printlogo


کد خبر: 160628تاریخ: 1397/4/23 00:00
مصاحبهگرشاسبی: شیطنت افراد سابق باشگاه ادامه داشته باشد، اسمشان را رسانه‌ای می‌کنم
در شأن پرسپولیس نیست بگوییم پول نداریم


 طی هفته‌های اخیر مشکلات مالی باشگاه پرسپولیس را اذیت کرده و البته مباحث ارزی نیز بیشتر از همه به باشگاه فشار وارد کرده است. برای دریافت ارز دولتی کاری انجام داده‌اید یا کماکان باشگاه ارز آزاد تهیه می‌کند؟
 مشکل ما این است که دستگاه‌های نظارتی به ما ابلاغ کرده‌اند نمی‌توانیم ارز آزاد از بازار تهیه کنیم و از طرفی هم بیش از یک ماه است که نامه‌ای به بانک مرکزی داده‌ایم تا ارز دریافت کنیم اما نامه ما در بانک مرکزی بدون جواب باقی‌ مانده است. از طرف دیگر هم به خاطر بدهی‌های خارجی قبلی، باشگاه با خطر کسر امتیاز مواجه بود که به خاطر این موضوع من مجبور شدم به نوعی ارز مورد نیاز را قرض کنم و بدهی‌ها را بدهم و فعلا خطر را رفع کنیم که البته دو مورد از این بدهی‌ها باقی‌ مانده که برای آنها هنوز فرصت داریم اما اگر وضعیت به جایی برسد که باشگاه را با خطر مواجه کند، باز هم من این تخلفات را انجام خواهم داد تا باشگاه با محرومیت روبه‌رو نشود.
درباره پرداخت دستمزد مربیان و بازیکنان خارجی هم آیا تحت فشار هستید؟
 بله. برای پرداخت دستمزد مربیان خارجی نیز مشکل داریم. قرارداد این مربیان را هم نمی‌توانیم به تعلیق بیندازیم. اگر یک ماه و یک روز حقوق مربیان و بازیکنان خارجی به تعلیق بیفتد، آنها طبق قانون می‌توانند بدون مشکل یکطرفه قراردادشان را فسخ کنند و تمام پول یک سال قراردادشان را بگیرند. به همین خاطر در مورد پرداخت حقوق‌ها هم فعلا با مشکلاتی روبه‌رو هستیم.
از نظر ریالی آیا باشگاه کماکان با مشکل مالی مواجه است؟
 ما مدیریت مالی می‌کنیم. دوست نداریم که بگوییم پول نداریم، این در شأن پرسپولیس نیست. خوشبختانه با حمایت حامی مالی تا به این لحظه توانسته‌ایم مدیریت کنیم هر چند که در حال‌ حاضر مقداری با مشکل مالی مواجه هستیم و برای پرداخت‌های ۲۰ درصد فصل جدید مشکلاتی وجود دارد اما به دنبال این هستیم که از طریق حامی مالی این منابع را هم تهیه کنیم تا این مشکل نیز برطرف شود.
سید جلال طی مصاحبه‌ای عنوان کرده بود عده‌ای می‌خواهند هواداران را در نقل‌ و انتقالات فریب دهند. آیا واقعا کسانی هستند که بخواهند برای باشگاه مشکل ایجاد کنند و هوادارانتان را فریب دهند؟
 متاسفانه برخی از افراد که قبلا هم در باشگاه حضور داشتند، شطینت می‌کنند و می‌خواهند باشگاه با مشکل مواجه شود. در شأن ما نیست که اسم آنها را بیاوریم اما اگر به شیطنت خودشان ادامه‌ دهند اسم‌شان را رسانه‌ای خواهیم کرد. آنها در هر زمینه‌ای شطینت می‌کنند.
ارزیابی و برآیند شما از اردوی کرواسی چه بود؟
 خود من حدود دو روز به کرواسی رفتم تا اردو را زیرنظر داشته باشم. خوشبختانه شادابی و نشاط خاصی در تمرینات وجود داشت و مربیان برنامه‌ریزی بسیار خوبی برای این اردو کرده بودند. انصافاً فشار تمرینات بسیار بالا بود و خود من که با برانکو صحبت کردم او از همه چیز رضایت داشت. قصد دارم ارزیابی دقیق برانکو و کادر فنی‌اش را در خصوص این اردو به صورت مکتوب جویا شوم و بعد از آن این مساله را به گوش رسانه‌ها و مخاطبان خواهیم رساند.
استقلالی‌ها کماکان خواهان برگزار نشدن سوپرجام به دلیل عدم ناآمادگی تیمشان هستند.
 برنامه‌هایی که از سوی سازمان لیگ اعلام شده، برنامه‌هایی است که ما با شرایط آنها خودمان را آماده می‌کنیم، ما کاملاً برای برگزاری سوپرجام آماده هستیم اما اگر یک تیم دیگر آماده نیست و خواهان به عقب افتادن بازی است، موضوعی است که در حیطه فدراسیون فوتبال و سازمان لیگ است. ما کاملاً آماده بازی سوپر جام هستیم و مشکلی برای بازی مقابل حریف نداریم.
اما رویکرد هواداران در فضای مجازی این است که اگر بازی سوپرجام انجام نشود، در حق پرسپولیس و هوادارانش اجحاف شده است.
 تا این لحظه که سازمان لیگ چیزی در خصوص لغو این بازی اعلام نکرده و ما آمادگی خودمان را برای این بازی اعلام کرده‌ایم. تا این لحظه که با شما صحبت می‌کنم موضوع جدیدی برای این بازی به ما اعلام نشده و ما هم برای این بازی آمادگی کامل داریم.

 


Page Generated in 0.0079 sec