printlogo


کد خبر: 166418تاریخ: 1397/6/22 00:00
انریکه: انتقاد از این تیم واقعا سخت استلوییس انریکه تاکید کرد اینکه بیش از نیمی از ترکیب اصلی تیم ملی اسپانیا در برد 6  بر صفر برابر کرواسی بازیکنان رئال مادرید هستند، کمترین اهمیتی ندارد. لاروخا در الچه فینالیست جام جهانی را در هم کوبید و بزرگترین شکست تاریخ این کشور را تحمیل کرد در حالی که دنی کارواخال، سرخیو راموس، ناچو فرناندس، دنی سبایوس، ایسکو و مارکو آسنسیو در ترکیب اصلی بودند و سرخیو بوسکتس تنها نماینده بارسلونا در میان 11 بازیکن ابتدایی بود. این ترکیب جالب بود با توجه به سه سال مربیگری انریکه در بارسلونا از 2014 تا 2017 اما این مربی 48 ساله گفت: «نه می‌دانستم نه اهمیتی می‌دهم. آنها همه به تیم ملی اسپانیا تعلق دارند نه چیز دیگر، آنها از این تیم و آن تیم نیستند، من فقط پیراهن تیم ملی را می‌بینم. مقایسه تیم‌های ملی و باشگاهی عاقلانه و منطقی نیست. ما ایده خودمان را برای بازی فوتبال داریم و در این بازی همه چیز فوق‌العاده بود. ما با تردید شروع کردیم اما بعد درخشان بازی کردیم با گل‌های عالی. آنچه در این 10 روز بیش از هر چیز برایم خوشایند بود نگرش بازیکنان بود.»
کرواسی به وسیله ایوان سانتینی و ایوان پریشیچ موقعیت‌هایی از دست داد اما از دقیقه 24 که سائول نیگس گل را زد، تیم میزبان هرگز کنترل بازی را از دست نداد و آسنسیو بعد از زدن گل دوم در نیمه دوم به رودریگو مورنو، راموس و ایسکو پاس گل داد.
تنوع حملات اسپانیا بیش از هر چیز دیگر برای لوییس انریکه رضایت‌بخش بود: «ما با کرواسی روبه‌رو شدیم تیمی که خیلی خوب پرس می‌کند و برای ما سخت بود که توپ را در بیاوریم اما بعد از 20 دقیقه همه چیز عوض شد. ما فوتبال سریع و مستقیم داشتیم و بین خطوط خوب بازی می‌کردیم. آسنسیو با گل و پاس‌هایش شگفت‌انگیز بود، موفقیت و سرعت رودریگو را داشتیم، بوسکتس توپ‌ها را خوب پخش می‌کرد، هیچ چیز نبود که از آن راضی نباشم، واقعا انتقاد از این تیم سخت است.»
اسپانیا از دو بازی خود با تیم‌های حاضر در مرحله نیمه‌نهایی جام جهانی شش امتیاز گرفته اما انریکه به دنبال پیروزی در بازی‌های بعدی است: «باید در مسابقات آینده مقابل انگلیس و کرواسی هم پیروز شویم. در مسیر درست قرار داریم اما هنوز نرسیده‌ایم. حالا وقت آن است که به کار ادامه دهیم.»
 


Page Generated in 0.0052 sec