printlogo


کد خبر: 163581تاریخ: 1397/5/22 00:00
از هفته بعد اجرایی می‌شود
3 جایگاه ویژه در ورزشگاه آزادی برای پدر و فرزند


موج بی‌فرهنگی در ورزشگاه‌های فوتبال کشور و اتفاقات عجیبی که در بازی‌های اخیر رخ داده فدراسیون فوتبال، کمیته فرهنگی‌اش را به صرافت انداخته تا کاری انجام دهد. هر چند پاکسازی ورزشگاه‌ها از این ناهنجاری‌ها نیاز به کار فرهنگی گسترده در میان مردم دارد اما روز شنبه نشستی با حضور دبیرکل فدراسیون فوتبال، رییس کمیته فرهنگی فدراسیون، نماینده یگان ویژه و مسوولان کانون هواداران استقلال و پرسپولیس و جمعیت حامیان هوادار فوتبال در سازمان لیگ برگزار شد. در این نشست تصمیمات اجرایی جالبی درباره اختصاص سه جایگاه جهت پدران و فرزندان، مراقبت از شعارهای متناسب و سالم، نصب شماره صندلی و کنترل افراد جهت نشستن روی صندلی، نصب تابلو جایگاه ویژه برای فرزندان، رفع مشکل فروش اینترنتی بلیت توسط باشگاه‌ها، رعایت قانون 10درصد هواداران و همچنین استفاده از جمعیت آموزش دیده حامیان هوادار بحث و تبادل نظر شد.  در این طرح کمیته فرهنگی فدراسیون فوتبال بنا دارد سه سکوی ورزشگاه آزادی را به صورت نظام‌مند به گونه‌ای مدیریت کند که تماشاگران خردسال به همراه پدران خود وارد ورزشگاه‌ها شوند و در محلی مراقبت شده و پاک بازی فوتبال خود را تماشا کنند.
مساله بعدی معضلی است که سال‌ها لیدرها یا همان هماهنگ کننده مشوقین ایجاد کرده‌اند. البته این لیدرها در استخدام باشگاه‌ها هستند و فدراسیون فوتبال فقط با کانون هواداران باشگاه‌ها سر و کار دارد. رییس کمیته فرهنگی تاکید کرده برای فدراسیون ملاک لیدر فلان باشگاه نیست بلکه آنها نظر مدیرعامل باشگاه و کانون هواداران آن را بررسی می‌کنند.
 قرار است از هفته آینده طرح پیشنهادی کانون هواداران و جمعیت حامیان فوتبال در ورزشگاه آزادی برگزار شود به این امید که کمیته فرهنگی موفق شود تا حدودی مشکلات موجود در ورزشگاه را کمتر کند.

 


بی‌خیالی عجیب عضو هیات رییسه فدراسیون فوتبال
بقیه رقبایمان در جام ملت‌ها هم
 هنوز مربی ندارند

او نگران نیست، یک آسایش عجیب در اوج بلاتکلیفی. محمود اسلامیان عضو هیات رییسه فدراسیون فوتبال درباره وضعیت تیم ملی برای رقابت‌های جام ملت‌های آسیا گفت: «استاد دانشگاهی داشتیم که می‌گفت 90 درصد موفقیت یک مدیر موفق، انتخاب‌های خوب است. این موضوع در همه موارد اجرایی به شکل دقیق مصداق دارد. خوشبختانه چنین روندی را به عینه در فوتبال ایران دیدیم.»
او با اشاره به موفقیت‌های تیم ملی در جام جهانی از مشکلات قبل از این مسابقات گفت: «از همان ترکیه که آن مشکل برای ریاست محترم فدراسیون فوتبال به وجود آمد، کلیات بحث مربوط به سرمربی تیم ملی مورد توافق قرار گرفت. کی‌روش خواسته‌هایی دارد که این خواسته‌ها به صورت کلی مربوط به تیم ملی و فوتبال ایران است. او خواسته شخصی نداشته است و عمدتا موارد مورد بحث او به تیم ملی برمی‌گردد. در همین حال، هنوز خیلی رقبای ما مراحل اولیه را برای انتخاب سرمربی خود طی نکرده‌اند و تاکید می‌کنم هیچ جای نگرانی درباره تیم ملی وجود ندارد. موضوع مربوطه هم به زودی به جمع ‌بندی نهایی می‌رسد و تیم ملی طبق برنامه تنظیمی با اقتدار راهی جام ملت‌های آسیا می‌شود.»
اسلامیان گفت: «در راه موفقیت تیم ملی، فدراسیون همه تلاشش را کرده و پس از جام جهانی مذاکرات متعددی میان رییس فدراسیون فوتبال و آقای کی‌روش صورت گرفت. جزییات مربوطه هم طی هفته‌های گذشته مورد بحث قرار گرفته و در این باره اطلاع رسانی لازم صورت خواهد گرفت.»
 


Page Generated in 0.0055 sec