printlogo


کد خبر: 166420تاریخ: 1397/6/22 00:00
خبر

یک پای اسپانیا در فینال چهارتیمی


تیم ملی اسپانیا با هدایت لوییس انریکه نتایج درخشانی گرفته و از همین حالا یک پایش در فینال چهارتیمی لیگ ملت‌های اروپا است که خرداد آینده برگزار می‌شود.
با پیروزی در ورزشگاه ویمبلی که باخت را با برد عوض کردند و با این نتیجه درخشان مقابل کرواسی این تیم از شش امتیاز ممکن همه را گرفته و در صورت کسب یک پیروزی یا دو تساوی دیگر از صدرنشینی در گروه مطمئن می‌شود. نیمه‌نهایی و فینال لیگ ملت‌های اروپا با حضور چهار صدرنشین گروه‌های لیگ A برگزار می‌شود.
در بازی‌های باقیمانده این گروه، 20 مهر کرواسی میزبان انگلیس است و سه روز بعد انگلیس در اسپانیا بازی می‌کند. همچنین 24 آبان اسپانیا در کرواسی بازی می‌کند و سه روز بعد انگلیس میزبان کرواسی خواهد بود.
 

 


بدترین باخت تاریخ کرواسی


شکست در فینال جام جهانی آسان نیست اما اتفاقات بعد از آن می‌تواند سخت‌تر باشد.
کرواسی بعد از باخت مقابل فرانسه در دیدار دوستانه با پرتغال چندان خوب نبود و یک بر یک مساوی کرد اما تیم زلاتکو دالیچ در نخستین مسابقه رسمی بعد از تورنمنت روسیه، رکورد نامطلوبی بر جای گذاشت و با قبول باخت 6 بر صفر برابر اسپانیا سنگین‌ترین باخت تاریخ خود را تجربه کرد. باخت سنگین قبلی در مقدماتی جام جهانی 2010 در سال 2009 برابر انگلیس بود که 5 بر یک در ویمبلی شکست خوردند.
آن مسابقه تنها بار بود که کرواسی با بیش از سه گل اختلاف شکست می‌خورد چون در کارنامه این تیم سه شکست با اختلاف سه گل وجود داشت اما باخت سه‌شنبه شب در الچه همه کارنامه خوب این کشور 27 ساله را خراب کرد علاوه بر آنکه لوکا مودریچ در هر سه بازی‌اش با کرواسی مقابل اسپانیا شکست خورده و این نیز رکورد ناخواسته‌ای برای او و تیمش به حساب می‌آید.
اسپانیا قبل از بازی بعدی خود در لیگ ملت‌های اروپا برابر انگلیس بازی دوستانه‌ای با ولز برگزار می‌کند و کرواسی نیز در بازی بعدی خود با انگلیس روبه‌رو می‌شود.
 


Page Generated in 0.0051 sec