printlogo


کد خبر: 163556تاریخ: 1397/5/22 00:00
نامجو مطلق:
استقلال مدعی قهرمانی است

این روزها همه از نحوه بازی تیم استقلال راضی هستند. مجید نامجو مطلق بازیکن سابق استقلال در مورد عملکرد استقلال در بازی با تراکتورسازی اینطور می‌گوید: «استقلال بازی خوبی انجام داد و تیم منظم فوتبال بازی کرد و با حساب و کتاب در زمین ظاهر شد. خط دفاعی بر خلاف دو بازی قبل منظم بود و در خط میانی استقلال بازیکنان توانمندی داشت و به خوبی ضمن حفظ توپ، به کارهای ترکیبی پرداختند. در کار تهاجمی نیز پرتعداد شرکت کردند و موقعیت‌های زیادی ساختند. تراکتورسازی تیم پر مهره‌ای است اما در قلب دفاع دچار اشتباهات زیادی شد. استقلال هم از این فرصت‌ها استفاده کرد و توانست برنده باشد. مهم‌تر از نتیجه، هماهنگی بازیکنان استقلال بود و بازیکنان خوب همدیگر را پیدا کردند.» نامجو مطلق در ادامه با بیان اینکه استقلال شانس اول قهرمانی است، می‌گوید: «قطعا استقلال مدعی اول قهرمانی است. چند بازیکن دیگر مانند چشمی، همام و نیومایر نیز خود را با تیم هماهنگ کنند، استقلال قطعا جزو مدعیان قهرمانی است. تیم سازماندهی خوبی دارد. از نظر بدنی نیز تیم شرایط خوبی دارد.» مربی سابق استقلال در ادامه درباره حضور پرتعداد ستاره‌ها در این تیم می‌گوید: «تیم استقلال در سه جبهه می‌جنگد و از نظر نیروی انسانی باید غنی باشد. حضور ستاره‌ها در استقلال حسن است و به نظر من استقلال باید در خط دفاعی خرید داشته باشد. به ویژه در قلب خط دفاع استقلال نیاز به بازیکنان بزرگ دارد تا در صورت محرومیت و مصدومیت جانشین آنها شود و با تقویت این پست، استقلال مدعی اصلی خواهد بود. استقلال دو دروازه‌بان در حد تیم ملی دارد که باید جنبه مثبت آن را ببینیم.»

 


تلاش نافرجام برای  توجیه حرکت ناپسند
مدت زمان محرومیت بازیکنان استقلال بیشتر می‌شود؟

خیلی توقع زیادی است که باشگاه استقلال بخواهد مسوولان کمیته اخلاق چشم خود را به حرکت ناپسند دو بازیکن جوان این تیم ببندند اما استقلالی‌‌ها مدعی هستند که ماجرا آنطوری نبوده که در فضای مجازی بازتاب داشته است و کمیته اخلاق سختگیرانه و براساس فیلمی که دست به دست چرخیده، بازیکنان این تیم را محروم کرده است اما یکی از مسوولان کمیته اخلاق در قبال چنین موضع‌گیری درباره وضعیت پرونده دو بازیکن جوان خاطی استقلال اینطور گفت: «حکم نهایی برای این دو بازیکن جوان هنوز صادر نشده است. این محرومیت دستور موقت است و باید در جلسه‌ای که با حضور اعضای کمیته اخلاق برگزار می‌شود، موضوع به صورت دقیق‌تر بررسی شود. حتما از دو بازیکن خاطی نیز دعوت می‌شود تا به کمیته اخلاق بروند و توضیحات خود را ارائه دهند.» چیزی که مسلم است احتمال دارد کمیته اخلاق بر اساس شدت و ضعف موضوع حکم نهایی خود را حتی سنگین‌تر از چیزی که الان اعلام شده، صادر کند.
با این وضعیت باید منتظر ماند و دید طی روزهای آینده درباره حکم محرومیت استقلالی‌ها چه اتفاقاتی رخ می‌دهد و در نهایت دو بازیکن جوان استقلال در ابتدای لیگ هجدهم چه سرنوشتی پیدا می‌کنند. به این ترتیب نباید منتظر نرمش کمیته اخلاق بود و بعضا دیده شده در مورد‌های مشابه بازیکنان مدت زمان بیشتری محروم شدند اما یک نکته نباید فراموش شود. جوان بودن هر دو بازیکن راهی را باز می‌گذارد برای برخوردی با خشونت کمتر.
  


Page Generated in 0.0056 sec