printlogo


کد خبر: 166381تاریخ: 1397/6/22 00:00
کارشناسفریبا: کی‌روش پشتیبان می‌سازد
بهتاش فریبا از نمایش تیم ملی مقابل ازبکستان ابراز رضایت می‌کند: «ما بازی خوبی مقابل ازبکستان انجام دادیم و شاید در نیمه اول بازیکنان کمی هماهنگ نبودند ولی در نیمه دوم مالکیت بازی در اختیار ما شد و سرعت خوبی گرفت. تغییرات کی‌روش هم خوب بود و تنها نکته منفی برای تیم ملی مصدومیت مجید حسینی بود که ان‌شاءا... مشکل خاصی نداشته باشد. در نیمه دوم هم با اضافه شدن محرمی، طارمی و قدوس موج حملات تیم ملی دو چندان شد.»
 بازیکنانی مانند قلی‌زاده‌، محرمی، امیر عابدزاده در ترکیب اصلی آیا نمایش مطلوبی داشتند؟ فریبا در پاسخ می‌گوید: «‌برنامه کی‌روش در این چند سال این بوده که نفرات غیراصلی را به‌عنوان پشتیبان در تیم ملی استفاده کند. دیدید که قلی‌زاده به جام جهانی نرفت اما در تمرینات تیم ملی و خود مسابقات حضور داشت اما در فهرست تیم ملی قرار نگرفت. سالی که خود ما به جام جهانی رفتیم چون پرواز چارتر بود چند بازیکن که اسمشان در فهرست نهایی نبود به جام جهانی آمدند و همین موضوع باعث شد به تجربه آنها اضافه شود در مورد قلی‌زاده این اتفاق افتاده و او در تمرینات تیم ملی در جام جهانی بود و همین موضوع به عملکردش در ترکیب تیم ملی کمک خواهد کرد.»
فریبا از نظم ایجاد شده در سبک بازی تیم ملی نیز ابراز خرسندی کرد: «ازبکستان تیم خوبی شده که یک مربی کاربلد را استخدام کرده و میانگین سنی آن تیم هم پایین آمده است. در وسط زمین ما ابراهیمی و عزت‌اللهی خوب توپ می‌گرفتند و نکته‌ای که از زمان حضور کی‌روش در ایران مشخص شده نظم در بازی تیم ملی است. مثلاً وقتی عزت‌اللهی جلو می‌رود ابراهیمی وسط زمین می‌ماند و این نشان از تمرینات تیم ملی است. ما در مسابقات مقدماتی شاید کار سختی نداشته باشیم و شاید عراق کمی حریف جدی باشد ولی در ادامه باید هدفگذاری ما برای قهرمانی آسیا ترسیم شود.»
بهتاش فریبا، مربی فوتبال و بازیکن اسبق تیم ملی ایران در خصوص اختلافاتی که بین برانکو و کی‌روش به وجود آمده و سرمربی تیم ملی در مصاحبه خود اعلام کرده اینگونه حملات سیستماتیک باید از تیم ملی دور شود، گفت: «هدفگذاری همه افرادی که الان در فوتبال ما سمت دارند یا ندارند باید قهرمانی آسیا باشد. ما سال‌هاست که قهرمان جام ملت‌ها نشده‌ایم اما یک بار همین حرف را زده‌ام؛ بر سر سفره‌ای که مردم چیزی داخلش ندارند برانکو و کی‌روش می‌توانند لقمه خود را بردارند. این وظیفه فدراسیون است که با چند جلسه پیاپی هم‌اندیشی بین مربیان اختلافات را برطرف کند. به قول ما فوتبالی‌ها، در آن جلسه حتی اگر مربیان خواستند بر سر هم بزنند، ولی خروجی آن جلسه باید منافع ایران باشد.
کی‌روش و برانکو از این فوتبال می‌روند ولی این آمارها است که باقی می‌ماند بخصوص که کی‌روش از روزی که به ایران آمده آمار خوبی داشته و باید آن را حفظ کند. به نظرم با گفتمان می‌شود مسائل را حل کرد و باید در نظر بگیریم که زمان زیادی تا جام ملت‌ها نداریم. از طرفی کی‌روش هم باید حواسش به خیلی از مسائل باشد. ما همیشه گفته‌ایم او از لحاظ فنی مربی خوبی است ولی در مورد مسائل جانبی با او حرف داریم.
احترام مربیان ایرانی باید حفظ شود چون آنها هستند که این جوانان را تحویل تیم ملی داده‌اند؛ مثلاً همین علی قلی‌زاده در سایپا ساخته شده و به تیم ملی رسیده و حالا در شارلروا بازی می‌کند پس کی‌روش باید به این مسائل اهمیت بدهد و حرمت مربیان ایرانی را حفظ کند.»

 


Page Generated in 0.0053 sec