختی برای گذر از سد برزیل دارد اما داور مسابقه جایر ماروفو هم کار این تیم را سخت‌تر کرد. به نظر می‌رسید که بازیکن این تیم در ابتدای بازی توپ را از ریچارلیسون گرفته است اما به زمین افتادن مهاجم اورتون داور را فریب داد تا این داور آمریکایی با وجود اعتراض شدید بازیکنان السالوادور نقطه پنالتی را نشان دهد.
 
بعد چه؟
سلسائو یک ماه بعد دوباره به میدان می‌رود که در آن بازی مقابل تیمی دیگر از آمریکای لاتین صف‌آرایی می‌کند. آن بازی یک بازی دوستانه مقابل آرژانتین در شهر جده است که 16 اکتبر، 4 روز پس از مصاف دوستانه برابر عربستان برگزار می‌شود.
منبع: گل

 


Page Generated in 0.0055 sec