printlogo


کد خبر: 163586تاریخ: 1397/5/22 00:00
با اعلام رییس کمیته انضباطی
رای خاطیان ورزشگاه‌ها تا آخر هفته اعلام می‌شود


اسماعیل حسن زاده، رییس کمیته انضباطی درباره تخلفاتی که در بازی‌های هفته سوم لیگ برتر رخ داده گفت: «اگرچه شرایط هفته اول و دوم از نظر انضباطی قابل قبول بود اما در هفته سوم اتفاقاتی افتاد که به هر حال جای تاسف دارد. حوادثی که رخ داده در گزارش‌ها دقیقا توضیح داده شده و ما در نخستین فرصت ممکن ضمن اینکه موارد را به افراد و باشگاه ابلاغ می‌کنیم تا دفاعیات افرادی که علیه آنها گزارش شده را بگیریم، رای نهایی را صادر می‌کنیم. با توجه به اهمیت موضوع تلاشمان این است که در کوتاه‌ترین زمان ممکن نتیجه پرونده‌های انضباطی هفته سوم را به سرعت اعلام کنیم.»
رییس کمیته انضباطی ادامه داد: «یکی از عوامل موثر در هدایت تماشاگران این است که مقامات و مدیران یک باشگاه اعم از میزبان و میهمان به درستی به وظایف خود عمل کنند. گاهی دیده می‌شود یک مدیر یا یک مسوولی با یک مصاحبه نادرست عملا التهاب و تشنج را به هواداران منتقل می‌کند یا برعکس با سکوت و یک مصاحبه درست، آرامش به هواداران منتقل می‌شود.»
 حسن زاده با تاکید بر اینکه بخشی از اتفاقات رخ داده فوتبالی نیست، گفت: «عده‌ای از بستر فوتبال و فضای موجود در ورزشگاه سوء استفاده می‌کنند تا به اهداف غیر فوتبالی خود برسند که در این زمینه هم مقامات انتظامی، امنیتی برنامه‌هایی برای شناسایی این افراد دارند و هم اینکه کمیته انضباطی مجوز قانونی دارد که افراد متخلف را حتی از ورود به ورزشگاه محروم کند. مطمئنا در این  زمینه می‌توان گام‌های موثری برای شناسایی افراد معلوم الحال و ممانعت از حضورشان در ورزشگاه‌ها به عمل آورد. ما نیز در کمیته انضباطی دلمان نمی‌خواهد با حکم محرومیت از ورود سیل علاقه‌مندان به ورزشگاه جلوگیری کنیم و باید تلاش کنیم که آن عده قلیلی که از جنس فوتبال نیستند را محروم کنیم و طراوات و شادابی ورزشگاه‌ها را حفظ کنیم.»
 


Page Generated in 0.0056 sec