printlogo


کد خبر: 160615تاریخ: 1397/4/23 00:00
استقلال 2 روز بعد از بازی به ایران برمی‌گردد
سوپرجام 3 بر صفر به سود پرسپولیس
با اعلام مسوولان باشگاه استقلال اردوی این تیم در ترکیه تا 31 تیرماه تداوم خواهد داشت.
 این بدان معنا است که آبی‌ها در بازی سوپرجام که قرار است 29 تیرماه در ورزشگاه آزادی برگزار شود، حاضر نیستند. به این ترتیب نتیجه بازی 3 بر صفر به سود پرسپولیس اعلام خواهد شد اگر استقلالی‌ها تا قبل از این بازی خود را به ورزشگاه آزادی نرسانند.
تا امروز که سازمان لیگ هیچ برنامه‌ای دال بر تغییر زمان برگزاری این بازی در دستور کار خودش ندارد و مسوولان این سازمان نیز پی‌درپی در مصاحبه‌های خود به برگزاری این بازی در موعد مقرر تاکید دارند. حجت‌ا... بهمنی، مدیر روابط عمومی سازمان لیگ در این باره می‌گوید: «دیدار سوپرجام بین دو تیم استقلال و پرسپولیس قهرمان‌های جام حذفی و لیگ برتر در تاریخ 29 تیرماه به یاد شهید حسن تهرانی‌مقدم پدر موشکی ایران و شهدای حملات تروریستی برگزار می‌شود. برگزاری دیدار سوپرجام بهترین فرصت است تا بار دیگر به جهان اعلام کنیم که جمهوری اسلامی ایران همواره قربانی حملات تروریستی بوده و هست.»
با توجه به صحبت‌هایی که بهمنی انجام داده ظاهرا سازمان لیگ برگزاری این بازی در تاریخ اعلام شده را قطعی می‌داند.
بنابراین در هفته جاری باید مقدمات برگزاری این بازی انجام شود اما تا کنون سازمان لیگ زمانی را برای اعلام مدارک جهت صدور کارت‌های مخصوص این بازی برای رسانه‌ها اعلام نکرده که این وضعیت شاید بیانگر اطمینان نداشتن سازمان لیگ به برگزاری این بازی باشد. به هرحال اگر به حرف‌های بهمنی استناد کنیم این بازی در زمان اعلام شده برگزار می‌شود و اگر استقلالی‌ها در این بازی شرکت نکنند، علاوه بر اینکه فرصت رسیدن به یک جام را از دست خواهند داد، بلکه باید مبلغ 2 میلیارد تومان نیز به کمیته انضباطی فدراسیون فوتبال غرامت بپردازند. گفت‌وگوی سعید فتاحی، رییس کمیته مسابقات نیز نشان می‌دهد همه عوامل برگزاری این بازی از بدقولی باشگاه استقلال و اقدامی که قرار است در راستای لغو این بازی انجام دهد به شدت دلخورند: «از چند ماه پیش برنامه مسابقات و سوپرجام را اعلام کردیم و چطور استقلال می‌خواهد این برنامه را نادیده بگیرد؟! سوپرجام طبق برنامه قبلی روز 29 تیرماه در ورزشگاه آزادی بین دو تیم استقلال و پرسپولیس برگزار می‌شود. نمی‌توان با درخواست هر باشگاهی برنامه و تقویم مسابقات را تغییر داد. البته باشگاه استقلال هنوز از حضور در این بازی انصراف نداده و درخواستی هم نداشته است.»
 احتمالا مسوولان باشگاه استقلال پشت‌شان به نهاد‌های بالادستی گرم است تا شاید اساسا برگزاری این بازی را لغو یا به تعویق بیندازند اما یقینا نباید ماهیت برگزاری این بازی به دلیل بی‌برنامگی باشگاه استقلال زیر سوال برود و مسوولان این باشگاه که از ماه‌ها قبل می‌دانستند باید در تاریخ 29 تیرماه در بازی سوپرجام مقابل پرسپولیس قرار بگیرند، باید مقدمات برگزاری این بازی را فراهم می‌کردند اما این کار انجام نشده تا استقلال در مسیری قرار بگیرد که به احتمال فراوان بازنده این بازی لقب خواهد گرفت. تنها راه حل استقلال برای فرار از باخت در این بازی و پرداخت جریمه 2 میلیارد تومانی، این است که چهارشنبه این هفته از ترکیه به تهران بازگردد. استقلالی‌ها باید تهدید سازمان لیگ را جدی بگیرند.

 


Page Generated in 0.0054 sec