printlogo


کد خبر: 166427تاریخ: 1397/6/22 00:00
تفاوت مسی و رونالدو از نظر توسکارلوس توس، مهاجم سابق آرژانتین و منچستریونایتد گفته تفاوت کلیدی کریستیانو رونالدو و لیونل مسی در چیست.
هر دو نفر افتخارات بسیاری در یک دهه گذشته کسب کرده‌اند، هم در سطح تیمی و هم در سطح فردی.
توس می‌گوید: «لیونل مسی؛ هرگز او را در باشگاه بدنسازی ندیدم. من هرگز ندیدم که بر سر نحوه استپ توپ و این چیزها تمرین کند. این کارها برای او کاملا طبیعی و غریزی است اما او روی پنالتی‌ها تمرین می‌کرد. او اول پنالتی نمی‌زد اما حالا همه را به کنج دروازه می‌زند اما کریستیانو همیشه پس از تمرین به باشگاه بدنسازی می‌رفت. برای او این کار عادت بود و او وسواس این را داشت که در همه چیز بهترین باشد. او همیشه زود به تمرینات می‌آمد.
زمانی که من به تمرینی می‌آمدم که ساعت 9 صبح باید شروع می‌شد، ساعت 8 به تمرین می‌رفتم و می‌دیدم که او آنجاست. حتی اگر 7:30 می‌آمدم هم او آنجا بود. از خودم می‌پرسیدم: چطور از شر این آدم خلاص شوم؟ یک روز ساعت شش آمدم اما او آن موقع هم حاضر بود! خواب‌آلود بود اما آمده بود.»
 حضور ژرژ وه‌آ و فرزندش در دو تیم ملی متفاوت در یک روز


در روزی که ژرژ وه‌آ اسطوره فوتبال لیبریا در یک بازی دوستانه برای تیم پیشکسوت‌های این کشور به میدان رفت، پسر او به تیم ملی آمریکا برای کسب پیروزی یک بر صفر مقابل مکزیک در دیداری دوستانه کمک کرد.
پدر و پسر خانواده وه‌آ در یک روز به زمین بازی رفتند که تیموتی در ترکیب اصلی آمریکا حضور داشت و 89 دقیقه بازی کرد و به این تیم برای پیروزی یک بر صفر مقابل مکزیک 10 نفره کمک کرد اما قبل از او پدر 51 ساله‌اش ژرژ در باخت خانگی 2 بر یک لیبریا مقابل نیجریه به میدان رفته بود.
ژرژ وه‌آ که سال 1995 بهترین بازیکن فیفا شد، ماه دسامبر رییس جمهور لیبریا شد اما این باعث نشده که رابطه او با فوتبال قطع شود و او در دیداری دوستانه به منظور بایگانی کردن شماره 14 تیم ملی لیبریا که ستار سابق تیم‌های میلان، موناکو و پاری‌سن‌ژرمن به تن می‌کرد، 79 دقیقه در میدان حضور داشت.
وه‌آ در 61 بازی‌اش برای تیم ملی لیبریا 22 گل زد و تنها بازیکن آفریقایی است که جایزه بازیکن سال فیفا یا توپ طلا را برده است.


 


Page Generated in 0.0053 sec