printlogo


کد خبر: 166387تاریخ: 1397/6/22 00:00
قهرمانی: 5/2 میلیون ناسزا در صفحه شخصی‌ام دریافت کردم
منظورم استقلال – راه‌آهن فصل ششم بود

بهناز میر مطهریان

حدود 10، 12 روز از اعتراف جنجالی محسن قهرمانی در برنامه تلویزیونی می‌گذرد اما قهرمانی همچنان به خاطر آن اعتراف مورد حمله هواداران استقلال قرار می‌گیرد و هنوز بدترین ناسزاها را می‌شنود. او در این برنامه تلویزیونی اعتراف کرد که گل مردود راه‌آهن را در تقابل با استقلال به خاطر فحاشی هواداران استقلال، سالم اعلام کرده است. همین کافی بود که فضای مجازی در کمترین زمان ممکن، پر شود از اعتراف جنجالی قهرمانی و بدترین ناسزاها صفحه شخصی‌اش در اینستاگرام را تا مرز انفجار ببرد. قهرمانی اما معتقد است این افراد بازی مدنظر او را با مسابقه دیگری بین استقلال و راه‌آهن که خودش قضاوت کرده، اشتباه گرفته‌اند و دلیل این میزان از فحاشی، به احتمال زیاد همین اشتباه است. داور بازنشسته فوتبال که یک بار با غش کردن در زمین فوتبال خبرساز شد و یک بار با قضاوت بازی پرسپولیس - سپاهان، حالا بار دیگر جنجالی شده است.
  بعد از جنجال اعتراف شما در برنامه تلویزیونی، عده‌ای معتقد بودند که شاید اگر زمان برنامه مجال می‌داد، صحبت‌های دیگری را هم مطرح می‌کردید که به روشن شدن واقعیت‌های بیشتری منجر شود.
 نه، واقعاً هیچ حرف دیگری برای گفتن باقی نمانده بود. من هیچ حرفی دیگر ندارم. من براساس قولی که به آقای ضیا داده بودم، در پاسخ‌هایم صداقت کامل داشتم اما بعد از آن طوری با من برخورد شد که دیگر صداقت را کنار گذاشتم.
یعنی معتقدید که مردم ما جنبه صداقت شما را نداشتند؟
 جنبه در این حد بود که من 5/2 میلیون ناسزا در صفحه شخصی‌ام از کاربرانی دریافت کرده‌ام که خود را هوادار استقلال می‌دانند. مردم اینقدر من را مورد لطف خودشان قرار دادند که فکرش را هم نمی‌کردم. ناسزاهایی شنیدم که تا به حال نشنیده بودم. کلاس درس خوبی بود برای من.
یعنی خودتان پیش‌بینی نمی‌کردید که چنین اعترافی، واکنش‌های زیادی در پی داشته باشد؟ حتی عده‌ای این اتهام را مطرح می‌کردند که شما برای دیده شدن دوباره چنین موضوعی را مطرح کرده‌اید.
 باور کنید من این موضوع را کاملاً فی‌البداهه گفتم. پیش از برنامه نه اطلاعی از سوالی داشتم که قرار بود از من پرسیده شود و نه تصمیم گرفته بودم که این موضوع را مطرح کنم. فقط بر مبنای قولی که به آقای ضیا داده بودم که صداقت داشته باشم، حرف زدم. یکباره جرقه‌ای زده شد و من هم گفتم.
پشیمان نیستید؟
 نه، بحث پشیمانی نیست. این موضوع هم در این فوتبال تبدیل به خاطره شد. شما هر سوالی بپرسید، در این فوتبال به یک داستانی تبدیل می‌شود و جریان جدیدی ایجاد می‌کند. من البته صفحه اینستاگرامم را بسته‌ام اما تا همین حالا هنوز بابت آن جریان ناسزا می‌شنوم.
سوءبرداشتی در مسیر این اعتراف صورت نگرفته بود که لازم باشد توضیحی درباره‌اش بدهید؟
 چرا. فقط یک نکته است که باید بگویم و آن اینکه منظور من از آن اعتراف به بازی استقلال – راه آهن در لیگ ششم مربوط می‌شد اما خیلی‌ها فکر کرده‌اند که من بازی استقلال – راه آهن در لیگ دهم را گفته‌ام. حکایت آهنگر و مسگر و بلخ بود!
تفاوت‌ این دو بازی چه بوده؟
 در آن بازی که من گل مردود راه‌آهن را سالم اعلام کردم، استقلال بازی را برد و در نهایت هم با اختلاف 4 امتیاز با سایپا، چهارم شد. خوب یادم هست که فصل ششم لیگ برتر بود. سایپا با 56 امتیاز قهرمان و استقلال اهواز با 54 امتیاز نایب قهرمان شد. پرسپولیس با 53 امتیاز در جایگاه سوم جدول نشست و استقلال با 52 امتیاز چهارم شد. یعنی برای اینکه استقلال قهرمان شود، بازی‌اش با راه‌آهن باید 7 امتیاز می‌داشت. ضمن اینکه در آن بازی هم برده بود و اشتباه من هیچ تأثیری در نتیجه بازی نداشت.
در بازی استقلال – راه‌آهن فصل دهم اما استقلال باخت!
 بله. اگر اشتباه نکنم استقلال با دریافت 2 یا 3 گل از راه‌آهن، آن بازی را باخت اما در آن مسابقه همه گل‌هایی که به ثمر رسید، کاملاً سالم بود. در آخر فصل هم استقلال با اختلاف یک امتیاز نتوانست قهرمان شود و نایب قهرمان شد. قطعاً 2 امتیازی که در بازی با راه‌آهن از دست داد، می‌توانست در قهرمانی استقلال تأثیرگذار شود اما هیچ اشتباهی در باخت‌شان تأثیر نداشت. پس من هیچ تأثیری در نتایج استقلال نداشته ام.
قبول دارید انتخاب‌تان برای قضاوت بازی استقلال – راه آهن در لیگ دهم، بعد از اتفاقاتی که در همین بازی در فصل ششم افتاده بود، کار درستی نبود؟
 چیدمان داوری که دست من نبود. کسانی که چیدمان داوری را انجام می‌دهند باید به این مسائل دقت کنند.
بعد از این هجمه‌ای که علیه‌تان به راه افتاد هیچ تلاشی نکردید برای اینکه هواداران استقلال را آرام کنید.
 همه اینها خیلی زود به خاطره تبدیل می‌شود.
اما چه خوب است که نام نیک و خاطرات خوب باقی بماند.
 مردم هر روز به ماجرای تازه‌ای گیر می‌دهند. ی ک روز به x و روز دیگر به y. از چهره‌های ورزشی تا سیاسی. خلاصه یکجوری باید اوقاتمان بگذرد. هنوز بلد نیستیم چطور از فضای مجازی استفاده کنیم و من هم ترجیح می‌دهم مثل همیشه مقابل این اتفاقات سکوت کنم.
این نخستین بار نیست و هر چند وقت یکبار شما مورد چنین حمله‌هایی قرار می‌گیرید.
 مهم نیست. دم همه مردم گرم و گلی به جمال‌شان. همه اینها در نهایت منشأ خیر می‌شود و پایانش رحمت است. آهن هرچه گداخته‌تر می‌شود، محکم‌تر و سخت‌تر می‌شود. من همیشه مقابل چنین اتفاقاتی سکوت کرده‌ام و زمان همه چیز را ثابت کرده.
اینها باعث نمی‌شود تصمیم بگیرید از فوتبال و ورزش برای همیشه کنار بروید؟
 شاید از فوتبال دور باشم اما از ورزش دور نیستم و رییس بزرگترین هیأت ایران هستم. هیأت انجمن‌های ورزشی استان خراسان رضوی که هر رشته ورزشی که فدراسیون ندارد را در زیر مجموعه این هیأت داریم. سه سال پیش که ریاست این هیأت را برعهده گرفتم، رتبه 23 را در ایران داشت. سال 95 رتبه 3 در ایران و سال 96 رتبه اول را در ایران کسب کرد.

 


Page Generated in 0.0052 sec