printlogo


کد خبر: 160564تاریخ: 1397/4/23 00:00
لیگ یکگل‌محمدی:شرکت نفت مالک این باشگاه است
باشگاه نفت تهران در روزهایی که تیم‌های لیگ برتری و لیگ یکی خودشان را برای حضور در رقابت‌های پیش ‌رو آماده می‌کنند، حال و روز خوبی ندارد. این تیم بدون بازیکن، مربی و مالک گوشه‌ای رها شده تا شاید کسی سرش به سنگ بخورد و عهده‌دار این تیم شود. باشگاه قدیمی نفت تهران در اواخر لیگ هفدهم از مالک پرهیاهویش پس گرفته شد و به شرکت تهران کاررسا واگذار شد و تقریبا شرایط خوبی داشت تا اینکه درگیر مشکلات مالکان قبلی شد و مجمع موسسان باشگاه نفت نامه واگذاری این تیم به این شرکت را امضا نکرد تا نفت تهران در سراشیبی سقوط قرار گیرد و در نهایت به لیگ یک سقوط کند. مالک باشگاه نفت پیش از پایان لیگ برتر اعلام آمادگی کرده بود تا با نهایی شدن واگذاری این تیم به شرکت مذکور، بدهی‌های نفت را پرداخت کند و مقدمات حضور مجدد این تیم قدیمی را در لیگ برتر فراهم کند. با این حال پس از سقوط نفت به لیگ یک، باز هم تیم به شرکت تهران کاررسا واگذار نشد تا پس از چند نامه نگاری، اوایل تیرماه، رضا گل‌محمدی مدیرکل ورزش و جوانان استان تهران، دوباره مالکیت نفت به مجمع موسسان باشگاه نفت یا همان شرکت نفت واگذار شد. گل‌محمدی می‌گوید: «از نظر من، به خاطر اینکه شرکت نفت باشگاه نفت را واگذار نکرد، خودش مالک این باشگاه است و باید تاوان تعهداتش را بدهد.»
اما درباره نقش مدیرعامل شرکت ملی نفت در نهایی نشدن انتقال باشگاه نفت، ناصر فریادشیران یکی از مربیان نفت تهران اینطور می‌گوید: «برای واگذاری باشگاه نفت، بالاترین مقام شرکت ملی نفت که مدیرعامل این شرکت است، باید این موضوع را تایید و امضا کند. متاسفانه دو ماه قبل از عید این نامه نزد آقای کاردر می‌رود اما او امضا نکرد. زمانی که آقای فردوسی، مالک شرکت تهران‌کاررسا این عدم همکاری را دید، نامه‌ای زد که چون باشگاه به او منتقل نشده، دیگر در باشگاه نفت هیچ کاره است و از آن زمان به بعد برای نفت هزینه نکرد.»

نقل و انتقالات لیگ یک
وحید اسماعیلبیگی با حضور در باشگاه مس کرمان و عقد قرارداد رسماً به این تیم کرمانی پیوست. فرهاد کرمانشاهی دروازه‌بان فصل گذشته تیم فوتبال شهرداری تبریز با عقد قراردادی رسمی به جمع آبیپوشان سیرجانی پیوست.
همچنین محمدرضا پورمحمد و مهرداد رضایی دو بازیکن خط میانی و بهمن کامل مدافع فصل گذشته اکسین البرز، امیر زلیکانی مهاجم فصل گذشته تیم فولاد خوزستان، مهرداد قنبری مدافع گسترش فولاد، میرهانی هاشمی مدافع فصل گذشته مشکی پوشان و محمدرضا قلیزاده دیگر خریدهای این تیم هستند. قلی‌زاده سابقه بازی در تیم‌های پایه راه آهن، سایپا و استقلال تهران را دارد. همچنین این بازیکن در بازی‌های آسیایی2016-2015 در تیم ملی جوانان حضور داشت. بهروز افشار مدافع فصل گذشته بادران تهران پس از مذاکره با این باشگاه و توافق نهایی قرارداد خود را به مدت یک فصل دیگر با بادرانی‌ها تمدید کرد. البته مجتبی روشنگر دروازه‌بان فصل گذشته نساجی هم با عقد قراردادی رسمی به این تیم پیوست.
محمود خمیسی مدافع فصل گذشته نساجی مازندران با عقد قراردادی به خدمت تیم شهرداری ماهشهر درآمد. اکبر صغیری مهاجم فصل گذشته گلگهر سیرجان با عقد قراردادی رسمی به مس رفسنجان پیوست. محمد صادق کرمی مدافع نفت امیدیه به قشقایی شیراز رفت. ضمن اینکه مهدی خیری کاپیتان فصل گذشته خونه به خونه بابل با عقد قراردادی یک ساله به آلومینیوم اراک پیوست. مهدی رستمی، مدافع میانی ملوان بندرانزلی با پایان دوران خدمتش از این تیم جدا شد.

خطیبی مالک ماشین‌سازی؛ همه سمت‌ها برای رسول!
طی جلسه‌ای که روز گذشته برگزار شد، محمدرضا زنوزی، رییس هیات مدیره شرکت توسعه سرمایه‌گذاری دریک، امتیاز و سهام باشگاه ماشین‌سازی را به رسول خطیبی واگذار کرد. گفتنی است، سعید حاجی‌زاده همچنان به ‌عنوان مدیرعامل باشگاه به کار خود ادامه خواهد داد و اعضای کادر فنی جهت آماده‌سازی تیم برای حضور در رقابت‌های لیگ یک نیز متعاقباً انتخاب می‌شوند.

 


Page Generated in 0.0062 sec