printlogo


کد خبر: 163580تاریخ: 1397/5/22 00:00
گزارش


با پیروزی 4 بر 2 در فینال جام باشگاه‌های آسیا مقابل نماینده ویتنام
قهرمانی مس در ششمین سالروز زلزله ورزقان


شاید به قهرمانی‌های تیم‌های ملی و باشگاهی‌مان در آسیا عادت کرده باشیم و این یک اتفاق طبیعی و معمولی برای فوتبال‌دوستان باشد اما هر بار دیدن بردن جام‌های قهرمانی توسط تیم‌های ایرانی بخصوص در کشورهای دیگر لذت مخصوص به خود را دارد.
مس سونگون که در جاکارتا کولاک کرده بود در سالروز زلزله خانمان برانداز سال 1391 ورزقان با برتری چهار بر 2 مقابل تیم خوب تای سون نام ویتنام عنوان قهرمانی این مسابقات را از آن خود کرد. شاگردان حمید بی‌غم که قاطعانه راهی بازی فینال شده ابتدا مقابل تای سون نام غافلگیر شده و دروازه خود را باز شده دیدند اما در ادامه سوپر گل حسین طیبی که با حرکت عقربی به ثمر رسید و تجربه بالای فرهاد فخیم ورق بازی را برگرداند و مسی‌ها دو بر یک از این تیم پیش افتادند. نماینده ویتنام که برای نخستین بار حضور در یک فینال آسیایی را تجربه می‌کرد پس از گل دوم سعی در جبران نتیجه داشت و از تاکتیک‌های مختلفی هم استفاده کرد تا اینکه روی غفلت بازیکنان مس در دقیقه ۱۸ به گل تساوی رسید تا همه چیز به نیمه دوم کشیده شود.
در شروع نیمه دوم تای سون نام بهتر کار کرد اما مسی‌ها رفته رفته سوار بر بازی شده و با حرکت فردی و دیدنی فرهاد فخیم به گل سوم رسیدند. پس از این گل ویتنامی‌ها بار دیگر برای جبران گل خورده تلاش کردند اما مسی‌ها با اداره بازی اجازه خودنمایی به حریف دونده خود را ندادند. در ۶ دقیقه پایانی تای سون نام با روی آوردن به پاور پلی و ۵ نفره کردن سعی در جبران گل خورده داشت اما نه تنها راه به جای نبرد بلکه بر اثر غفلت در یکی از صحنه‌ها حسن زاده یک پنالتی اخراج برای تیمش گرفت و خودش با گل کردن پنالتی اختلاف نتیجه را به دو گل رساند تا مس با نتیجه 4 بر 2 برنده بازی باشد و بعد از دو دوره ناکامی نمایندگان ایران در آسیا بار دیگر تیمی از کشورمان عنوان قهرمانی را از آن خود کند.
بعد از مسابقه فینال تیم مس سونگون جام قهرمانی را بالای سر برد. همچنین مهدی جاوید ملی پوش فوتسال ایران که برای تیم بانک بیروت بازی می‌کند دو جایزه بهترین بازیکن و آقای گل این رقابت‌ها را از آن خود کرد. جاوید که پیش از بازی رده ‌بندی با ۹ گل زده در صدر جدول گلزنان قرار داشت با سه گلی که مقابل نفت الوسط عراق به ثمر ساند ۱۲ گله شد و عنوان آقای گلی آسیا را از آن خود کرد. حسین طیبی بازیکن گلزن مس هم با ۸ گل زده در کنار سوفاووت تایلندی در رده دوم ایستاد.
فرهاد فخیم که دو گل در دیدار فینال به ثمر رساند، به‌عنوان بهترین بازیکن زمین انتخاب شد. او در خصوص این قهرمانی گفت: «دو تیم به خوبی یکدیگر را پرس کردند. بازی سختی را پشت سر گذاشتیم. وقتی فینال مسابقات اینگونه است، نشان می‌دهد که فوتسال در آسیا چقدر پیشرفت کرده است.»
وی در پاسخ به این پرسش که تیم مس پس از این قهرمانی چه کار می‌کند، گفت: «فعلاً باید برای این قهرمانی خوشحالی کنیم. پس از آن برای کسب مقام قهرمانی ایران، جام باشگاه‌های جهان و مسابقات قهرمانی آسیا در سال آینده تلاش خواهیم کرد.»
همچنین عباس ترابیان که همراه مس در اندونزی بود بعد از قهرمانی نماینده ورزقان گفت: «بازی سخت و سنگینی بود و همانطور که قبلا گفته بودم تیم فوتسال تای ‌سون ‌نام تیمی بسیار دونده بود. البته ما می‌دانستیم توان فردی بازیکنان ما بسیار بالاست. همانطور که همگان دیدند در این بازی توان فردی بازیکنان مس در تاکتیک تیمی بسیار خوب جا افتاده و توانستیم سد محکم و بسیار سنگینی را که تیم تای ‌سون ‌نام ویتنام در این بازی پیاده کرده بود، بشکنیم. جا دارد این قهرمانی را به مردم خوب ورزقان تبریک بگویم. این مردم در چنین روزی در زلزله ورزقان عزیزترین افراد خانواده خود را از دست دادند و واقعا این پیروزی و موفقیت متعلق به مردم خوب ورزقان است.»
گفتنی است در دیدار رده ‌بندی این رقابت‌ها تیم بانک بیروت با نتیجه ۵ بر ۳ نفت عراق را شکست داد و به‌عنوان سوم این رقابت‌ها رسید. قدرت بهادری و فرهاد توکلی دو ملی‌پوش ایرانی تیم نفت بودند که با این تیم جایگاه چهارم آسیا را از آن خود کردند.

 


Page Generated in 0.0055 sec