printlogo


کد خبر: 166386تاریخ: 1397/6/22 00:00
شانس رحمتی بیشتر از حسینی
مهدی رحمتی یا سیدحسین حسینی؟ این سوال را بعد از شکست خانگی استقلال مقابل السد پی در پی پرسیده‌اند.
 از آن روز تا به امروز دایم صحبت از بازگشت حسینی به قفس توری استقلال بوده. دلیلش هم آن شکست تلخی است که استقلال مقابل السد تجربه کرد و رحمتی هم یکی از مقصرانش بود.
بعد از آن باخت همه از بازگشت حسینی می‌گویند. حتی حسن روشن، یکی از پیشکسوتان باشگاه استقلال نیز پا را فرا‌تر گذاشته و در حالی ‌که 4 روز تا بازی برگشت در قطر باقی مانده، اعلام کرده: «شک نکنید حسینی بازی برگشت مقابل السد بازی می‌کند.» این جمله آنقدر قاطعانه گفته شده که تصور می‌کنی انگار قرار است روشن استقلال را ارنج کند اما در ذهن شفر چیزهای دیگری می‌گذرد. شفر بعد از بازی ایران مقابل ازبکستان به این نتیجه رسیده که در بازی برگشت باز هم از رحمتی استفاده کند.
سرمربی استقلال پیش از این بازی تصور می‌کرد حسینی در بازی با ازبک‌ها در ترکیب تیم ملی آزمایش می‌شود و با بدنی آماده‌تر به تمرین‌های استقلال باز می‌گردد.
این بازی می‌توانست برای حسینی پلی به سوی ترکیب استقلال باشد اما حسینی در چارچوب دروازه تیم ملی قرار نگرفت تا تردیدهای شفر برای بازگرداندن این دروازه‌بان به ترکیب اصلی استقلال دوباره اوج بگیرد. حسینی اگر شانسی برای بازگشت به ترکیب استقلال داشته باشد باید در بازی با نساجی که جمعه هفته آینده در قائمشهر انجام می‌شود دنبال آن باشد.
 به احتمال زیاد حسینی می‌تواند در آن بازی به بازگشت امیدوار باشد. البته اگر رحمتی دوباره مقابل السدی‌ها نمایش نامطمئنی از خود برجا بگذارد.تکل چشمی و تمجید کنفدراسیون آسیا


در آستانه دیدار دوباره استقلال و السد، صفحه رسمی فدراسیون فوتبال آسیا با انتشار فیلم تکل زیبای روزبه چشمی برابر السد قطر که مانع از گلزنی السد در دقیقه یک بازی شد، نوشته است: «آیا این بهترین تکل این فصل لیگ قهرمانان بوده است؟»
 در شرایطی که اشتباه مدافعان استقلال باعث شده بود دروازه این تیم در لحظات ابتدایی مسابقه به شدت تهدید شود، چشمی قبل از آنکه ضربه نهایی به سمت دروازه آبی‌ها زده شود، با یک تکل به موقع توپ را از جلوی پای مهاجمان حریف دور کرد تا استقلال یک گل زودهنگام دریافت نکند.
چشمی در غیاب باقری احتمالا در دیدار برگشت نیز از ابتدا برای آبی‌ها به میدان خواهد رفت و سرمربی استقلال امید زیادی به درخشش بازیکن ملی‌پوش خود برابر السد قطر دارد تا در جنگ میانه میدان این بار برنده باشد. چشمی البته در اردوی تیم ملی به تمرین انفرادی پرداخت و اینطور که از شواهد پیدا است این بازیکن از مصدومیت رنج می‌برد و همین نکته شرایط حضور او در بازی با السد را در هاله‌ای از ابهام قرار داده است اما آنچه مسلم است اینکه استقلال در بازی با السد نباید گل بخورد و با زدن سه گل پیروز میدان ‌شود، اتفاقی که به نظر بعید است اما دور از دسترس نیست.
شفر برای رسیدن به این مهم نیاز به تجربه بازیکنانی مثل چشمی دارد.
 


Page Generated in 0.0062 sec