printlogo


کد خبر: 160590تاریخ: 1397/4/23 00:00
جام جهانیجام جهانی قطر، پاییز با 32 تیم
با اعلام اینفانتینو رییس فیفا، جام جهانی ۲۰۲۲ قطر از ۲۱ دسامبر تا ۱۸ نوامبر و با حضور ۳۲ تیم برگزار خواهد شد. فیفا به طور رسمی اعلام کرد زمان برگزاری مسابقات جام جهانی 2022 قطر متفاوت با زمان برگزاری سنتی دوره‌های قبل خواهد بود. بر این اساس این مسابقات در تاریخ 21 نوامبر 2022 (30 آبان 1401) آغاز و در تاریخ 18 دسامبر 2022 (27 آذر 1401) پایان خواهد یافت. این برای نخستین‌بار در تاریخ است که این مسابقات در فصل پاییز برگزار می‌شود. تا‌کنون تمامی دوره‌های جام جهانی در ماه‌های ژوئن و جولای (خرداد و تیر) برگزار شده است. اینفانتینو همچنین به تمجید از جام جهانی 2018 روسیه پرداخت و گفت: «دو سال پیش گفتم که جام جهانی ۲۰۱۸ بهترین دوره این رقابت‌ها خواهد شد و حالا با قاطعیت می‌توانم بگویم که جام جهانی ۲۰۱۸ بهترین دوره این رقابت‌ها در تاریخ است. باید از مردم روسیه، دولت این کشور، رییس جمهور پوتین و مسوولان برگزاری رقابت‌ها تشکر کنم. این جام جهانی نگاه دنیا به روسیه را تغییر داد. بیش از یک میلیون نفر برای تماشای بازی‌ها وارد روسیه شدند و بازی‌ها بیش از ۳ بیلیون بیننده تلویزیونی داشته است. شاهد بازی‌های زیبایی بودیم و تنها یک تساوی بدون گل در این رقابت‌ها داشتیم. نظم برگزاری این رقابت‌ها بی‌نظیر بوده و از نظر زیر ساخت مثل ورزشگاه ها، هتل‌ها، فرودگاه‌ها، حمل و نقل و امنیت هیچ مشکلی وجود نداشته است. افرادی که سابقه حضور در چندین جام جهانی را داشتند این موضوع را تایید می‌کنند.»
 
حسینی و عمرابات هم تیمی می‌شوند؟
بعد از خرید مجید حسینی و پیشنهاد به پورعلی گنجی، باشگاه ترابوزان به یکی از ستاره‌های مراکش، حریف ایران در جام جهانی پیشنهاد داده است. رسانه‌های مراکشی از پیشنهاد تیم ترابوزان اسپور ترکیه به تیم واتفورد برای انتقال قرضی نورالدین عمرابات خبر دادند. علاوه بر توابوزان تیم‌های النصر و لگانس پیشنهادهایی برای حضور این بازیکن داده‌اند، عمرابات از نگاه بسیاری از سایت‌های فوتبالی این کشور به‌عنوان بهترین بازیکن مراکش در جام‌جهانی انتخاب شد. این بازیکن فصل قبل به طور قرضی در لگانس بازی کرد و سابقه حضور در تیم‌های گالاتاسرای، پی اس وی، مالاگا، واتفورد، ونلوو را دارد. در صورت انتقال عمرابات و همچنین نهایی شدن حضور حسینی و پورعلی گنجی در این تیم، این بازیکنان که در نخستین دیدار جام جهانی رقیب بودند، هم تیمی خواهند شد.
 
‌جراحی دختر اینفانتینو در روسیه
دختر هفت ساله جیانی اینفانتینو، رییس فیفا در سن پترزبورگ تحت عمل جراحی قرار گرفت. در حالی که بازی‌های جام جهانی 2018 روسیه در حال‌ برگزاری است، جیانی اینفانتینو رییس فیفا همراه با خانواده‌اش در این کشور به سر می‌برد. دختر هفت ساله اینفانتینو به دلیل درد در ناحیه شکم و آپاندیس در سن پترزبورگ تحت عمل جراحی قرار گرفت که این جراحی موفقیت‌آمیز بوده است. جیانی اینفانتینو که در زمان این اتفاق برای مشاهده یک مسابقه در سوچی به سر می‌برد، بلافاصله به سن پترزبورگ سفر کرد. او از کادر بیمارستان برای مداوای دخترش تشکر کرده است.

 


Page Generated in 0.0054 sec