printlogo


کد خبر: 163512تاریخ: 1397/5/22 00:00
خبرآرتور جانشین اینیستا شد
آرتور خرید جدید بارسلونا در نخستین فصل حضورش در این تیم پیراهن بزرگی را به تن می‌کند، پیراهن شماره 8 که در اختیار اسطوره باشگاه، آندرس اینیستا بود. اینیستا بعد از 20 سال پرافتخار در تیم کاتالونیا راهی تیم ویسل کوبه ژاپن شد و با گل زیبایی که در نخستین بازی‌اش در لیگ ژاپن به ثمر رساند، نشان داد حتی در 34 سالگی، باشگاه کاتالان کار آسانی در پر کردن جای او نخواهد داشت.
تصمیم باشگاه برای دادن پیراهن شماره 8 به بازیکن سابق گرمیو نشان از اعتماد به این هافبک 21 ساله دارد که به خاطر درخشش در کوپا لیبرتادورس حتی قبل از این هم با اینیستا مقایسه می‌شد. او در نخستین بازی خود برای بارسا مقابل تاتنهام در جام قهرمانان بین‌المللی یک گل زیبا زد.
علاوه بر آرتور، شماره سایر بازیکنان تازه وارد هم مشخص شد. مالکوم شماره 14 را می‌پوشد و آرتورو ویدال شماره 22 را به تن می‌کند که فصل قبل در اختیار هم نامش، الیکس ویدال بود. شماره 15 که فصل قبل به پائولینیو تعلق داشت، به کلمان لانگله رسید و رافینیا که بعد از یک فصل حضور قرضی در اینتر به نوکمپ برگشته، شماره 12 می‌پوشد.
 
آنری برای هدایت لسترسیتی رقیب
مارتینس شد
نشریه میرر نوشته است که تیری آنری یکی از گزینه‌های رؤسای باشگاه لسترسیتی برای جانشینی کلود پوئل، سرمربی این تیم است اما برای رسیدن به نیمکت این تیم رقیبی مانند روبرتو مارتینس دارد، کسی که در حال حاضر با او به‌عنوان دستیار در کادر فنی تیم ملی بلژیک همکاری می‌کند. آنری و مارتینس در جام جهانی در کنار هم کار کردند تا تیم ملی بلژیک مقام سوم را کسب کند اما اکنون ممکن است که راه آنها از هم جدا شود.
طبق ادعای میرر، پوئل در لسترسیتی روی لبه تیغ است و احتمال برکناری او وجود دارد و به همین دلیل این باشگاه دو گزینه برای جانشینی او در نظر گرفته است که یکی از آنها مارتینس است و دیگری آنری. دلیل عدم اطمینان مسوولان لستر به پوئل شروع متزلزلی است که تیم تحت هدایت او در پایان فصل گذشته داشت وقتی که در 7 هفته آخر تنها یک پیروزی کسب کرد. مارتینس روز جمعه در ورزشگاه اولدترافورد بود که بازی شیاطین سرخ را مقابل لسترسیتی در هفته اول لیگ برتر تماشا کند تا از نزدیک شاهد آخرین وضعیت لسترسیتی باشد و برای گرفتن جای پوئل آماده شود. اگر او سرمربی لسترسیتی شود این احتمال هم وجود دارد که آنری را به‌عنوان دستیار با خودش به ورزشگاه کینگ پاور ببرد. البته اگر آنری حاضر شود به همکاری‌اش با او ادامه دهد چرا که ظاهرا او قصد دارد به‌عنوان سرمربی تجربه کسب کند.

ویلشر: ونگر اخراج شد
جک ویلشر گفته که آرسن ونگر، مربی پیشین آرسنال در واقع اخراج شده است، نه اینکه خودش باشگاه را ترک کرده باشد.
بسیاری از هواداران بر این باور بوده‌اند که خود ونگر خواسته از آرسنال برود اما اکنون به نظر می‌رسد مدت‌ها بوده که برنامه رفتن او مهیا بوده است.
ویلشر در 9 سالگی به آرسنال پیوست و در دوران او، همیشه ونگر مربی آرسنال بود. او هم در فصل پیش از آرسنال جدا شد و به‌صورت آزاد به وستهم پیوست. ویلشر گفته که اخراج ونگر شوک بزرگی به بازیکنان آرسنال بود: «من در آخرین سال قراردادم بودم و با آرسن ونگر، مربی تیم در آن هنگام صحبت کردم. او گفت که آنها به من قرارداد جدیدی پیشنهاد نخواهند کرد و من می‌توانم بروم. در آن هنگام مصدوم بودم و اوضاع دشوار بود، چون آماده نبودم و نمی‌توانستم بازی کنم و تیم‌های زیادی هم نبودند که من آسیب‌دیده را بخواهند. پس تصمیم گرفتم برگردم و به بازی در آرسنال ادامه دهم. سرانجام در ژانویه یک قرارداد جدید به من پیشنهاد شد ولی در آن هنگام خبر اخراج آرسن به گوش رسید. عجیب بود، همه غافلگیر شده بودند و پر مرتساکر، کاپیتان تیم فقط توانست چند کلمه حرف بزند. به نظرم همه در شوک بودند. این خبر عجیبی بود. کسی انتظارش را نداشت اما این خبر همه چیز را تغییر داد و من هم تصمیم گرفتم منتظر بمانم تا با مربی جدید تیم صحبت کنم. او هم با من صادقانه حرف زد و گفت که جایی در ترکیب نخواهم داشت.»


Page Generated in 0.0044 sec