printlogo


کد خبر: 163591تاریخ: 1397/5/22 00:00
برانکو: فوتبال جنگ نیست باید یکدیگر را خوشحال کنیمدر هیاهوی تمرین شنبه پرسپولیس، برانکو ایوانکوویچ بسیار آرام بود و حالا با همان آرامش، درباره اتفاق‌های رخ داده می‌گوید: «ما برنامه‌ای را که در تمرین داشتیم، انجام دادیم و مشکل خاصی در تمرین به وجود نیامد. این مشکلات آنقدر سخت نبود که قابل حل نباشد. همه‌ ما عضوی از خانواده پرسپولیس هستیم و تمام تلاش‌مان این است که هواداران را هر چه بیشتر شاد نگه داریم. همینطور انتظار داریم هواداران از ما هم حمایت کنند و در کنار هم خوش باشیم.»
درباره درگیری‌های بازی اهواز هم سرمربی پرسپولیس اینطور می‌گوید: «من نمی‌دانم چه اتفاقی افتاده. ما به‌عنوان مجموعه پرسپولیس کاملا ورزشی رفتار می‌کنیم. هیچ کس را تحریک نمی‌کنیم و طبیعی است که دوست داریم همه ‌بازی‌هایمان را ببریم.
 در بازی مقابل استقلال خوزستان اتفاقاتی در آن سمت زمین افتاد. هواداران خوزستانی بازیکنان ما را با سنگ و بطری می‌زدند و شرایط طوری رقم خورده بود که بازیکنان ما که در آن سمت بازی می‌کردند، مدام مجبور بودند به وسط زمین بیایند. فوتبال موضوعی است که می‌خواهد مردم را به هم نزدیک و شادی و نشاط را به جامعه اضافه و وحدت ایجاد کند. همیشه برد و باخت هست اما فوتبال جنگ نیست و ما هم اینجا هستیم که به هواداران فوتبال شادی هدیه کنیم.»
جالب وقتی بود که مسوولان استقلال خوزستان با استفاده ابزاری از آنچه درباره بازی پرسپولیس و فولاد گفته شد، هواداران پرسپولیس را مقصر اتفاقات رخ داده می‌دانستند که برانکو اینطور پاسخ‌شان را می‌دهد: «مگر با فولاد خوزستان در تهران چه کار کردند؟ بحث بین هواداران همه جای دنیا اتفاق می‌افتد و من نمی‌دانم چه کسی اول شروع کرده و چرا شروع شده است.»
آلودگی، همراه همیشگی پرسپولیسی‌ها در محل تمرین است و آقای سرمربی امیدوار به برطرف شدنش: «این موضوع برای بازیکنان خیلی مضر است. دیروز هم باشگاه به این مساله واکنش نشان داد و با افراد مسوول تماس گرفت تا دیگر این مسائل تکرار نشود و زباله‌‌ای را در نزدیکی محل تمرین ما نسوزانند.»
اما این پرسش که قصد ندارید محل تمرین را تغییر دهید، چیزی نبود که باب میل برانکو ایوانکوویچ باشد. برای همین اینطور پاسخش را داد: «چطور این‌ کار را انجام دهیم؟ اینطور نیست که فکر کنید می‌خواهیم قهوه بخوریم و به راحتی رستوران‌مان را عوض کنیم. هر چند امسال هم برای اینکه زمین تمرین‌مان را حفظ کنیم، همین کار را خواهیم کرد و به موقع محل تمرین‌مان را تغییر خواهیم داد.»
 در پایان سرمربی پرسپولیس به استقبال بازی این هفته تیمش مقابل مسجدسلیمان می‌رود: «از بازی‌های تیم در شروع لیگ راضی هستیم. ما از 3 بازی 7 امتیاز داریم و این در حالی است که 2 بازی را بیرون از خانه انجام دادیم. تازه اول لیگ است و از طرفی ما نتوانستیم از بازیکن جدیدی استفاده کنیم. با این حال همه بازی‌هایمان را در سطح مطلوبی برگزار کردیم.
 الان هم می‌دانیم چه حریف باانگیزه‌‌ای در انتظارمان است، حریفی که توانایی‌اش بیشتر از امتیازهایی است که کسب کرده. آنها مربی باتجربه‌ای مثل ویسی در اختیار دارند و ما خودمان را برای یک دیدار خیلی سخت آماده می‌کنیم. انتظارمان این است که این بازی را ببریم، مثل همه بازی‌هایمان. به همه حریفان‌مان احترام می‌گذاریم اما هدفی جز پیروزی نداریم.»
 


Page Generated in 0.0055 sec