printlogo


کد خبر: 160565تاریخ: 1397/4/23 00:00
سه‌شنبه تکلیف سپیدرود مشخص می‌شود
از نوین اصرار از تن‌زاده انکار

12 روز مانده به آغاز فصل جدید لیگ برتر اما همچنان سپیدرود رشت درگیر حواشی است. حواشی که سبب نگرانی هواداران این تیم برای حضور در فصل جدید شده است و هنوز برای مردم گیلان به ویژه هواداران تیم سپیدرود مشخص نیست که کدام یک از تیم‌های سپیدرود در لیگ برتر بازی می‌کند. سپیدرود با مالکیت نوین و سرمربیگری خداداد عزیزی یا سپیدرود با مالکیت تنزاده و سرمربیگری علی نظرمحمدی.
 صدور رأی قطعی دادگاه در مورد مالکیت این باشگاه و قانونی دانستن مالکیت جواد تنزاده خبری بود که از سوی برخی از رسانه‌ها اعلام شد. این در حالی است که مریم بخشی مدیرکل ورزش و جوانان استان گیلان با صدور متنی مالکیت «محمد نوین» را قانونی برشمرد و گفته بود تیم سپیدرود تحت مالکیت این فرد در رقابت‌های این فصل لیگ برتر به‌عنوان نماینده استان گیلان حضور خواهد یافت. برهمین اساس در این روزها این تیم نیز با برپایی اردوی آمادگی در تهران و برگزاری بازی تدارکاتی خود را برای حضوری قدرتمند در لیگ برتر آماده می‌کند. این در حالی است که جواد تن زاده نیز از سوی دیگر خود را مالک قانونی باشگاه می‌داند و طی روزهای گذشته علاوه بر علی نظرمحمدی به‌عنوان سرمربی با چندین بازیکن دیگر نیز قرارداد امضا کرده و تمرینات این تیم در حال پیگیری است.
خبر بعدی این بود که سهشنبه گذشته نماینده با حضور در فدراسیون فوتبال قرارداد بازیکنان و کادرفنی سپیدرود نوین که در روزهای گذشته در هیات فوتبال گیلان به ثبت رسیده بود به طور رسمی با حضور فربیرز محمودزاده و طاهری مسوولان نقل و انتقالات سازمان لیگ به ثبت رسید تا فدراسیون فوتبال نیز سپیدرود تحت مالکیت «محمد نوین» را به رسمیت بشناسد. حتی از سوی مرکز ایفمارک، سازمان لیگ با محمدحق شناس پزشک تیم سپیدرود تحت مالکیت «محمد نوین» برای حضور بازیکنان و کادرفنی جهت آزمایش‌های مربوطه تماس گرفته و طبق هماهنگی صورت گرفت. اما در این میان بعد از انتشار این خبر جواد تنزاده مدعی مالکیت سپیدرود طی گفت‌وگویی ثبت قرارداد بازیکنان را خیالی دانست و اعلام کرد: « اینها همه شایعه است و هیچ قراردادی در فدراسیون فوتبال و سازمان لیگ ثبت نشده است. فقط قرارداد این تیم را تحویل گرفته‌اند تا آنها را مورد بررسی قرار دهند.
همچنین فدراسیون فوتبال به هیات فوتبال گیلان هم تذکر داده است تا هیچ قراردادی را از تیم مقابل ثبت نکند. نام من در فدراسیون فوتبال به‌عنوان مالک باشگاه سپیدرود ثبت شده و فقط امضای من در این باشگاه اعتبار دارد. همانطور که گفتم من روز گذشته در فدراسیون فوتبال بودم و هیچ قراردادی از آن تیم ثبت نشده است.»
شهاب مومنی دبیر اجرایی هیات فوتبال استان گیلان می‌گوید: «رای قطعی دادگاهی که به شکایت طرفین ادعای مالکیت رسیدگی می‌کند در مورخ ۲۶ تیر اعلام خواهد شد.»
 فریبرز محمودزاده رییس کمیته نقل و انتقالات سازمان لیگ هم توپ را به زمین اداره ورزش و جوانان استان گیلان می‌اندازد و میگوید:« با مجوز مدیرکل اداره ورزش و جوانان و هیات فوتبال استان گیلان مجوز ثبت قرارداد باشگاه سپیدرود به آقای محمد نوین داده شده است. هیات فوتبال و اداره ورزش و جوانان استان گیلان، با ما مکاتبات رسمی کردند و با مسوولیت خودشان این مجوز را دادند که با مالکیت محمد نوین همه قراردادها به ثبت برسد.»
حالا سوال این است که اگر رای دادگاه سهشنبه باید اعلام شود و هنوز موضوع مالکیت قطعی نشده پس بر چه اساسی اداره ورزش گیلان نامه ثبت قرارداد‌ها را به سازمان لیگ ارسال کرده است.


 


Page Generated in 0.0071 sec