printlogo


کد خبر: 160595تاریخ: 1397/4/23 00:00
کامنت
باخ در فینال جام جهانیتوماس باخ رییس کمیته‌ بین‌المللی المپیک قصد دارد برای دیدن فینال جام جهانی ۲۰۱۸ به روسیه برود. این نخستین دیدار باخ با پوتین، رییس جمهور روسیه بعد از رسوایی‌های مربوط به دوپینگ در این کشور است. سخنگوی کمیته‌ بین‌المللی المپیک اعلام کرد که توماس باخ، دعوت برای حضور در فینال جام جهانی ۲۰۱۸ روسیه را از سوی جیانی اینفانتینو، رییس فیفا پذیرفته است. به ‌این‌ ترتیب باخ برای نخستین بار بعد از رسوایی‌های مربوط به دوپینگ در روسیه با پوتین، رییس جمهور این کشور روبه‌رو می‌شود. باخ در سال ۲۰۱۴ نیز برای دیدار فینال جام جهانی به برزیل رفته بود.
سخنگوی کاخ کرملین نیز تایید کرده که پوتین قصد دارد جلسه‌ای را با توماس باخ در سفر به این کشور داشته باشد. در دو سال اول ریاست باخ او دیدارهای مختلفی با پوتین داشت و در حاشیه بازی‌های المپیک زمستانی سوچی نیز با او ملاقات کرده بود اما بعد از رسوایی‌های مربوط به دوپینگ در روسیه و المپیک سوچی، دیدارهای باخ و پوتین متوقف شد.
باخ اعلام کرده است که درباره دوپینگ در روسیه هیچ صحبت مستقیمی با پوتین نداشته است. با این حال تصمیم‌گیری‌های باخ باعث شد که روسیه به طور کامل از بازی‌های المپیک محروم نشود. ورزشکاران روس در المپیک زمستانی پیونگ چانک ۲۰۱۸ به صورت مستقل حضور داشتند و بعد از این بازی‌ها محرومیت کمیته‌ المپیک روسیه برداشته شد. بعد از این اتفاقات شایعاتی درباره نامزدی روسیه برای میزبانی المپیک ۲۰۳۲ مطرح شد. هنوز مشخص نیست که این اتفاق خواهد افتاد یا نه.
امانوئل مکرون رییس جمهور فرانسه نیز برای دیدن مسابقات فینال جام جهانی به روسیه می‌رود.

 


Page Generated in 0.0054 sec