printlogo


کد خبر: 160627تاریخ: 1397/4/23 00:00
امیری امروز با گرشاسبی مذاکره می‌کند
قول شفاهی وحید، قوت گرفتن جدایی بیرانوند

ماجرای امیری و بیرانوند در حال حاضر مهم‌ترین مساله پرسپولیس است چرا که با حضور آنها تیم برانکو حداقل چهار بازیکن ذخیره قابل خواهد داشت و تا نیم فصل می‌تواند با چالش بزرگ محرومیت در لیگ برتر و لیگ قهرمانان تا حدودی کنار بیاید اما اگر این دو ملی پوش جدا شوند شرایط سخت‌تر می‌شود. باشگاه پرسپولیس این هفته و از همین امروز مذاکراتش با هر دو ملی پوش را آغاز خواهد کرد اما هیچ کس نمی‌تواند تضمین دهد که آنها در پرسپولیس ماندنی می‌شوند. هر چند انتظار می‌رود هر دو بازیکن شرایط پرسپولیس را درک کنند و به احترام هواداران فعلا از پیشنهادهای خارجی‌شان بگذرند اما اگر منصف باشید به آنها هم حق می‌دهید که به فکر آینده فوتبالی‌شان باشند و به پیشرفت فکر کنند.
از چند روز قبل که اعلام شد امیری در ابتدای هفته آینده (هفته جاری) به باشگاه می‌آید تا مذاکره کند زمان زیادی نگذشته اما هر روز اخبار ضد و نقیضی درباره ادامه همکاری او با پرسپولیس می‌شنویم. در حالی که امیری سکوت کرده و تن به مصاحبه نمی‌دهد گفته شده او در مذاکرات شفاهی و تلفنی با گرشاسبی و مسوولان باشگاه رضایت خود را برای ادامه همکاری تا حداقل نیم فصل به مسوولان اعلام کرده و شنبه (امروز) برای مذاکره به باشگاه می‌رود. امیری امروز با برانکو و گرشاسبی جلسه مهمی برگزار خواهد کرد. خبرهای موثق دریافتی حاکی از آن است که امیری طبق صحبت‌هایی که از طریق یک واسطه مشترک با مدیران پرسپولیس داشته قراردادش را به احتمال بسیار تمدید خواهد کرد اما یکی از شروط او این است در صورتی که تا نیم فصل اگر پیشنهاد خوبی دریافت کند بدون مشکل لژیونر شود در غیر این صورت فصل را با پرسپولیس و برانکو به پایان خواهد رساند.
گرشاسبی در تازه‌ترین مصاحبه‌اش درباره او اینچنین گفته: «قرارداد امیری با ما تمام شده و او بازیکن آزاد است. خوشبختانه امیری در جام جهانی درخشش خوبی داشت و چند پیشنهاد خوب دارد. از طرفی خود او به من اعلام کرده عاشق پرسپولیس است و هواداران این تیم را دوست دارد. با قاطعیت می‌گویم که امیری علاوه بر بحث فنی، در بحث اخلاقی هم از بهترین‌های ایران است. ما به او پیغام دادیم و قرار است نشستی با هم داشته باشیم تا به صورت رودررو در خصوص تمدید قرارداد صحبت کنیم و اگر تشخیص داد می‌تواند به پرسپولیس کمک کند، قراردادش را نهایی کرده و به اطلاع رسانه‌ها و هواداران خواهیم رساند.»
در مورد بیرانوند با اینکه او با باشگاه قرارداد دارد اما اوضاع کمی پیچیده‌تر شده و هیچ بعید نیست او از جمع سرخ‌ها جدا شود. بیرانوند بعد از عملکرد خوبش در جام جهانی با پیشنهادهای خارجی روبه‌رو شده و این موضوع احتمال جدایی این بازیکن را بیش از پیش کرده است. در حالی که بیرانوند برای سپری کردن تعطیلات همراه با خانواده راهی ترکیه شده بود اما حالا صحبت از پیشنهادهای جدی برخی از تیم‌های ترکیه‌ای به این بازیکن به گوش می‌رسد و به نظر می‌رسد مذاکراتی هم در این سفر انجام شده است. بیرانوند با پرسپولیس قرارداد دارد اما این بازیکن بدش نمی‌آید بعد از عملکرد مناسب در جام جهانی راهی تیمی خارجی شود و میل خود برای جدایی را به گوش مدیران باشگاه رسانده است.
گرشاسبی در جریان پیشنهادهای رسیده به بیرانوند قرار دارد و می‌خواهد با این بازیکن جلسه‌ای را برگزار کند. سرپرست باشگاه پرسپولیس در آخرین مصاحبه‌اش درباره او گفته است: «هشت باشگاه خوب پیشنهادهایی برای جذب بیرانوند ارائه کرده‌اند که اکثر آنها تیم‌های خوب اروپایی هستند و یکی، دو تیم از آسیا به او پیشنهاد داده‌اند. رقم‌های خوبی هم برای جذب بیرانوند پیشنهاد داده‌اند که در حال‌ بررسی آنها هستیم. قرار است طی چند روز آینده صحبتی با خود او انجام دهیم و با توجه به حساسیتی که پرسپولیس در نیم فصل اول دارد و نمی‌تواند بازیکن جذب کند، بتوانیم بهترین تصمیم را بگیریم.»
به نظر می‌رسد در شرایط فعلی احتمال جدایی بیرانوند از تیم پرسپولیس هم بیشتر از هر زمان دیگری شده و شاید این بازیکن تنها تا نیم فصل در پرسپولیس باقی بماند. شاید صحبت‌های گرشاسبی چنین برداشتی را به ذهن القا می‌کند: «پیشنهاد‌های زیادی دارد و خود من شاهد هستم برخی تیم‌های آسیایی و اروپایی خواهان به خدمت گرفتن بیرانوند شده‌اند اما با این همه او با ما قرارداد دارد. مطمئناً اگر ما مشکلات نقل و انتقالاتی نداشتیم و از پنجره نقل و انتقالات محروم نبودیم کمک می‌کردیم به این بازیکنان تا راهی اروپا شوند. حضور آنها در اروپا قطعاً باعث رشد و بالندگی‌شان خواهد شد و این یک افتخار برای پرسپولیس است. در این باره دو موضوع وجود دارد؛ اگر این بازیکنان به اروپا بروند هم پرچمدار پرسپولیس در اروپا خواهند بود و می‌توانند پیشرفت زیادی کنند و هم اینکه در بحث حرفه‌ای‌گری می‌توانستیم با ترانسفر این بازیکنان کسب درآمد کنیم و مشکلات مالی خود را مرتفع نماییم. حالا قرار است جلسه‌ای هم با بیرانوند داشته باشم و بعد درباره آن تصمیم‌گیری خواهد شد. شاید تا دی‌ماه که پنجره نقل و انتقالات ما بسته است این بازیکنان را با شرایط خاصی در پرسپولیس نگه داریم اما باید ابتدا با آنها صحبت کنم تا تصمیم‌گیری قطعی را در خصوص آنها انجام دهیم.»
گفته شده بیرانوند فردا (یکشنبه) در تمرینات پرسپولیس حاضر خواهد شد اما باید دید قبل از آن اتفاقی درباره شرایط همکاری او و باشگاه می‌افتد یا نه. طبق اخبار باشگاه دینامو کی‌یف اوکراین پیشنهاد جدی به بیرانوند ارائه کرده و خواهان گلر ملی پوش پرسپولیس شده است. دینامو کی‌یف ابتدا قصد داشته گیرمو اوچوآ، دروازه‌بان تیم ملی مکزیک را به خدمت بگیرد ولی در نهایت مسوولان باشگاه و کادر فنی این تیم به نتیجه رسیده‌اند که مذاکرات‌شان را با بیرانوند آغاز و برای جذب او اقدام کنند و گفته می‌شود قدم اول و صحبت‌های جدی از سوی آنها انجام گرفته که شاید طی روزهای آینده به نتیجه مثبتی هم ختم شود.
از سوی دیگر بحث پیشنهاد تیم‌های مطرح ترکیه‌ای به بیرانوند هم مطرح بود که حداقل به نظر می‌رسد یکی از آنها منتفی شده است. فنرباغچه باشگاه مطرح و پرطرفدار ترکیه‌ای گلر ۱۸ ساله‌ای به نام برکا اوزار را جذب کرد و با این وصف جذب علیرضا بیرانوند منتفی است.
 


Page Generated in 0.0058 sec