printlogo


کد خبر: 163499تاریخ: 1397/5/22 00:00
پوچتینو: از نمایش ملی‌پوشان‌مان احساس غرور می‌کنممائوریسیو پوچتینو، سرمربی تیم فوتبال تاتنهام پس از پیروزی 2 بر یک شاگردانش در خانه نیوکاسل در نخستین هفته از لیگ برتر انگلیس، تعهد و رویکرد حرفه‌ای آن دسته از بازیکنانش که با وجود حضور در مراحل پایانی جام جهانی، خودشان را به هفته اول لیگ رساندند ستود. تاتنهام جزو آن دسته از تیم‌های باشگاهی بود که در مراحل پایانی جام جهانی بیشترین تعداد نماینده را داشت (9 بازیکن در جمع 4 تیم برتر جام) و به همین دلیل این بازیکنان دیرتر (تنها 5 روز پیش از شروع فصل) به اردوی پیش فصل سفیدپوشان لندن برگشتند. این در حالی بود که تاتنهام به دلیل احداث استادیوم جدیدش و محدودیت‌های مالی که داشت، تابستان امسال اقدام به جذب هیچ بازیکنی نکرد. با تمام اینها شروع سفیدپوشان لندن در فصل جدید با یک برد خارج از خانه امیدوار کننده مقابل نیوکاسل تحت هدایت رافائل بنیتس آغاز شد که رضایت پوچتینو را در پی داشت.
از 9 بازیکن ملی‌پوش تاتنهام که در دیدار فینال و رده‌بندی جام جهانی حضور داشتند، 5 تای آنها در ترکیب اصلی سفیدپوشان لندن مقابل نیوکاسل به میدان رفتند در حالی که موسی دمبله هم از روی نیمکت به میدان رفت. در این میان یان فرتونگن و دله آله که جزو این 9 نفر بودند هم گل‌های پیروزی‌بخش تاتنهام را به ثمر رساندند.
پوچتینو در کنفرانس خبری پس از بازی گفت: «چند روز قبل به شما گفتم که بسیاری از بازیکنان در شرایطی خوب برگشته‌اند و من از این بابت خوشحالم. در این بازی آن دسته از بازیکنانی که در تعطیلات‌شان بسیار حرفه‌ای بودند، عملکرد خوبی داشتند. من فکر می‌کنم که بازیکنان ما تعهدشان را نسبت به باشگاه نشان دادند و به همین دلیل واقعاً احساس غرور می‌کنم. اگر شما تمام شرایط را در کنار هم در نظر بگیرید، پی خواهید برد که بازیکنان ما به خاطر این پیروزی واقعاً سزاوار تحسین و احترام هستند چون بردن یک بازی با چنین شرایطی اصلا آسان نیست. آنها (بازیکنان ملی‌پوش) کارشان را تازه از روز دوشنبه آغاز کرده بودند و مثل فصل گذشته تمام تلاش‌شان را کردند که آماده شوند.»
در میان بازیکنان ملی‌پوش تاتنهام به نظر می‌رسید هری کین هنوز آنطور که باید نتوانسته به اوج برگردد و نخستین فرصتی که برای شکستن طلسم ناکامی‌اش برای گلزنی در ماه آگوست داشت را از دست داد. این چهاردهمین تابستانی است که برای کین سپری می‌شود و او نمی‌تواند در لیگ برتر گلزنی کند.
این آمار اما پوچتینو را نگران نکرد. او ادامه داد: «کین چه گل بزند چه نزند، من در توانایی‌هایش شک نخواهم کرد. او در اوج است. او برای تیم واقعاً زحمت کشید اما مطمئن باشید به زودی گل هم خواهد زد. نباید از هری انتظار داشته باشید که در هر بازی سه گل بزند.»
پوچتینو در پایان راجع به غایب‌های تیمش از جمله کایران تریپیر و دنی رز، خروج لنگ لنگان اریک دایر از زمین بازی و همچنین لوکاس مورایی که پس از تعویض روی پایش کیسه یخ گذاشته بود، هم گفت: «هیچ کس مصدوم نشده است. تصمیماتی که گرفته شد فقط باب احتیاط بود. همه بازیکنان ما می‌توانند بازی کنند و ما الان، 26،25 یا 28 بازیکن داریم.»
 


Page Generated in 0.0054 sec